۲۷ آبان ۱۳۹۶،‏ ۱۲:۰۸
کد خبر: 82734632
۰ نفر
كلاهبرداری با عنوان جعلی مامور تامین اجتماعی

تهران - ایرنا - سازمان تامین اجتماعی در اطلاعیه ای به بیمه شدگان خود تاكید كرد كه این سازمان هیچ نماینده ای به منازل بیمه شدگان و بازنشستگان برای صدور هیچ نوع كارتی اعزام نكرده است.

به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان تامین اجتماعی، در این اطلاعیه آمده است: مجموعه ای تحت عنوان متولی بیمه سلامت با در اختیار داشتن برخی از اطلاعات بیمه شدگان ، مستمری بگیران و بازماندگان بیمه شدگان متوفی سازمان تامین اجتماعی، با برقراری تماس تلفنی و بعضا با مراجعه حضوری به منازل این افراد، ادعای صدور كارت طلائی سلامت و رفاه كارت می كنند ؛ این در حالی است كه ادعاهای این افراد كذب است.
بر اساس این گزارش ، در ماه ها و روزهای اخیر تعدادی از بیمه شدگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتاعی سازمان در تماس هایی اعلام كرده اند كه افراد و یا گروه هایی در تماس تلفنی یا مراجعه حضوری به منازل بیمه شدگان و بازنشستگان، آنها را تهدید به قطع بیمه تامین اجتماعی و مستمری بازنشستگان كرده اند ودرخواست واریز وجه می كنند .
سازمان تامین اجتماعی در این اطلاعیه اقدام این افراد را سوء استفاده و اخاذی از بیمه شدگان این سازمان عنوان كرد.
بر این اساس، اداره كل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی تاكید كرد كه هر گونه برنامه جدید این سازمان فقط از طریق سایت رسمی سازمان تامین اجتماعی به نشانی www.tamin.ir و یا رسانه های جمعی قابل پیگیری است.
بر این اساس، اصل موضوع نیز از سوی مراجع ذیربط در سازمان تامین اجتماعی در حال پیگیری و برخورد قانونی است.
در این اطلاعیه آمده است: از بیمه شدگان و مستمری بگیران تقاضا می شود در صورت تماس و یا مراجعه حضوری افراد ذكر شده، مراتب را از طریق شماره تلفن ١٤٢٠ ،مركز ارتباطات مردمی این سازمان گزارش دهند.
سازمان تامین اجتماعی ٤٢ میلیون بیمه شده دارد كه ١٨ نوع خدمت بیمه ای و درمانی به آنها ارائه می دهد.
اجتمام ** ٧٢٦٨ ** 1776
تنظیم: مهناز بیرانوند ** انتشار: لیلا خطیب زاده

سرخط اخبار جامعه