نماينده ملاير: وزير بهداشت با ساخت بيمارستان در ازندريان موافقت كرد

ملاير- ايرنا - نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي گفت: در ديدار هفته گذشته با وزير بهداشت و درمان و بر اساس نياز شهر ازندريان با توجه به جمعيت بالاي آن، بيمارستان محلي در اين شهر احداث مي شود.

به گزارش ايرنا محمد كاظمي روز شنبه در نشست هماهنگي و بررسي احداث بيمارستان محلي شهر ازندريان در دفتر امام جمعه اين شهر اظهار كرد: احداث بيمارستان در شهر ازندريان يكي از درخواست هاي مهم نمايندگان اين شهرستان در سفر اخير وزير بهداشت به ملاير بود كه مكاتبه ها و رايزني هاي لازم در اين زمينه انجام شد.
وي افزود: در ماه هاي گذشته موسسه خيريه الزهرا(س) شهر ازندريان اعلام آمادگي كرد اگر وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشكي همدان اين مركز و بيمارستان را تجهيز كند، زمين را اهدا و ساختمان بيمارستان را احداث مي كنند.
كاظمي بيان كرد: بر همين اساس با توجه به اينكه شهري با 15 هزار جمعيت نياز به يك مركز درماني مناسب دارد، اين مطالبه و نياز شهروندان ازندرياني را پيگيري و طبق نظر دانشگاه علوم پزشكي مقرر شد بيمارستان محلي در اين شهر احداث شود.
وي با بيان اينكه ساختمان درمانگاه شهر ازندريان و چارت آن مربوط به قبل از انقلاب است و جوابگوي نياز ساكنان اين شهر نيست افزود: در اين راستا با اعلام آمادگي خيران شهر ازندريان، در ديدار با وزير بهداشت دستور ساخت بيمارستان محلي در اين شهرگرفته شد.
نايب رئيس كميسيون حقوقي و قضايي مجلس دهم گفت: اين دستور وزير بهداشت و معاون دكتر قاضي زاده هاشمي است كه بايد همكاري كنيم تا طبق استانداردهاي لازم اين بيمارستان توسط خيران شهر ازندريان ساخته شود، وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشكي نيز تجهيز آن را بر عهده گرفته است.
كاظمي ادامه داد: در اين بيمارستان محلي امكاناتي همچون آزمايشگاه، چند تخت بستري، راديولوژي، پزشك و پرستار مستقر خواهد شد و نياز است براي تسريع در روند كار خيران نامه اي را براي اخذ مجور به وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشكي بنويسند ما نيز از تهران پيگيري هاي لازم را انجام مي دهيم.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي همدان نيز با اشاره به اينكه درمانگاه شبانه روزي ازندريان با توجه به جمعيت بالاي آن جوابگوي نياز مردم نيست بيان كرد: سال گذشته احداث بيمارستان محلي كوچك را مطرح و 11 بيمارستان محلي را براي استان همدان پيشنهاد داديم كه بر اساس برآورد بالاي كشوري با اين تعداد موافقت نشد.
محمدرضا عباديان افزود: با پيگيري هاي فراوان توجيه درمان را براي بيمارستان محلي در شهر ازندريان گرفتيم تا بتوانيم با احداث آن خدمات بهداشتي و درماني اوليه را به بيماران ارائه دهيم.
وي ادامه داد: اين يك بيمارستان چابك محلي است كه كارهاي اوليه درماني و اورژانس در آن انجام مي شود و پزشك و پرستار و چند تخت بستري نيز خواهد داشت كه ما ايجاد اورژانس در اين بيمارستان محلي را بسيار مهمتر مي بينيم.
وي اظهار كرد: ارائه خدمات اورژانسي در بيمارستان محلي ازندريان مد نظر است بر اساس درخواست و توافق اوليه، هماهنگي با حوزه پژوهش و بهداشت بايد تجميعي از خدمات درماني به مردم اين شهر انجام شود.
عباديان تاكيد كرد: ما به دنبال اخذ مجوز، تجهيزات و امكانات براي اين بيمارستان هستيم و چارت و نقشه آن را نيز اخذ مي كنيم، به شرط آنكه خيران موسسه خيريه الزهرا(س) اقدامات لازم را در اين زمينه انجام دهند و براي ساخت بيمارستان محلي شهر اعلام آمادگي كنند، ما نيز پيگري هاي لازم را انجام مي دهيم.
وي با بيان اينكه ملاير در زمينه خيران سلامت در استان همدان پيشرو است افزود: هم اكنون نيز بيمارستان 96 تختخوابي سوانح و سوختگي در روستاي جوراب توسط يكي از خيران اين شهرستان در حال ساخت است كه بخش هاي جراحي و روانپزشكي و داخلي نيز در اين بيمارستان ديده شده است.
وي ورود خيران به حوزه سلامت را موجب تسريع در روند ارائه خدمات و اخذ تجهيزات و امكانات لازم در حوزه بهداشت و درمان دانست و گفت: به تازگي 10 ميليارد ريال تجهيزات در حوزه بهداشت و درمان براي ملاير اخذ شد و دومين دستگاه ام آر آي دولتي استان را براي ملاير گرفته شد، در حاليكه قبل از دولت تدبير و اميد حتي يك دستگاه ام آر آي دولتي در بيمارستان هاي استان همدان وجود نداشت.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي همدان با اشاره به اقدامات مثبت دولت تدبير و اميد در حوزه بهداشت و درمان و سلامت و رضايت مندي بالاي 80 درصدي مردم پس از اجراي طرح تحول نظام سلامت بيان كرد: حضور خيران در حوزه سلامت بسيار راهگشا و كمك كننده است.
عباديان ابراز اميدواري كرد: در صورت اعلام آمادگي خيران ازندريان براي ساخت بيمارستان محلي و اخذ مجوز و نقشه براي ساخت آن از وزارت بهداشت، بتوانيم اين طرح را در دولت دوازدهم به نتيجه برسانيم.
ازندريان از توابع بخش جوكار ملاير است كه با جمعيتي بالغ بر 15 هزار تن، با دستور وزير بهداشت نخستين بيمارستان محلي استان همدان در اين شهر احداث خواهد شد.
ملاير داراي 2 بيمارستان دولتي مهر و امام حسين(ع) و بيمارستان تامين اجتماعي دكتر غرضي و يك كلينيك تخصصي است.
اين شهرستان با دارا بودن جمعيتي بالغ بر 300 هزار نفر در 75 كيلومتري شهر همدان واقع شده است.
7528/2087
خبرنگار: معصومه موسوي**انتشار دهنده: زهرا پيرنيا

سرخط اخبار استان‌ها