مستند عكاس صلح از شبكه پنج سيما پخش مي شود

تهران- ايرنا- مستند «عكاس صلح» با محوريت معرفي زندگي و فعاليت هاي هنري «رضا برجي» عكاس و مستندساز جنگ، ساعت 21 امشب، 29 آبان ماه از شبكه پنج سيما پخش مي شود.

به گزارش روز دوشنبه ايرنا از روابط عمومي شبكه پنج سيما، سيد احمد معصومي نژاد كارگردان مستند «عكاس صلح» افزود: اين مستند به زندگي شخصي و فعاليت هاي هنري در قالب عكاسي جنگ و مستندسازي رضا برجي عكاس و هنرمند كشورمان مي پردازد.
گفت و گو با بزرگان عرصه هنر و رسانه نيز بخشهاي ديگر اين اثر مستند است.
مستند «عكاس صلح» به تهيه كنندگي فرهنگسراي رسانه از ساعت 21 امشب به مدت 20 دقيقه از شبكه پنج سيما پخش مي شود.
رضا برجي، متولد ۱۳۴۳ همدان، داراي ليسانس عكاسي است كه فعاليت حرفه اي خود را از سال ۱۳۶۱ تا ۱۳۶۳ در زمينه عكاسي جنگ آغاز كرد و از ۶۳ تا ۷۱ عكاس روايت فتح در زمينه مستند اجتماعي، جنگ و بحران در كشورهاي مختلف بود.
عكاسي در ۷۵ كشور جهان، تهيه كنندگي، كارگرداني و تصويربرداري ۱۵ سريال مستند، كار عكاسي و فيلم ۱۴ جنگ در دهه‌هاي ۶۰ و ۷۰ و ۸۰، كسب جايزه بهترين كارگرداني فيلم مستند و جنگ در سومين جشنواره فيلم سيما در كارنامه 35 سال فعاليت حرفه اي اين هنرمند عكاس به چشم مي خورد.
از جمله آثار مستند وي مي توان به سواحل اشك و زيتون (مستندي از جنگ ۳۳ روزه لبنان)، سالهاي گلوله و زنبق، مادران صربرنيتسا، لعل بدخشان و در امتداد غدير اشاره كرد.
فراهنگ **9022**1055
دريافت كننده :رقيه نوري*انتشاردهنده : زينب كارگر

سرخط اخبار فرهنگ