كشف 5 ميليارد ريال نقره قاچاق در مرز ماكو

اروميه- ايرنا- فرمانده مرزباني آذربايجان غربي گفت: 267 كيلو و 700 گرم به ارزش پنج ميليارد و 340 ميليون ريال نقره قاچاق در شهرستان مرزي ماكو در شمال اين استان كشف شد و يك نفر در اين ارتباط به عنوان متهم دستگير شد.

سردار سرتيب دوم پاسدار عزت الله رشيديان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: ماموران هنگ مرزي ماكو با اجراي طرح تشديد و كنترل نوار مرز و انجام اقدامات اطلاعاتي محسوس و نامحسوس، محل نگهداري نقره قاچاق را در يكي از غرفه هاي بازارچه مرزي ساري سو شناسايي كردند.
وي با اشاره به اينكه ماموران مرزباني در تمامي رده ها از كوچكترين تخلفي در مناطق مرزي چشم پوشي نمي كنند و متهمان را سريعا به دست قانون مي سپارند، ادامه داد: متهم دستگير شده همراه با اين كشفيات پس از تشكيل پرونده مقدماتي جهت سير مراحل قانوني به مراجع قضايي تحويل داده شد.
به گزارش ايرنا طول مرزهاي جمهوري اسلامي ايران در آذربايجان غربي حدود 967 كيلومتر است؛ اين استان از طرف شمال 149 كيلومتر مرز آبي از طريق رودخانه ارس با جمهوري خودمختار نخجوان، از طرف شمال و مغرب 566 كيلومتر مرز خاكي با كشور تركيه و از طرف غرب 252 كيلومتر مرز خاكي با كشور عراق دارد.
6009/3072
** خبرنگار: يوسف رحيمي ** انتشار دهنده: عليرضا فولادي