رهبر انقلاب: همدردی مسئولان با زلزله‌زدگان در عرصه عمل و كمك با قوت ادامه یابد

تهران-ایرنا- رهبر معظم انقلاب اسلامی امشب (سه‌شنبه) در جلسه‌ای با حضور رؤسای قوای سه‌گانه و تنی چند از مسئولان كشور با ابراز تأسف عمیق از حادثه بسیار تلخ زلزله كرمانشاه و با تقدیر از حضور مسئولان در مناطق زلزله‌زده و همدردی با مردم تأكید كردند: این همدردی‌ها باید در عرصه عمل و كمك به مردم با قوت ادامه پیدا كند تا از مشكلات و رنج مردم بكاهد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به داغدار شدن مردم كرمانشاه در این حادثه گفتند: ما در این غم با مردم دلاور و مرزبانان دلیر استان كرمانشاه شریك هستیم.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: مصیبت و فقدان عزیزان تلخ و سخت است اما امیدواریم خداوند متعال سكینه و آرامش خود را بر دلهای خانواده‌های داغدار نازل، و چشمان آنان را به لطف و رحمت خود روشن كند.
ایشان، جاری‌شدن خون محبت و همیاری در رگهای جامعه اسلامی را از تأثیرات اینگونه حوادث دانستند و گفتند: این حوادث همه را به حضور در صحنه‌های همیاری وارد می‌كند و امیدواریم در اثر این محبت و برادری، بركات الهی شامل حال مردم دلاورِ سرزمین پهلوان‌پرور كرمانشاه و همه ملت ایران شود.
حضرت آیت الله خامنه‌ای، حادثه تلخ اخیر را آزمایشی الهی و میدانی برای ادای وظیفه مسئولان برشمردند و افزودند: در این دو روز مسئولان از جمله رئیس‌جمهور محترم با حضور در میان مردم مصیبت‌زده با آنان همدردی كردند و امیدواریم این همدردی‌ها در عرصه عمل و كمك به مردم نیز با قوت ادامه یابد و از مشكلات و درد و رنج مردم با توجه به هوای سرد و در پیش‌بودن فصل دشوار سرما بكاهد.
در این جلسه، آقای روحانی رئیس‌جمهور نیز با اشاره به تلاش همه دستگاهها در عملیات امداد و نجات و رسیدگی به حال مجروحان و بازماندگان حادثه، گفت: این حادثه برای ما یك امتحان و آزمایش است و از همه دستگاههایی كه تلاش كرده و می‌كنند از جمله نیروهای مسلح كه بسیار خوب وارد عمل شدند، تشكر می‌كنم.
سیام**3070**1449**تنظیم: داود نخ كوب نیاسر**انتشار دهنده: امیر كاردان راد