30 مربی فعال در كلینیك شیرجه شركت خواهند كرد/ درحال مذاكره با مربیان خارجی هستیم

تهران-ایرنا-رییس كمیته فنی شیرجه فدراسیون شنا با بیان اینكه هفته آینده یك مدرس شیرجه از كشور انگلیس به منظور برگزاری كلینیك شیرجه، به ایران می آید گفت: در دوره ای كه وی برگزار می كند، 30 مربی فعال شركت خواهند كرد.

امید حدیقی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینكه مربیان غیر فعال اجازه شركت دراین دوره را ندارند ، افزود: به دلیل تغییرات متعدد مدیریتی دراین فدراسیون و همچنین ارتقای سازمان تربیت بدنی به وزارت ورزش درهیات دولت، 12 سال از برگزاری كلینیك محروم بودیم.
وی افزود: سال گذشته كلینیك های شنا و واترپلو در كشور برگزار شد و براساس سهیمه ای كه فدراسیون بین المللی شنا(فینا) امسال تلاش كردیم كه این فرصت به شیرجه داده شود كه باحمایت فدراسیون و تلاش انجام شده این مهم نهایی شد.
رییس كمیته فنی شیرجه فدراسیون شنا با اشاره به سوابق ورزشی و مدیریت این مدرس انگلیسی عنوان كرد: این مدرس اصالتا روس است اما درحال حاضر در انگلیس فعالیت كرده و عضو كمتیه فنی فدراسیون این كشور است، سابقه چندین دوره شركت در بازی های المپیك را هم به عنوان ورزشكار و هم به عنوان مربی دارد، از این رو براین باوریم می تواند به افزایش سطح فنی مربیان ایرانی كمك كند وموثر واقع شود.
حدیقی درپاسخ به این سئوال كه كلینیك شیرجه درچه مدت زمانی برگزار و مربیان چند نوبت درروز دراین دوره شركت خواهند كرد،اظهارداشت:این دوره 8 روز به طول می انجامد و مربیان دردو نوبت صبح و بعداز ظهر دراین دوره شركت خواهند كرد.
به گفته وی شرط حضور دراین كلاس داشتن مدرك مربیگری درجه 3 و فعالیت دراین رشته طی 3 سال گذشته است،علاوه براین و از آنجا كه به دنبال كیفیت هستیم، برای حداكثر 30مربی برای شركت دراین دوره مجوز صادر خواهد شد كه پس ازپایان دوره و شركت در آزمون مربوطه می توانند سطح درجه مربیگری خود را از 3 به 2 افزایش دهند.
رییس كمیته فنی شیرجه فدراسیون شنا درپاسخ به سئوال دیگر مبنی براینكه آیا ملی پوشان شیرجه كشورمان نیز دراین دوره شركت خواهند داشت نیز عنوان كرد: درحال حاضر ملی پوشان شیرجه كشورمان از نظر فنی شرایط مناسبی دارند وپس از دوره ورزشی به عنوان مربی درخدمت جامعه شیرجه خواهند بود، با دعوت ویژه فدراسیون دراین دوره شركت خواهند كرد.
وی درپاسخ به سئوال دیگری مبنی براینكه آیا همانند تیم واترپلو،جذب مربیان خارجی برای تیم ملی شیرجه دردستور كار فدراسیون قرار دارد، افزود: به طورحتم این چنین است، هم اكنون با مربیان كشورهای كره شمالی و اوكراین درارتباط هستیم ودرحال بررسی شرایط پیشنهادی هستیم.
به گفته وی البته ازآنجا كه مربیان اوكراینی سابقه درخشان تری از مربیان كره شمالی درمسابقات جهانی و بازی های المپیك دارند ترجیح ما استفاده از مربیان اوكراینی است.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با كانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی.**9144
خبرنگار:سعید قهرمانی*ناشر:امیركاردان