۲۲ آبان ۱۳۹۶،‏ ۱۱:۴۸
کد خبر: 82728594
۰ نفر
ایرنا در رعایت اخلاق رسانه ای یك الگوست

قشم - ایرنا - امام جمعه قشم گفت: خبرگزاری جمهوری اسلامی پل ارتباطی بین مردم و مسئولان است و با بیان دستاوردها و موفقیت های نظام، باعث افزایش نشاط و امیدواری در جامعه می شود و از این رو ایرنا در رعایت اخلاق رسانه ای یك الگوست.

حجت الاسلام رضا جوكار روز دوشنبه در در دیدار با مسئول و كاركنان دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در قشم افزود: رسانه باید به اخلاق و سواد رسانه ای، سرعت عمل، دقت نظر و امانتداری را آراسته باشد اما برخی خبرنگاران در انعكاس اخبار به صورت غیر منصفانه ای عمل می كنند كه باعث تضعیف مسئولان می شود.
وی ادامه داد: رسانه باید به نمایندگی از مردم مطالبه گر باشد اما مطالبه گری غیر از تضعیف كردن یك نهاد و یا یك مسئول است و به هیچ عنوان مورد قبول نیست.
امام جمعه قشم تصریح كرد: رسانه ای مطلوب است كه به عنوان واسطه بین مردم و مسئولان، مشكلات و درخواست های مردم را به مسئولان و خدمات و دستاوردهای مسئولان را به مردم اطلاع دهند.
وی اظهار كرد: رسانه ها باید مشكلات و نیازهای مردم را مسئولان برسانند اما نباید در قالب جانبداری از مطالبات مردم، مسئولان را تضعیف كنند.
جوكار انصاف، اعتدال و میانه روی در امور را از مهمترین خصیصه های اخلاق خبرنگاری برشمرد و افزود: یك خبرنگار باید سواد و اخلاق رسانه ای را به صورت برابر در خود پرورش دهد.
وی به وجود دیدگاه های مختلف سیاسی و مذهبی در شهرستان قشم اشاره و اذعان كرد: رسانه ها باید در مسائل سیاسی و مذهبی جامعیت و كل جامعه را در نظر بگیرند و هیچ مذهب و گروه یا قومی از جامعه را نباید نادیده انگاشت.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارك با حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.
انتشار: حسین آزادمنجیری
7500