۲۲ آبان ۱۳۹۶،‏ ۲۲:۵۴
کد خبر: 82729596
۰ نفر
بخشی از فرمان ممنوعیت مسافرتی ترامپ اجرایی شد

تهران – ایرنا – با صدور مجوز از سوی یك دادگاه در ایالت كالیفرنیای آمریكا، بخشی از فرمان مسافرتی ترامپ كه سفر شهروندان 6 كشور مسلمان از جمله ایران به ایالات متحده را محدود می كرد، دوباره اجرایی شد.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، شعبه نهم دادگاه تجدیدنظر در ایالت كالیفرنیای آمریكا مجوز اجرای بخشی از فرمان ممنوعیت مسافرتی ترامپ را صادر كرد.
این حكم كه در پی درخواست دولت آمریكا برای لغو توقف موقت این فرمان صادر شده، ممنوعیت مسافرت آن دسته از شهروندان 6 كشور مسلمان از جمله ایران را كه ارتباط مستقیمی با ایالات متحده ندارند دوباره به اجرا درمی آورد.
پیشتر یك دادگاه منطقه ای در ایالت هاوایی با این استدلال كه قانون مهاجرت فدرال اختیار اعمال ممنوعیت مسافرت از این كشورها را به ترامپ نداده، این فرمان را به طور موقت متوقف كرد.
این فرمان كه در 24 سپتامبر سال جاری میلادی (2 مهرماه) صادر شد، نسخه سوم از سیاست مهاجرتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا بود كه كشورهای ایران، لیبی، سوریه، یمن، سومالی، چاد، كره شمالی و برخی از مقام های ونزوئلا را هدف گرفت.
این دادگاه تجدید نظر همچنین قرار است روز 6 دسامبر (15 آذرماه) جلسه ای را درباره پرونده ای مشابه در ایالت مریلند كه فرمان ممنوعیت مسافرتی را متوقف كرده، تشكیل دهد.
شبد**9416**1010
مترجم: علیرضا آقازاده**انتشار:حسن معظمی