انقلابی الجزایر: عربستان همدست صهیونیست هاست

الجزیره - ایرنا - پایگاه خبری «الجزائر» روز دوشنبه به نقل از «لخضر بورقعة» یكی از فرماندهان جبهه آزادیبخش ملی الجزایر در زمان نبرد با استعمار فرانسه نوشت: عربستان همدست صهیونیست هاست و این سعودی ها بودند كه «سعد الحریری»نخست وزیر لبنان را وادار به استعفا كرد.

به گزارش ایرنا، لخضر بورقعه كه یكی از فرماندهان ایالت چهارم الجزایر در زمان نبرد با استعمار بود و اخیرا به لبنان و سوریه سفر و با شماری از شخصیت های لبنانی و همچنین «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه دیدار كرد، گفت: شمار زیادی از تحلیلگران سیاسی می گویند به زودی در لبنان جنگ روی می دهد، اما حقیقت این است كه لبنان از زمان بیانیه شوم بالفور، حكم بمب ساعتی را داشته است. صهیونیست ها می خواهند لبنان هرلحظه قابل انفجار باشد و اردن نیز نقش سپر برای رژیم صهیونیستی ایفا كند و البته این رژیم توانسته است طرح ایجاد بی ثباتی در لبنان را اجرا كند.
این رزمنده قدیمی الجزایری تصریح كرد كه در صورت وقوع جنگ در لبنان، ارتش برخی كشورهای عربی مانند عربستان، امارات و اردن برای مبارزه با كشورهایی مانند سوریه، یمن و حرب الله در كنار رژیم صهیونیستی می ایستند.
بورقعه تاكید كرد كه استعفای الحریری بنا بر دستور سعودی ها بود و آن ها با این كار می خواستند بر لبنان فشار وارد كنند تا اوضاع در منطقه را به سمت انفجار پیش برند.
وی در ادامه با انتقاد از برخی تحلیلگران كه می گویند اتفاقاتی كه در حال حاضر در منطقه روی می دهد، ناشی از درگیری ها میان شیعه و اهل سنت است، گفت: این درست نیست، عربستان از دهه شصت قرن گذشته با رژیم صهیونیستی همدست بوده است و رژیم سعودی اكنون یكی از بزرگترین متحدان آمریكا و صهیونیست ها در منطقه و ضد قومیت عربی است.
لخضر بورقعه در ادامه گفت: این حق ایران است كه از منافعش در هر جایی دفاع كند، حزب الله لبنان نیز حق دارد برای حفط موجودیت خود در مقابل تهدیدهای سعودی و صهیونیستی و متحدان این دو با طرف های دیگر هم پیمان شود. مردم لبنان اكنون متوجه شده اند كه دقیقا چه اتفاقاتی در حال روی دادن است و البته كشورهای عربی شمال آفریقا نیز از بحران در شرق دور نیستند.
شبد**خاورم **2041**1379
خبرنگار: سید شاهپور حسینی** انتشار دهنده: هادی افتخاری

سرخط اخبار جهان