تشكر نمایندگان استان كرمانشاه از حضور رهبر معظم انقلاب در مناطق زلزله زده

تهران-ایرنا- نمایندگان مردم استان كرمانشاه از حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در مناطق زلزله زده استان كرمانشاه و حمایت های ایشان از مردم زلزله زده تشكر كردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، فرهاد تجری نماینده مردم قصرشیرین و سرپل ذهاب در جلسه علنی امروز - دوشنبه - مجلس در تذكری شفاهی از طرف مجمع نمایندگان استان كرمانشاه از حضور رهبر معظم انقلاب در مناطق زلزله زده و حمایت های ایشان از مردم زلزله زده تشكر كرد.
وی همچنین از مراجع عظام تقلید و رییس جمهوری و رییس مجلس، وزیران، نیروهای مسلح و هلال احمر كه در مناطق زلزله زده حضور یافتند تشكر كرد و گفت: متاسفانه بنیاد مسكن انقلاب اسلامی در نظر كارشناسی درباره مناطق زلزله زده كه به دولت ارایه می دهد میزان كمك های بلاعوض و وام های پرداختی را پایین برآورد كرده است.
شهاب نادری نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی نیز در تذكری شفاهی ضمن تسلیت به مردم استان كرمانشاه از ملت ایران به دلیل حمایت های بی سابقه خود از مردم زلزله زده این استان تشكر كرد.
وی همچنین از حضور رهبر معظم انقلاب و حمایت های ایشان قدردانی كرد و گفت: از حضور رییس جمهوری نیز تشكر می كنیم اما ای كاش دكتر روحانی حرف های مردم را گوش و با آنان درد و دل می كرد.
نماینده مردم اورامانات در مجلس از رییس جمهوری خواست با توجه به هوای سرد مناطق زلزله زده نسبت به استقرار و اسكان مردم زلزله زده در كانكس ها و سایر مناطق عمومی اقدام كند و امكانات لازم را برای آنان فراهم كند.

** همدردی مردم لرستان با زلزله زدگان
محمد بیرانوندی نماینده مردم خرم آباد در مجلس در تذكری شفاهی در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس ضمن ابراز تاسف و تاثر از مصیب های ناشی از زلزله ویرانگر كرمانشاه مراتب همدردی مردم لرستان با مردم كرمانشاه را اعلام كرد.
وی خطاب به رییس جمهوری گفت: آیا می دانید بعضی از مردم سعی می كنند شخصا كمك های خود را به دست مردم زلزله زده برسانند؟ آیا می دانید استقبال مردم از اعتماد به ورزشكاران و هنرمندان بیشتر از نهادها و ارگان های دولتی شده است؟ همه این ها حكایت از آن دارد كه زلزله بی اعتمادی ویرانگرتر از زلزله اخیر خواهد بود.
وی ادامه داد: مردم دیگر به اماكن دولت ساز اعتماد پیشین را ندارند، رییس جمهوری دستور دهد جهت پیشگیری از حوادثی شبیه زلزله سرپل ذهاب دستور العمل استحكام سنجی و استحكام بخشی امكان عمومی تهیه شود.
نماینده مردم خرم آباد خطاب به رییس جمهوری همچنین گفت: در دوران تبلیغات انتخابات به جوانان وعده داده شد كه سازمان جوانان احیا خواهد شد كه این موضوع باید تسریع یابد.
محمد دامادی نماینده مردم ساری در مجلس نیز در تذكری شفاهی با اشاره به تجمع بازنشستگان فولاد در كنار مجلس گفت: هفت سال است كه بازنشستگان مظلوم فولاد در كنار مجلس و نهادهای دیگر تجمع می ‌كنند، مجلس در این باره پیگیری‌ های مكرری داشته و قانون وضع كرده اما به نظر می ‌رسد دولت نمی‌ خواهد مشكلات این قشر را برطرف كند.
وی افزود: در دوره گذشته یكی از بازنشستگان فولاد در مقابل مجلس سكته و فوت كرد و به نظر می ‌رسد دولت هنوز از خواب بیدار نشده است.
وی ادامه داد: صبح امروز وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در مجلس حاضر شد و حتی در جریان بند (پ) ماده (12) قانون نبود . انتظار می رفت كه امروز در مجلس حاضر شده است سری به بازنشستگان فولاد كه در مقابل مجلس تجمع كرده اند، می ‌زد.
عضو كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاكید كرد: همكاران بسیاری درگیر حل مساله بازنشستگان فولاد هستند، متاسفانه آنها برای احقاق حق خودشان در كنار مجلس تجمع و التماس می‌ كنند.
نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی نیز در تذكری شفاهی با اشاره به حضور چهار میلیون زائر در دهه آخر ماه صفر در مشهد گفت: متاسفانه دولت برگزاری حركت بزرگ كمترین نقش را برای خود پیش بینی كرده و كمترین آورده را در موضوع زیارت پیش بینی كرده است.
وی افزود: موضوع توسعه زیرساخت ها در موضوع زیارت یكی از مسایل اساسی است كه متاسفانه به آن توجه نمی شود.
وی ضمن تسلیت به مردم زلزله زده غرب كشور گفت: نسبت به رفتار سیاسی معاون اول رییس جمهوری كه باعث بازی با احساسات مردم شد اعتراض دارم. اگر طرح مسكن مهر و ساخت خانه های روستایی انجام نشده بود تلفات این حادثه بیش از این بود.
نماینده مردم مشهد در مجلس همچنین به موضوع پدیده شاندیز اشاره كرد و گفت: امروز مساله گفتار درمانی برای زندگی مردم بس است، هنوز مشكلات مردم حل نشده است.

**تذكر كتبی نمایندگان مجلس
اكبر رنجبرزاده عضو هیات رییسه مجلس در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی تذكر كتبی نمایندگان را قرائت كرد.
محمد عزیزی نماینده مردم ابهر در مجلس در تذكری كتبی به وزیر امورخارجه واكنش مناسب به تحریم های جدید اعمال شده بر افراد حقیقی و حقوقی را خواستار شد.
محمد علی پورمختار نماینده مردم بهار در مجلس در تذكری به وزیر راه و شهرسازی خواستار نظارت جدی و عملیاتی بر سازمان نظام مهندسی شد.
همایون یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس در تذكری كتبی به وزیر نفت بر لزوم اصلاح شرایط آزمون استخدامی وزارت نفت تاكید كرد.
محمد دامادی نماینده مردم ساری در مجلس در تذكری به وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی خواستار رسیدگی و تعیین تكلیف مشكلات بازنشستگان فولاد كشور شد.
پروانه مافی، سكینه الماسی، زهرا ساعی و طیبه سیاوشی نمایندگان مجلس در تذكری كتبی به وزیران كشور،راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت اعلام كردند: بدترین وضعیت ایران در شاخص های سلامت توسعه پایدار در سال 2016 مربوط به آلودگی هوا است كه ایران از 100 نمره ، 26 را كسب كرده است، استمرار بحران موجود پایتخت و كشور را به سمت فاجعه سوق می دهد پاسخ وزارتخانه های مسوول چیست؟
سیام*9254**1336
خبرنگار: سجاد خسروانیان**انتشار:مهرنوش خانزائی