نشست اتحادیه دانشگاه های آسیای میانه در اردبیل گشایش یافت

اردبیل - ایرنا - اولین نشست اتحادیه دانشگاه های آسیای میانه با حضور مدیران و دانشگاهیان هشت كشور عضو عصر چهارشنبه در سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیلی اردبیل گشایش یافت.

به گزارش ایرنا ، رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در این نشست گفت: در اولین نشست اتحادیه دانشگاه های آسیای میانه در شهر اردبیل 40 نفر از دانشگاهیان شامل روسا و مدیران امور بین المللی از هفت كشور تركیه ، افغانستان ، مقدونیه ، گرجستان ، قرقیزستان ، قزاقستان و آذربایجان حضور دارند.
گودرز صادقی افزود: پارسال در نشستی كه در شهر بیشكك پایتخت قرقیزستان تشكیل شد قرار شد تا اتحادیه دانشگاه های آسیای میانه به شكل دوره ای نشست هایی را در كشورهای عضو برگزار كند كه اولین آن در ایران و در شهر اردبیل و در دانشگاه محقق اردبیلی به مدت 2 روز برگزار می شود.
وی گفت: در این نشست ها درباره فعالیت های انجام شده در دانشگاه های كشورهای عضو ، انتخابات و تغییرات اساسنامه و مواردی از این قبیل گفت و گو می شود.
وی با بیان اینكه وزارت علوم ، تحقیقات و فن آوری اطلاعات به دانشگاه محقق اردبیلی مسوولیت داده تا كار تماس با دانشگاه های گرجستان را برعهده داشته باشد ادامه داد: به همین خاطر در نشست فردا یك قرارداد بین ایران و دانشگاه های گرجستان منعقد خواهد شد.
در مراسم گشایش این نشست كه در سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیلی اردبیل برگزار شد علاوه بر میهمانان خارجی ، ناصر نصیری معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل و جمعی از مدیران و دانشگاهیان این استان حضور داشتند.
6019/6016
خبرنگار: مسعود وسیله ** انتشار دهنده: سیفعلی موسی زاده