جوانان مهریزی 300 هزار نفر ساعت مهارت فنی آموزش دیدند

یزد - ایرنا - رئیس اداره فنی و حرفه ای مهریز گفت: از ابتدای سال جاری تاكنون جوانان این شهرستان با حضور در دوره های مختلف فنی و حرفه ای، 300 هزار نفر ساعت آموزش های مهارتی را فرا گرفتند.

هادی ابویی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران شهرستان افزود: دوره های آموزشی با حضور هزار و 200 نفر در 2بخش آقایان و بانوان در مراكز ثابت و سیار شهری و روستایی برگزار شد.
وی ادامه داد: این دوره ها بر حسب نیاز و نوع گرایش علاقه مندان زیر نظر مربیان مجرب در 100 رشته برگزار شد و 85 درصد شركت كنندگان موفق به دریافت گواهی نامه فنی و حرفه ای شدند.
این مسئول اظهار كرد: ارائه آموزش های فنی و حرفه ای به داوطلبان رایگان است و متناسب با تقاضای علاقه مندان از میان اقشار مختلف مردم و به خصوص دانش آموزان و دانشجویان برگزار می شود.
به گفته ابویی، در حال حاضر در مركز فنی و حرفه ای مهریز كه حدود 15 سال از تاسیس آن در می گذرد، 10 كارگاه فعال در رشته های مختلف به صوت منظم و مستمر فعالیت دارد.
رئیس اداره فنی و حرفه ای مهریز اظهار كرد: در سال جاری افزون بر 300 نفر از دانش آموزان و دانشجویان با حضور در مراكز فنی و حرفه ای از بخش های مختلف بازدید در جریان فعالیت ها قرار گرفته اند.
ابویی یادآور شد: 11 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در كنار فعالیت های مراكز دولتی در مهریز فعال هستند كه سالانه در بخش های مختلف مهارت آموزی در چارچوب مقررات وظایف را انجام می دهد.
وی همچنین از علاقه مندان تاسیس آموزشگاه های جدید آزاد مهارت آموزی خواست تا برای كسب مجوز فعالیت به این اداره مراجعه كنند.
مركز شهرستان 50 هزار نفری مهریز در 30 كیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.
7541*2047* خبرنگار: ندا سبحان زاده**انتشار-عباسقلی اشكورجیری