جابجايي 28 هزار زائر اربعين حسيني با ناوگان عمومي همدان

همدان - ايرنا - مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي همدان گفت: 28 هزار زائر حسيني توسط ناوگان هاي عمومي اين استان جابجا شدند.

به گزارش روز پنجشنبه ايرنا و به نقل از روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان همدان، محمد رودباري افزود: اين تعداد زائر حسيني از مهران به همدان و از همدان به مرز مهران جابجا شدند.
وي افزود: 866 دستگاه از ناوگان حمل ‌ونقل عمومي شامل، 745 دستگاه اتوبوس، 102 دستگاه ميني‌بوس و سه ون و ميدل‌باس و 16 دستگاه سواري كرايه، زائران حسيني را جابجا كردند.
رودباري ادامه داد: اين استان مانند سال‌هاي گذشته به عنوان استان معين از تمامي توان ناوگان عمومي به ويژه ناوگان اتوبوسي خود در حمل و نقل زائران اربعين حسيني استفاده كرده است.
مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان همدان تصريح كرد: بر اساس بازديدهاي انجام شده از پايانه هاي مسافربري، شاهد كنترل و نظارت جدي بر وضعيت فني اتوبوس ها هستيم تا خودروهايي كه از استان به سمت مهران مي روند مشكل فني نداشته باشند.
رودباري يادآور شد: استفاده از ناوگان ايمن و مناسب براي جابجايي مسافران و هماهنگي با ساير دستگاه‌هاي مرتبط، از جمله اقدامات انجام شده براي فراهم كردن شرايط سفر ايمن براي زائران بوده است.
گفتني است؛ 63 ميليون و 409 هزار تردد در محورهاي ارتباطي اين استان در نيمه نخست امسال ثبت شده است.
استان همدان داراي 784 خودروي سواري كرايه، 320 دستگاه اتوبوس و يك هزار و 35 دستگاه ميني بوس فعال است.
7523/2087خبرنگار: مرضيه بختياري ** انتشاردهنده: زهرا پيرنيا