موزه شيشه اي در پياده راه امام خميني (ره) همدان ساخته مي شود

همدان - ايرنا- رئيس شوراي اسلامي شهر همدان گفت: با هماهنگي مديريت ارشد استان يك موزه شيشه‌اي در پياده راه امام خميني (ره) اين شهر براي بازديد عموم مردم و شهروندان احداث خواهد شد.

به گزارش روز چهارشنبه ايرنا و به نقل از روابط عمومي شوراي اسلامي شهر همدان ابراهيم مولوي با تاكيد بر اينكه كشف آثار باستاني در تغيير طراحي و جانمايي آبنماي پياده‌ راه ميدان امام(ره) تاثير بسزايي دارد گفت: موزه شيشه‌اي در طراحي اين عمليات اجرايي ساخته مي شود.
وي اظهار كرد: اين موزه در محل كاوش‌ها احداث خواهد شد تا علاوه بر ايجاد جلوه‌اي زيبا در ميدان امام(ره) به گردشگري استان و جذب توريست كمك دهد، از طرفي آثار باستاني به لحاظ تاريخ و تمدن ايران زمين در اين شهر براي شهروندان اهميت بيشتري دارند.
وي اظهار كرد: يك قبر و آثار پيش از ميلاد مسيح(ع) در ميدان امام(ره) شهر همدان همزمان با عمليات اجرايي پياده ‌راه اين ميدان و خيابان اكباتان كشف شده است.
وي اضافه كرد: اين قطعه شي تاريخي شبيه به قبر سفالي با كاوش‌ها و تلاش شهرداري و همكاري سازمان ميراث فرهنگي در ميدان امام(ره) كشف شد كه به گفته كارشناسان سازمان ميراث فرهنگي متعلق به دوران قبل از ميلاد مسيح(ع) است.
به گفته وي، از زمان آغاز عمليات اجرايي پياده‌راه ميدان امام (ره) و خيابان اكباتان تعدادي اشياي تاريخي در حين حفاري‌ها كشف شده است كه ساعات پاياني شامگاه سه‌شنبه 23 آبان ماه 96 در پياده‌راه ميدان امام(ره) براثر كاوش‌ها، يك قبر و آثار سفالي متعلق به قبل از ميلاد مسيح كشف شده است.
مولوي بيان كرد: شهرداري همدان در صحن شوراي اسلامي شهر همدان پيشنهاد داده تا به كاوش‌ها ادامه دهند، زيرا به احتمال زياد آثار باستاني و ارزشمند تاريخي در دل خاك دفن شده است كه با كشف اين آثار، قدمت تاريخي همدان مشهودتر خواهد بود.
2087/7520
خبرنگار: ميثم ناصرنژاد** انتشار: زهرا پيرنيا

سرخط اخبار استان‌ها