«كوپال» جايزه هيات داوران فيلم «كلكته» را دريافت كرد

تهران - ايرنا - «كوپال» جايزه‌ ويژه‌ هيات داوران بيست و سومين جشنواره‌ فيلم «كلكته» را بدست آورد.

به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگي ايرنا، فيلم سينمايي «كوپال» به نويسندگي و كارگرداني كاظم ملايي كه به عنوان نماينده‌ سينماي ايران در بخش اصلي بيست و سومين جشنواره‌ فيلم «كلكته» (نوآوري در تصاوير متحرك) به نمايش درآمد، توانست در مراسم اختتاميه‌ اين رويداد جايزه‌ ويژه‌ هيات داوران اين جشنواره را كسب كند.
فيلم «كوپال» از ايران به همراه فيلم «پرندگان در كيگالي آواز مي‌خوانند» از كشور لهستان (برگزيده‌ جشنواره‌هاي كارلووي واري، هامبورگ و نامزد هوگوي طلايي شيكاگو 2017) جايزه‌ ويژه‌ هيات داوران اين جشنواره را بدست آوردند.
همچنين فيلم «قو» از كشور ايسلند (منتخب جشنواره‌هاي تورنتو و تسالونيكي 2017) موفق به دريافت جايزه‌ بهترين كارگرداني و فيلم «سگ‌ها»، محصول كشور فرانسه (منتخب هفته‌ منتقدان كن و برگزيده‌ جشنواره‌هاي مونيخ و سن سباستين 2017) برنده‌ ببر طلايي بنگال به عنوان بهترين فيلم اين جشنواره شد.
جشنواره فيلم «كلكته» كه از سال 1995 افتتاح شده است و به عنوان قديمي‌ترين جشنواره فيلم هندوستان به شمار مي‌آيد و به همراه جشنواره‌ «گوآ» جزو جشنواره‌هاي مورد تاييد انجمن تهيه‌كنندگان جهاني فيلم (FIAPF) ، فياپ در كشور هندوستان به شمار مي‌آيد.
«كوپال» به زودي در بخش مسابقه‌ ديگر جشنواره‌هاي مطرح هندوستان همچون جشنواره‌هاي دهلي و جيپور نيز به نمايش در خواهد آمد. جشنواره‌ فيلم «كلكته» از تاريخ دهم تا هفدهم نوامبر، مصادف با 19 تا 26 آبان در شهر كلكته‌ هندوستان برگزار ‌شد.
قصه‌ اين فيلم يك هفته از زندگي شكاركش و تاكسيدرميستي به نام دكتر احمد كوپال با بازي «لوون هفتوان» است كه درست قبل از تحويل سال نو دچار چالشي غريب در زندگي شخصي‌اش مي شود.
**9246** 1823 خبرنگار: عليرضا مرادي ** انتشار: طاهره نبي اللهي