۲۳ آبان ۱۳۹۶،‏ ۱۱:۰۹
کد خبر: 82730022
۰ نفر
160 پروانه بوم گردي در كرمان صادر شد

كرمان - ايرنا - مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان كرمان گفت: تاكنون 160 پروانه بهره برداري از خانه هاي بوم گردي در مناطق مختلف اين استان صادر شده است.

محمود وفايي روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: استان كرمان در زمينه صدور پروانه هاي بوم گردي رتبه نخست كشور را به خود اختصاص داده و بعد از كرمان، استان هاي اصفهان و يزد به ترتيب رتبه هاي دوم و رتبه سوم را در اين زمينه دارند.
وي تصريح كرد: گامهاي بلندي در دولت تدبير و اميد براي توسعه گردشگري استان كرمان برداشته شده و امروز شاهد ثمرات و دستاوردهاي آن در بخش هاي مختلف هستيم.
مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان كرمان بيان كرد: 10 خانه مسافر در استان كرمان در سال جاري راه اندازي شده است.
وي با تاكيد بر اينكه درصدد ساماندهي اقامتگاههاي غيرمجاز هستيم گفت: رويكرد ما در راستاي برخورد با اين نوع اقامتگاهها مثبت است و اقامتگاههاي غيرمجاز را شناسايي و مجموعه ‌هايي كه شرايط داشتن مجوز را داشتند، مجوزدار كرده ايم.
وفايي با اشاره به رشد 30 درصدي آمارگردشگران خارجي استان كرمان افزود: در مجموع از سال 1392 تاكنون تعداد گردشگران خارجي ورودي به استان كرمان هفت برابر رشد داشته است.
وي گفت: در برنامه هاي سازمان مقرر شده موسيقي هايي كه جزيي از فرهنگ بومي استان هستند، ثبت ملي شوند.
وي با بيان اينكه ممكن است در گذر زمان موسيقي نواحي كرمان در جاي ديگر به ثبت برسد تصريح كرد: اميدواريم در جشنواره موسيقي نواحي سال آينده نام موسيقي هاي استان كرمان را كه ثبت ملي شده اعلام كنيم.
وي با بيان اينكه كرمان هم اكنون به يكي از مقاصد اصلي تورهاي بزرگ گردشگري خارجي تبديل شده است تصريح كرد: با توجه به ظرفيت‌ هاي ارزشمندي كه در حوزه گردشگري در استان كرمان وجود دارد، اين استان به سمت گردشگري پايدار سوق پيدا كرده است.
استان كرمان با وجود هفت اثر ثبت جهاني، 700 اثر ثبت ملي و حدود هفت هزار جاذبه تاريخي و طبيعي از قطب هاي مهم گردشگري كشور به شمار مي رود.
خبرنگار: داود رجبي بهجت ** انتشار دهنده: نجمه حسني*
7437/3029