۲۲ آبان ۱۳۹۶،‏ ۱۰:۱۴
کد خبر: 82728377
۰ نفر
آخرین خبرها از زلزله كرمانشاه

استانها - ایرنا- مخاطبان ایرنا آخرین اخبار امدادرسانی به زلزله زدگان استان كرمانشاه را می توانند در این گزارش كه در حال به روز رسانی است، مطالعه كنند.

براساس گزارش ها، زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان ماه در 11 كیلومتری بخش ازگله، 32 كیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب مركز كرمانشاه به وقوع پیوست.
این زلزله به هفت شهرستان و یك هزار و 950 روستای استان كرمانشاه خسارت وارده كرده و طبق برآورد اولیه دستكم 31 هزار واحد مسكونی شهری و روستایی تخریب كلی و جزئی دیدند.
بر اساس اعلام مسئولان ، این زمین لرزه 505 كشته و بیش از 12 هزار مصدوم داشته است.
اخبار این رویداد از ساعت 9 صبح روز دوشنبه 22 آبان تا ساعت 10 صبح 11 آذر به شرح ذیل است:

شنبه یازدهم آذر
10:04 **
پژوهش و تحصیلات تكمیلی پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی در اشاره به تغییرات زمین شناختی در پی زمین لرزه اخیر (آبان ماه) در استان كرمانشاه ، گفت: بررسی بیشتری برای ارزیابی وضعیت باید صورت بگیرد، اما براساس شواهد، این تغییرات خطری برای منطقه ندارد.
9:35 **
شبكه لرزه نگاری استان كرمانشاه: پس از زمین لرزه بزرگ 7.3 ریشتری تاكنون یك هزار و 78 مورد پس لرزه در استان به وقوع پیوسته است.
9:02 **
فرماندار كرمانشاه با بیان اینكه براثر پس لرزه 4.6 ریشتری جمعه شب در بخش كوزران چهار تن به صورت سطحی مصدوم شدند، گفت: این پس لرزه به تعدادی از واحدهای مسكونی در حد ترك خوردگی دیوار نیز آسیب زده است.
8:56 **
محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و هیات همراه با سفر به قصرشیرین از مناطق مختلف زلزله زده این شهرستان بازدید و با زلزله زدگان دیدار و گفتگو كرد.

جمعه دهم آذر
17:52 **
رئیس سازمان تامین اجتماعی با بیان اینكه برای 10 هزار نفر از ساكنان مناطق زلزله زده غرب كشور بیمه بیكاری صادر شده است، گفت: برای 6 هزار نفر ازمستمری بگیران مناطق زلزله زده غرب كشور ، تسهیلات اختصاص داده شده است .
15:06**
فرماندار قصرشیرین، تسهیلات در نظر گرفته برای احداث واحدهای مسكونی تخریب شده در جریان زلزله اخیر را در مناطق روستایی 30 و در مناطق شهری 40 میلیون تومان اعلام كرد.
14:08 **
شركت برق منطقه ای غرب: میزان خسارت وارده به تجهیزات برق در بخش فوق توزیع و انتقال در مناطق زلزله زده به رقمی افزون بر 167 میلیارد و 790 میلیون ریال می رسد.
14:02 **
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام: رفع مشكل اسكان موقت زلزله زدگان غرب استان كرمانشاه، نیازمند توجه و اهتمام بیشتر مسئولان است.
13:17 **
فرمانده سپاه حضرت نبی اكرم (ص) استان كرمانشاه: سپاه آمادگی نصب 14 هزار كانكس ایمن در برابر زلزله، اشتعال، سرما و حشرات موذی را در مناطق زلزله زده استان دارد.
9:53 **
«مجید ابهری» آسیب شناس اجتماعی، با قدردانی از كمك های مردمی به زلزله زدگان غرب كشور، گفت: مشاركت مردم در این كمك رسانی باید متمركز و بطور منصفانه بین آسیب دیدگان توزیع شود.

پنجشنبه: نهم آذر
23:16**
هیات صلیب سرخ جمهوری قبرس ضمن اعلام همدردی دوباره با خانواده های آسیب دیدگان و بازماندگان حادثه زلزله كرمانشاه، كمك نقدی خود به زلزله زدگان غرب ایران را تسلیم سفیر جمهوری اسلامی ایران در نیكوزیا پایتخت این كشور كرد.
19:16**
رئیس مجلس شورای اسلامی: هلال احمر امروز مورد اعتماد مردم و از سرمایه های اجتماعی نظام است و در زلزله غرب كشور بیش از 400میلیارد ریال كمك مردمی دریافت كرده است.
17:17**
رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز كشور : 87 مدرسه تخریب شده در مناطق زلزله زده استان كرمانشاه به همت خیرین مدرسه ساز با هدف رفع مشكل دانش آموزان منطقه ساخته می شود كه عملیات ساخت این مدارس آغاز شده است.
16:56 **
رئیس پلیس پیشگیری با اعلام درخواست 10 كانكس برای استقرار پاسگاه ها و كلانتری های مناطق زلزله زده گفت: پلیس با تمام توان امنیت راه های ارتباطی به كرمانشاه و مناطق زلزله زده را حفظ و از ناامنی و سرقت اموال جلوگیری می كند.
16:02**
فرماندار قصرشیرین : فعالیت مدارس روستایی این شهرستان از روز شنبه 11 آذر ماه از سرگرفته می شود.
16:01 **
معاون لجستیك و آمادگی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر : با توجه به حساسیت های موجود در بحث كمك به زلزله زدگان به هیچ عنوان اقلام امدادی از جمله پتو و لباس دست دوم به مناطق زلزله زده ارسال نشد.
15:51**
استاندار كرمانشاه : مالكانی كه واحدهای مسكونی آنها در جریان زلزله اخیر بیش از 50 درصد خسارت دیده است، از پرداخت مالیات سال های 95 و 96 معاف می شوند.
11:41 **
هوشنگ بازوند استاندار كرمانشاه از نمایندگان مجلس بابت تصویب برداشت 600 میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای كمك به واحدهای صنعتی، صنفی و كشاورزی خسارت دیده تشكر و ابراز امیدواری كرد مدیران با این بودجه، زلزله را به فرصتی برای پیشرفت استان تبدیل كنند.
9:39 **
سومین محموله كمك های مردمی ایرانیان مقیم فرانسه با پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران 'هما' به تهران منتقل و در فرودگاه حضرت امام (ره) تحویل نماینده هلال احمر شد.
چهارشنبه هشتم آذر
19:44 **
استاندار و امام جمعه اهل سنت كرمانشاه در نامه‌هایی جداگانه به امیرسرلشكر سیدعبدالرحیم موسوی از حضور بموقع وی و یگان‌های ارتش برای امدادرسانی به زلزله زدگان غرب كشور قدردانی كردند
18:08 **
به منظور بازسازی و نوسازی مراكز و استمرار خدمات بهداشتی درمانی و با حكم وزیر بهداشت، نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در مناطق زلزله زده منصوب شد
17:55 **
رییس سازمان بهزیستی از ارائه خدمات فیزیوتراپی به زلزله زدگان شهرستان ثلاث باباجانی در كانكس سیار خبر داد.
17:46 **
استاندار كرمانشاه گفت: برای ساخت بیمارستان در شهر كرندغرب به 12 میلیارد تومان اعتبار نیاز است كه دولت 6 میلیارد تومان آن را تأمین می‌كند و خیرین نیز به گفته وزیر بهداشت و درمان و آموزش پرشكی آماده همكاری در این باره هستند.
14:58**
سازمان پزشكی قانونی آخرین آمار جانباختگان زلزله استان كرمانشاه را 505تن اعلام كرد.
13:29**
وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشكی از استقرار نماینده ای تام الاختیار در مناطق زلزله زده كرمانشاه برای نظارت بر ساخت و ساز مراكز بهداشتی خبر داد.
13:10 **
مركز لرزه نگاری كشوری پیش بینی زلزله 10 ریشتری را تكذیب كرد
12:10 **
فرماندار ثلاث باباجانی : حدود 38 درصد منازل شهری این شهرستان تخریب شده اند كه نیاز به بازسازی كامل دارند و در مجموع به چهار هزار و 200 كانكس در سطح شهرستان برای اسكان موقت نیاز داریم.
10:35 **
رئیس سازمان امداد و نجات: بیش از ۴۸ هزار دفترچه امدادی بین زلزله زدگان كرمانشاه با هدف ایجاد نظم و حفظ كرامت شهروندان توزیع شده و اقلام با مراجعه حضوری توزیع می شود
9:45 **
مسئول شبكه لرزه نگاری استان كرمانشاه: از ۲۱ آبان تا ساعت هشت صبح امروز، ۱۰۱۲ پس لرزه در استان كرمانشاه رخ داده كه بیشتر آنها در حوالی سرپل ذهاب و ازگله بوده است / از این تعداد ۴۰ مورد بزرگتر از چهار ریشتر بوده است.
9:00 **
استاندار كرمانشاه: پس از زلزله، دبی آب چشمه ها و چاه های منطقه تا 20 درصد افزایش یافت و برخی چشمه های خشكیده دوباره جوشید/در مجموع 2 هزار و 100 میلیارد تومان وام و281 میلیارد تومان كمك بلاعوض به زلزله زدگان استان پرداخت می شود.

سه شنبه هفتم آذر
18:40 **
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری كرمانشاه : تا 2 روز دیگر ارزیابی نهایی بنیاد مسكن از واحدهای مسكونی مناطق زلزله زده به اتمام می رسد و بعد از آن مردم این مناطق برای صدور پروانه ساخت مسكن به شهرداری ها مراجعه كنند.
18:18 **
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان كرمانشاه از توزیع اقلام یكماهه غذایی در بین 40 هزار خانوار زلزله زده استان كرمانشاه خبر داد.
17:54 **
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه استاندار كرمانشاه: بدهی های مالیات بر درآمد سال 95 و 96 واحدهای اقتصادی كه در زلزله اخیر بالای 50 درصد خسارت دیده باشند، بخشیده خواهد شد.
16:00 **
مسئول شبكه لرزه نگاری استان كرمانشاه گفت: پس از زمین لرزه بزرگ 7.3 ریشتری روز 21 آبان، 982 پس لرزه تاكنون در استان به وقوع پیوسته است.
15:38 **
وزیر راه و شهرسازی: زندگی به تدریج در مناطق زلزله زده كرمانشاه در حال بازگشت است و تعدادی از كانكس‌ها را به مدرسه اختصاص دادند تا مدارس هر چه زودتر بازگشایی شوند و دانش آموزانی كه از تحصیل باز مانده بودند سریعتر به تحصیل خود بپردازند.
15:32 **
معاون عمرانی استانداری كرمانشاه حضور معاون اول رییس جمهوری در مناطق زلزله زده استان را منجر به اتخاذ تصمیمات مهمی از جمله افزایش سقف تسهیلات واحدهای روستایی به 30 میلیون تومان و شهری به 40 میلیون تومان، بازسازی بخش های مختلف و نیز تسریع در ساخت راه آهن اعلام كرد
13:20**
استاندار كرمانشاه اعلام كرد: برای بازسازی‌ 89 مدرسه تخریب شده ناشی از زلزله اخیر، خیران مدرسه ساز، بانكهای خصوصی و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) قول همكاری داده‌اند.
11:00 **
سازمان پزشكی قانونی: با مرگ یكی دیگر از مصدومان زلزله كرمانشاه در بیمارستانی در تهران، آمار تلفات این حادثه به ۴۸۴ نفر (۲۳۷ مرد و ۲۴۷ زن) رسید.
10:02 **
متخصص اعصاب و روان: طبق برآورد وزارت بهداشت در حال حاضر حدود 8 تا 9 هزار نفر از زلزله ‌زدگان استان كرمانشاه به خدمات سلامت روان نیاز دارند.
8:11 **
مسئول شورای عالی بیماران خاص و صعب العلاج استان كرمانشاه از دیالیز 25 بیمار زلزله زده در 2 بیمارستان كرمانشاه و توزیع رایگان دارو به آنان خبر داد.
00:11**
درپی انتشار نقل قول ناقص و تحریف شده از دكتر نوبخت ، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور در خصوص عدم اعطای وام بلاعوض به زلزله زدگان در صورت دریافت كانكس، دفتر سخنگوی دولت توضیحاتی را برای تنویر افكار عمومی منتشر كرد.
**دوشنبه ششم آذر
23:21**
معاون اول رییس جمهوری در پیام اینستاگرامی خود از اتفاقی ناخواسته در كرمانشاه عذرخواهی و برپیگیری امور مربوط به مردم زلزله زده كرمانشاه تاكید كرد.
21:22**
فرمانده بسیج ناحیه الیگودرز گفت: همه ملت ایران و نیروهای مسلح به ویژه سپاه باید برای جبران خسارات زلزله به هم وطنانمان در استان كرمانشاه دست در دست دولت بگذاریم و كمك حال دولت باشیم.
20:03**
تیم سردار بوكان، از تیم های دسته 2 فوتبال كشور امروز، دوشنبه در یك بازی دوستانه میزبان تیمی از بازیكنان لیگ برتر با عنوان 'یاران' بود تا بار دیگر ورزشكاران این رشته ورزشی حمایت هایی مالی و معنوی خودشان از زلزله زدگان غرب كشور را به نمایش بگذارند.
19:14 **
معاون اول رییس جمهوری در ستاد مدیریت بحران استان كرمانشاه در سرپل ذهاب: پیمانكارانی كه به استحكام ساختمان توجه نمی كنند باید بازخواست شوند/ مصوبه دولت برای پرداخت كمك بلاعوض 6 میلیون تومانی برای ساخت مسكن دائمی در شهرهای زلزله زده و كمك بلاعوض 5 میلیون تومانی در روستاهای زلزله زده و 2 میلیون تومان نیز برای تجهیزات مورد نیاز مسكن دائمی در شهرها و روستاهای زلزله زده /نظام بانكی 10 میلیون تومان وام قرض الحسنه به افرادی پرداخت می كند كه ساخت مسكن دائمی خود را آغاز كرده اند/افزایش 5 میلیون تومانی تسهیلات برای ساخت مسكن دائمی در مناطق زلزله زده كرمانشاه /افزایش تسهیلات 35 میلیون تومانی در شهرها به 40 میلیون تومان و تسهیلات 25 میلیونی برای روستاها به 30 میلیون تومان / هلال احمربه ازای هر فرد فوت شده در زلزله مبلغ 5 میلیون تومان برای هزینه های تدفین و مراسم بصورت بلاعوض پرداخت می كند/
15:43 **
سخنگوی سپاه پاسداران در شهرستان ارسنجان فارس با اعلام اینكه سپاه براساس دستورالعمل، سه مرحله اصلی را برای امداد رسانی به مناطق زلزله زده غرب كشور در دستور كار قرار داده است افزود: این نیرو روزانه چهارصد كانكس برای اسكان زلزله زدگان غرب كشور می سازد .
سردار سرتیپ دوم رمضان شریف افزود:در زلزله كرمانشاه سپاه در قالب همكاری و توافق با بنیاد مسكن از ظرفیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) استفاده می كند و به سی و یك سپاه استانی نیز ماموریت داده شده با توجه به ظرفیت های موجود بازسازی روستاهای زلزله زده را بر عهده بگیرند.
وی اظهار كرد : زمان مورد نیاز برای اسكان دائم یك سال اعلام شده است اما امیدواریم همچون زلزله ورزقان با همكاری سایر دستگاه ها سپاه تعهد خود را بسیار زودتر از زمان اعلام شده به پایان برساند.
سردارشریف بیان كرد: سپاه فجر استان فارس بازسازی هفت روستای زلزله زده را در غرب كشور بر عهده گرفته است.
15:41
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینكه زندگی به تدریج در مناطق زلزله زده كرمانشاه در حال بازگشت است افزود: به منظور بازگشایی هر چه سریعتر مدارس ،تعدادی از كانكس‌ها به مدرسه اختصاص داده شده است .
عباس آخوندی گفت : موضوع اسكان موقت 2 روستا بین ازگله و سرپل ذهاب به طور كامل تمام شده و بنیاد مسكن نیز بخش عمده‌ای از پرونده‌ها را برای آسیب دیدگان از زلزله تهیه كرده و تكلیف بسیاری از خانه‌ها برای نوسازی كامل و تعمیر و مرمت مشخص شده است.
وزیر راه و شهرسازی اظهار كرد: مردم برای اسكان موقت 2 حق انتخاب دارند، یكی اینكه می‌توانند از سه میلیون تومان در روستاها و پنج میلیون تومان در شهر‌ها به عنوان كمك بلاعوض استفاده كنند و خود دست به كار شوند و یا براساس قراردادی كه بنیاد مسكن با سپاه منعقد كرده ، زلزله‌زدگان از كانكس‌هایی كه در آینده به تدریج ساخته و وارد منطقه می‌شود، استفاده كنند.
15:8
رئیس كل بانك مركزی روز دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی بانك های عامل كشور در قصرشیرین گفت : 20 هزار میلیارد تومان برای اشتغال در كشور اختصاص یافته است كه از این تسهیلات اشتغال باید به نحو گسترده تر برای مناطق زلزله زده استفاده كنیم كه در این زمینه ، همه بانك ها اعلام آمادگی كرده اند.
ولی الله سیف در موردمشكلات وام صاحبان هتل های قصرشیرین افزود: استمهال، شامل وام های هتلداران نیز می شود .
وی گفت : پس از وقوع زلزله ، 2 تصمیم ازسوی نظام بانكی كشور اتخاذ شد كه یكی تمدید و استمهال تمام وام های آسیب دیدگان و دیگری پرداخت 100 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه به واحدهای آسیب دیده با تایید ستاد است.
رئیس كل بانك مركزی از اختصاص تسهیلاتی از سوی دولت برای واحدهای آسیب دیده خبر داد و گفت : بر این اساس به واحدهای شهری 350 و به واحدهای روستایی 250 میلیون ریال و مبالغی نیز در قالب كمك بلاعوض به زلزله زدگان پرداخت می شود.
به گفته سیف، مقرر شد با صرفه جویی در هزینه های تبلیغاتی، بودجه آن برای تكمیل خانه های بهداشت و ساخت مدارس هزینه شود.
سیف با بیان اینكه دولت همه امكانات خود را به كار می بندد تا شرایط مناطق زلزله زده را تغییر دهد افزود:نظام بانكی ، پیشنهاد بازسازی تمام مدارس آسیب دیده مناطق زلزله زده غرب استان كرمانشاه را داده است.
14:45
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در زلزله اخیر 2 هزار واحد مسكونی روستایی در گیلانغرب به طور كامل تخریب شد و پیش بینی می شود این تعداد به سه هزار واحد افزایش یابد.
محمد شریعتمداری درگیلانغرب در گفت وگو باایرنا افزود:زلزله به تاسیسات زیربنایی، ساختمان ها، واحدهای دامی و محل نگهداری احشام خسارت وارد كرد.
وی گفت: دولت برای بازسازی برنامه ویژه دارد و در كوتاه مدت ازطریق تامین منابع مورد نظر و تامین مكان های جایگزین، برای اسكان موقت زلزله زدگان در فرصت محدود تلاش می كند.
14:9
وزیر نیرو در تازه آباد كرمانشاه گفت: موضوع زلزله ‌اكنون مهمتر از مسئله آب و بزرگترین تهدید جدی برای كشور است.
رضا اردكانیان در حاشیه بازدید از تازه آباد با تاكید بر اینكه آب و برق غرب كشور دارای وضعیت پایداری است، افزود: امروز هیاتی از وزیران به سرپرستی معاون اول رئیس جمهوری در منطقه حضور یافته‌ تا سریعتر برنامه اسكان موقت زلزله زدگان ساماندهی شود؛ وزارت نیرو منتظر است به محض تعیین محل اسكان موقت برق رسانی به این مناطق را سازماندهی كند.
12:42
معاون اول رئیس جمهوری روز دوشنبه در شهر سرپل ذهاب از برخی محله های تخریب شده در زلزله اخیر دیدن كرد و در جریان مشكلات زلزله زدگان این شهر قرار گرفت.
12:22
معاون اول رئیس جمهوری گفت:دولت تلاش دارد در اسرع وقت شرایط را به حالت عادی برگرداند، زلزله زدگان در خانه های بازسازی شده ساكن شوند و فرزندانشان به مدرسه رفته و كار، كشاورزی و تولیدات آنان نیز احیا شود.
جهانگیری افزود: هیچ مشكلی از چشم دولت و دست اندركاران پنهان نخواهد ماند و چنانچه كمبودهایی وجود داشته باشد، در جلسات تصمیم گیری برنامه ریزی لازم صورت خواهد گرفت.
11:40
معاون اول رئیس جمهوری در جمع مردم زلزله زده ازگله گفت: دولت تمام تلاش خود را به كار خواهد بست تا آثار زلزله را از زندگی مردم برطرف و مشكلات آنان را كاهش دهد و در این مسیر تا آخرین لحظه در كنار شما خواهیم بود.
جهانگیری افزود: در تلاش هستیم تا سرپناهی مطمئن برای مردم فراهم كنیم و قراردادهایی با دستگاه های مرتبط منعقد شده و كارها با سرعت در دست انجام است.
وی با اشاره به برنامه ریزی برای اعطای وام قرض الحسنه به آسیب دیدگان زلزله، گفت: این تسهیلات به صورت قرض الحسنه و بدون سود است و دوره بازپرداخت آن بسیار طولانی است.
9:37
معاون اول رئیس جمهوری گفت: امیدواریم در جلسه امروز كه با حضور نیمی از اعضای دولت برگزار می شود،تصمیم های خوبی برای برگشت زندگی به روال عادی درمناطق زلزله زده اتخاذ كنیم.
وی گفت: در 15 روز گذشته اقدام های گسترده توسط دولت و سایر نیروها برای امدادرسانی به زلزله زدگان انجام شده و تلاش ها برای كمك و اسكان مردم بیشتر خواهد شد.
جهانگیری افزود: ابتدا قرار بود برای اسكان موقت وجوه نقد پرداخت شود تا مردم خانه اجاره كنند، اما باتوجه به مشكلات،تصمیم گرفته شد به كسانی كه تمایل دارند كانكس تحویل شود.
وی گفت: منابع مالی برای اسكان دائم تامین شده و آواربرداری به سرعت درحال انجام است.
8:45
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری به همراه جمعی از معاونان رئیس جمهوری و وزیران برای بازدید از مناطق زلزله زده و بررسی روند امدادرسانی به آسیب دیدگان صبح دوشنبه وارد فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی كرمانشاه شد.

یكشنبه پنجم آذر
21:20
معاون بازسازی بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اعلام كرد كه تا سقف 530 میلیون ریال تسهیلات به آسیب دیدگان زلزله پرداخت خواهد شد.
20:58
بیمه آرمان 120 میلیارد ریال به طور علی الحساب به بانك مسكن بابت خسارت واحدهای آسیب دیده در زلزله كرمانشاه پرداخت كرد.
20:55
رئیس هلال احمر شهرستان فسا گفت: دومین محموله كمك های مردمی این شهرستان كه مشتمل بر بیش از 742 قلم كالا است در قالب یك دستگاه خوردو 10 تن به استان كرمانشاه ارسال شد.
20:04
معلولان استان فارس در حركتی انسان دوستانه و هماهنگ بر آن شدند كه هزینه های برگزاری همایش بزرگداشت روز جهانی معلولان را برای خرید كانكس و سرپناه به هموطنان زلزله زده خود در استان كرمانشاه اختصاص دهند.
17:25
مدیركل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از تأمین داروهای اساسی زلزله زدگان غرب كشور و پایش سایر اقدامات انجام شده از طریق ارزیابی های میدانی خبر داد.
17:02
مدیر شركت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه كردستان گفت: بیش از 400 هزار لیتر نفت سفید با بارگیری 20 دستگاه نفتكش از انبار نفت شهید رحمانی سنندج به مناطق زلزله زده سرپل ذهاب ارسال شد.
16:06
مسئول روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران از كمك هفت میلیارد ریالی نقدی مردم استان از طریق پایگاه‌های این جمعیت برای هموطنان زلزله ‌زده كرمانشاه خبر داد.
16:03
هوشنگ بازوند استاندار كرمانشاه در دیدار با محمدعلی نجفی از اقدامات مدیریت شهری پایتخت در مناطق زلزله زده قدردانی كرد.
15:59
صندوق بیمه كشاورزی با وجود آسیب دیدگی شعبه های بانك كشاورزی و دفترهای خدمات كارگزاری تاكنون سه میلیارد و 800 میلیون ریال غرامت بابت دام های بیمه شده به دامداران پرداخت كرده است و بررسی خسارت ها همچنان ادامه دارد.
15:28
رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مراسم اختتامیه دوره های آموزش تخصصی دفاعی بیت المقدس گفت: بسیج 1200 واحد مسكونی برای خدمت رسانی به مردم زلزله زده غرب كشور احداث می كند.
15:19
فرماندار سرپل ذهاب گفت: زلزله زدگان این شهرستان برای اسكان موقت به هشت هزار دستگاه كانكس نیاز دارند.
15:00
وزارت دفاع ۳۰۰ كانكس به مناطق زلزله زده اهدا كرد
14:13 **
معاون اول رییس جمهوری به منظور بازدید از مناطق زلزله زده و ارزیابی روند امداد رسانی و حل مشكلات مردم این مناطق، فردا - دوشنبه - به استان كرمانشاه سفر می كند.
13:57 **
آخرین آمار كشته شدگان زلزله استان كرمانشاه ۴۸۳ نفر (۱ نفر مجهول الهویه) تا ساعت ۱۳:۵۷ روز یكشنبه
با مشخص شدن هویت ۲۵ تن از اجسادی كه در ساعات اولیه پس از وقوع زلزله به اضطرار دفن شده بودند و نیز مرگ دو نفر از مصدومان حادثه در بیمارستان، تعداد تلفات زلزله كرمانشاه به ۴۸۳ تن (۲۳۷ مرد و ۲۴۶ زن) رسید.
سرپل ذهاب: ۴۲۵ (۱ نفر مجهول الهویه)
كرند: ۱۹ نفر
قصر شیرین: ۱۶ نفر
ثلاث: ۱۲ نفر
كرمانشاه: ۱
تازه آباد: ۱
ازگله: ۶ نفر
اسلام آباد: ۱
۲ نفر شهر نامشخص
12:30 **
جانشین رئیس ستاد مدیریت بحران استانداری كرمانشاه از انعقاد قرارداد ساخت و نصب 11 هزار دستگاه كانكس در مناطق زلزله زده استان توسط قرارگاه شهید جعفری سپاه پاسداران با بنیاد مسكن خبر داد و گفت: اولین كانكس پس از این قرارداد در روستای 'كوئیك سرپل ذهاب نصب شد.
11:40 **
امام جمعه كرمانشاه: كانكس نیاز اصلی مردم زلزله زده است
11:30 **
مدیرعامل شركت توزیع برق استان كرمانشاه گفت: تاكنون 6 هزار و 500 تخته چادر در شهر سرپل ذهاب، یك هزار چادر در ثلاث باباجانی و 500 چادر در قصرشیرین برق دار شده اند
9:20 **
زلزله ای با قدرت ۴.۵ ریشتر ساعت 9 و 17 دقیقه امروز (یكشنبه) حوالی سرپل ذهاب را لرزاند
9:19 **
اسكان موقت خانواده های زلزله زده روستایی/ تامین 10 هزار كانكس توسط سپاه
فرمانده سپاه حضرت نبی اكرم (ص) استان كرمانشاه گفت: سپاه پاسداران به همه خانواده های روستایی كه در زلزله اخیر استان خانه های خود را از دست دادند در زمان كوتاه، اسكان موقت می دهد.
سردار بهمن ریحانی صبح یكشنبه در حاشیه بازدید از روند خدمت رسانی به روستاهای زلزله زده استان كرمانشاه افزود: پیش بینی اولیه ما نیاز به 10 هزار كانكس اقامتی و بهداشتی برای مناطق زلزله زده روستایی است كه روند نصب و تحویل آن به مردم به سرعت درحال اجراست.
06:30
زلزله ای با قدرت 3.8 درجه در مقایس امواج درونی زمین (ریشتر) بامداد امروز شهر مهران در استان ایلام را لرزاند.

شنبه چهارم آذر
16:15
رییس مركزمدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از انجام واكسیناسیون كزاز برای تمام مجروحان زلزله غرب كشور و تأمین داروهای مورد نیاز بیماری های واگیر خبر داد.
16:09
مدیرعامل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان از ارسال 32 هزار بسته لوازم التحریر به همراه 20 هزار جلد كتاب ویژه دانش آموزان مناطق زلزله زده كرمانشاه خبر داد.
15:50
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: برای تخریب و بازسازی مدارس زلزله زده در كرمانشاه به بودجه ای بین110 تا 120 میلیارد تومان نیازمندیم تا بتوانیم 415 كلاس را بازسازی كنیم.
15:27
مدیر كل پزشكی قانونی كرمانشاه اظهار كرد: آمار جانباختگان زلزله كرمانشاه به 456 نفر رسید.(۱ نفر مجهول الهویه)
با فوت ۱۱ تن از مصدومین زلزله كرمانشاه كه طی چند روز گذشته در بیمارستان های كرمانشاه جان باختند، تعداد تلفات این حادثه به ۴۵۶ تن رسید.
به گزارش روابط عمومی سازمان پزشكی قانونی كشور، همه این ۱۱ تن از ساكنین سرپل ذهاب بودند كه در بیمارستان‌های كرمانشاه جان باختند.
15:5
روابط عمومی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) اعلام كرد: محموله كانكس های زیست اهدایی این قرارگاه به مناطق زلزله زده غرب كرمانشاه ارسال شد.
14:56
فرماندار قصرشیرین از آغاز بازسازی واحدهای مسكونی روستایی آسیب دیده این شهرستان خبر داد و گفت: در جریان زلزله 7.3ریشتری بیش از یك هزار واحد مسكونی روستایی آسیب دید و استان تهران به عنوان معین، كار بازسازی این واحدها را بر عهده دارد.
14:55
فرمانده نیروی انتظامی از استقرار مأموران ناجا گفت: هم‌اكنون مأموران ناجا در مناطق زلزله‌زده حضور دارند و تا پایان مأموریت كه عادی شدن مناطق است، برای استقرار نظم و امنیت در روستاها و شهرستان‌های زلزله‌زده خواهند ماند.
14:17
مدیركل ورزش و جوانان استان كرمانشاه : تیم ملی فوتسال بزرگسالان ایران قرار است فردا (یكشنبه) با سفر به استان كرمانشاه از مناطق زلزله زده بازدید و دیدار خیرخواهانه ای نیز به نفع آسیب دیدگان این حادثه برگزار كنند.
14:7
معاون اجرایی تولیت مسجد مقدس جمكران با اشاره به برگزاری طرح رحمت واسعه در ایام سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) گفت: 300 تن از خادمان این مكان مقدس جهت عیادت از مصدومان حادثه زلزله كرمانشاه به مناطق غربی كشور اعزام می شوند.
14:7
'شهلا بهروزی راد' دارنده مدال نقره رقابت های پاراكانو قهرمانی آسیا، مدال خود را به همشهریان زلزله زده اش در استان كرمانشاه تقدیم كرد.
13:57
سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران از خرید و واگذاری 200 كانكس مسكونی توسط ارتش برای مردم زلزله زده غرب كرمانشاه خبر داد.
13:55
وزیر كشور: ساخت مسكن موقت كه در مناطق زلزله زده آغاز شده است حدود یك ماه طول می كشد كه حتما این كار باید طبق زمان بندی عملی و ساخت مسكن دائمی هم باید تا یك ماه آینده آغاز شود.
13:54
معاون اول رییس جمهوری مصوبه هیات وزیران درباره بخشودگی مالیاتی مودیان مناطق زلزله‌زده استان كرمانشاه را كه در اثر وقوع زلزله بیش از 50 درصد اموال آن‌ها از بین رفته است، ابلاغ كرد.
13:54
عملیات بازسازی یك هزار و 20 واحد مسكونی خسارت دیده براثر زلزله مدد جویان زیر پوشش بهزیستی سرپل ذهاب روز شنبه با امضای تفاهم نامه ای بین سازمان های بهزیستی و بسیج سازندگی آغاز شد.
13:34
مدیر مركز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) كرمانشاه از زلزله زدگان ساكن در چادرها خواست نكات ایمنی را رعایت كنند تا دچار سوختگی ناشی از روشن بودن وسایل گرمایشی نشوند.
13:29
فرماندار اشنویه با اشاره به كمك 35 میلیارد ریالی مردم این شهرستان به زلزله زدگان اشنویه، گفت: خیران بهداشت و درمان این شهرستان 6 عدد كانكس به ارزش 200 میلیون ریال و مقادیر قابل توجهی دارو به ارزش250 میلیون ریال به زلزله زدگان كرمانشاه ارسال كردند.
13:27
پنج هزار عروسك دارا و سارا از سوی كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان به كودكان زلزله‌ زده غرب كشور هدیه می‌شود.
13:21
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری جاسك: دومین محموله كمك های انسان دوستانه مردم وكسبه این شهرستان به ارزش 730میلیون ریال با یك دستگاه كامیون به مناطق زلزله زده كرمانشاه و سرپل ذهاب ارسال شد.
13:15
مدیركل كمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان و بلوچستان: كاركنان این نهاد در اقدامی انسان دوستانه یك روز حقوق خود را به زلزله زدگان غرب كشور اختصاص دادند.
13:6
مدیركل كمیته امداد امام خمینی(ره) قزوین: ارزش كمك های مردمی نقدی و غیرنقدی قزوینی ها به زلزله زدگان كرمانشاه تاكنون 35 میلیارد ریال بوده است.
12:49
فرمانده انتظامی استان كرمانشاه: تاكنون 25 ایستگاه پلیس را در محلات مختلف شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب راه اندازی كرده ایم.
12:29
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی آخرین آمار توزیع اقلام امدادی این استان را در بین زلزله زدگان مناطق غرب كشور تشریح كرد.
12:27مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان كرمانشاه: از ابتدای وقوع زلزله تاكنون بیش از 250 هزار تخته پتو و طی روزهای اخیر نیز افزون بر 50 هزار شعله چراغ گرمایشی (والور) میان زلزله زدگان استان توزیع شده است.
12:17
مدیر شركت صنایع آذرآب اراك: 2 دستگاه جرثقیل صنعتی از سوی این شركت به مناطق زلزله زده غرب كشور اعزام شد.
12:15
جانشین پلیس آگاهی نیروی انتظامی از صدور احكام ویژه در خصوص دستگیری، برخورد و نگهداری مظنونین و سارقان اموال و كمك های مردمی استان متناسب با وضعیت بحرانی در مناطق زلزله زده خبر داد.
12:06
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری كرمانشاه با بیان اینكه هم اكنون نیاز ضروری و اصلی زلزله زدگان كانكس است، اظهار داشت: برای تهیه كانكس بودجه ویژه ای در نظر گرفته نشده اما تلاش داریم با همكاری بنیاد مسكن انقلاب اسلامی، كمك های خیرین و مردمی و تجهیز كارگاه های فنی و حرفه ای تا حدودی كمبودها را جبران نماییم.
11:58
مدیركل كمیته امداد امام خمینی (ره) استان كرمان از آمادگی این نهاد برای ساخت 100 واحد مسكونی مقاوم برای مددجویان آسیب دیده تحت حمایت كمیته امداد غرب كشور خبر داد.
11:52
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر: اسكان اضطراری زلزله زدگان غرب كشور فقط برای 45 روز است و پس از آن ، نهادهای دیگری چون بنیاد مسكن باید اقدام به اسكان موقت زلزله زدگان كنند.
11:50
مسئول بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان: نیروهای بسیجی این استان در 6 روستای زلزله زده سرپل ذهاب در حال ارائه خدمات پزشكی، فرهنگی، عمرانی و توزیع اقلام مصرفی هستند.
11:15
مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان مركزی: دستگاه های تابعه وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در این استان علاوه بر مشاركت در كسر از حقوق و مزایا به نفع هموطنان كرمانشاه، 770 میلیون ریال به صورت نقدی و غیر نقدی به زلزله زدگان غرب كشور كمك كردند.
11:05
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش از پیشنهاد ارائه سهمیه خاص برای كنكوری های مناطق زلزله زده در آزمون سراسری 97 خبر داد.
10:59
مدیركل دامپزشكی استان كرمانشاه به منظور تامین نیازهای دامداران مناطق زلزله زده استان بخش خصوصی را به كمك فرا خواند.
10:54
دبیر كمیسیون هماهنگی بانك های دولتی استان كرمانشاه درخصوص شرایط پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان: پرداخت تسهیلات منوط به تشكیل پرونده در بنیاد مسكن انقلاب اسلامی و معرفی به بانك است و چك برگشتی و بدهی معوق به بانك ها مانع پرداخت تسهیلات نخواهد بود.
10:48
مدیرعامل جمعیت هلال احمر قزوین: امكان استفاده از اتوبوس های فرسوده و از رده خارج شهرداری ها برای اسكان موقت زلزله زدگان غرب كشور وجود دارد.
10:36
دبیركمیسیون هماهنگی بانك های دولتی استان كرمانشاه در خصوص شرایط پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان گفت: پرداخت تسهیلات منوط به تشكیل پرونده در بنیاد مسكن انقلاب اسلامی و معرفی به بانك است و چك برگشتی و بدهی معوق به بانك ها مانع پرداخت تسهیلات نخواهد بود.
10:0
رئیس شبكه دامپزشكی شهرستان جوانرود از پاكسازی تمام روستاهای این شهرستان از وجود لاشه دام های تلف شده خبر داد و گفت: لاشه این دام ها با همت كارشناسان دامپزشكی و همكاری سایر دستگاه ها به صورت كاملا بهداشتی دفن شدند.
9:59
مدیر عامل موسسه علمی آینده سازان از اعزام تیم مشاوره تخصصی درسی برای جبران عقب افتادگی تحصیلی دانش آموزان زلزله زده استان كرمانشاه خبر داد.
9:54
فرمانده بسیج سازندگی البرز گفت كه هم اكنون 80 گروه جهادی از این استان امادگی برای اعزام به مناطق زلزله زده غرب كشور دارند.
9:5
زلزله 7.3 ریشتری كه روز یكشنبه (21 آبان) در بخش های وسیعی از استان كرمانشاه بوقوع پیوست علاوه بر خسارت های زیادی كه به منازل مسكونی وارد آورد، به بخش قابل توجهی از مدارس و كلاس های درس نیز آسیب جدی وارد كرد اما خوشبختانه از امروز (چهارم آذر) شاهد بازگشایی مدارس در نقاط زلزله زده خواهیم بود.
8:35
مدارس قصرشیرین در تمام مقاطع تحصیلی كه پس از زلزله هفت و سه دهم ریشتری 21 آبان تاكنون بسته شده بود، امروز شنبه چهارم آذر فعالیت آنها از سر گرفته شد.
8:27
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گتوند: به مناسبت هفته بسیج اكیپ درمانی سپاه پاسداران این شهرستان برای ویزیت و معاینه رایگان بیماران به روستای دهلران از توابع بخش عقیلی این شهرستان اعزام شد.
8:10 یك استاد مهندسی زلزله : طبق اصول علمی احتمال وقوع مجدد زلزله قوی در كرمانشاه بسیار ناچیز است بخصوص اینكه شاهد تعداد زیادی پس لرزه هستیم و این موضوع نیز احتمال رخداد زلزله قوی را كاهش می دهد.

جمعه سوم آذر

18:42
معاون دفتر نمایندگی كمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران از تلاش های بی وقفه و پاسخ سریع جمعیت هلال احمر ایران برای رسیدگی به زلزله زدگان كرمانشاه قدردانی كرد.
17:28
كاهش محسوس دما و نفوذ سرمای هوای در فصل آذر به داخل چادرهای اسكان اضطراری، شب های بسیار سختی را برای مرزنشینان زلزله زده شهرستان های قصرشیرین و سرپل ذهاب رقم زده است.
17:15
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری كرمانشاه با تشریح آخرین وضعیت خدمت رسانی به زلزله زدگان استان، شرایط و سازوكار توزیع كانكس و دفترچه‌های جیره هلال احمر را اعلام كرد.
15:25
رییس اداره آموزش و پرورش قصرشیرین گفت: مدارس مقاطع مختلف تحصیلی از فردا شنبه چهارم آذر، آماده بازگشایی است.
15:19
معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه ایرانشهر گفت: ششمین محموله كمك های مردمی این شهرستان روز جمعه به مناطق زلزله زده غرب كشور ارسال شد.
15:18
معاون اداری، مالی ومدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری: برحسب ابلاغیه وزیرعلوم، ستادی با محوریت پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله به منظور بازسازی حداقل یك روستای الگو با ساختمان های مقاوم در برابر زلزله تشكیل می شود.
15:16
امام جمعه كرمانشاه گفت: نیاز فوری و اصلی زلزله زدگان استان، كانكس است كه امیدواریم به صورت انبوه و به سرعت تهیه و توزیع شود تا اندكی از درد مردم كاسته شود.
11:17
كار بازسازی مناطق زلزله زده گیلانغرب در آیینی ویژه با حضور مسئولان استانی و محلی آغاز شد.
10:10
مسئول شبكه لرزه نگاری استان كرمانشاه: پس از وقوع زمین لرزه بزرگ 7.3 ریشتری یكشنبه هفته گذشته (21 آبان)، تاكنون 808 پس لرزه در نقاط مختلف استان به ثبت رسیده است.
9:33
استاندار كرمانشاه: در زلزله 7.3 ریشتری 21 آبان استان، در بحث امداد و نجات عملكرد بی‌سابقه ای داشتیم و در كمتر از 20 ساعت حدود هفت هزار مصدوم را به مراكز درمانی منتقل كردیم.
8:44
معاون اداره كل هواشناسی استان كرمانشاه با اشاره به نفوذ توده هوایی سرد به جو استان، گفت: ریزش هوای سرد در منطقه باعث یخبندان شده و برای امشب پیش بینی می شود دمای هوای در 13 شهرستان استان به كمتر از صفر درجه برسد.
8:23
قائم مقام شهردار كرمانشاه از جمع آوری بالغ بر 1400 تن زباله از سطح شهر زلزله زده سرپل ذهاب در طول هفته جاری خبر داد.
2:00
زلزله‌ای به بزرگی ۴.۳ ریشتر در عمق ۱۰ كیلومتری زمین در ساعت 2 بامداد جمعه حوالی بروجرد در استان لرستان را لرزاند.
00:05
هنرمند نقاش آملی پنجشنبه شب تمامی آثار خود را به نفع زلزله زدگان كرمانشاه به فروش گذاشته است.

پنجشنبه دوم آذر

جمعیت هلال احمر ایران ضمن تكذیب شایعات منتشر شده مبنی بر ارسال محموله امدادی زلزله زدگان به شهر البوكمال سوریه، اعلام كرد كه تا اطلاع ثانوی تمركز این نهاد صرفا به منطقه زلزله‌زده كرمانشاه خواهد بود
20:58
اسامی بازیكنان تیم ملی فوتسال كشورمان برای انجام دیدار خیرخواهانه در منطقه زلزله زده در كرمانشاه از سوی كادر فنی این تیم اعلام شد.
20:55
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینكه عزمی جدی برای بازسازی مناطق زلزله زده كرمانشاه وجود دارد، گفت: بنیاد مسكن انقلاب اسلامی این آمادگی را دارد كه كمك هزینه اسكان موقت زلزله زدگان را به آنها پرداخت كند.
20:16
استاندار كرمانشاه با بیان اینكه مرحله اسكان اضطراری زلزله زدگان به پایان رسیده است، گفت: چادرهای اهدایی جوابگوی نیازهای مردم زلزله زده در فصل سرما نیست.
19:15
سرپرست هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای فارس گفت: جامعه ورزش و فعالان حوزه جوانان این استان در آیین گلریزان كمك به زلزله زدگان استان كرمانشاه در مجموعه یك میلیارد و 860 میلیون ریال هدیه كردند.
19:10
فرماندار روانسر گفت: در پی وقوع زلزله اخیر 916 واحد مسكونی در شهرهای روانسر و شاهو دچار خسارت شده است.
17:58
شركت توانیر اعلام كرد، روز گذشته (چهارشنبه) برق بخشی از مناطق زلزله زده «ازگله» قطع شد كه در پی آن، اكیپ های عملیاتی حاضر در منطقه در كوتاه ترین زمان ممكن، اقدام به یافتن علت و محل قطعی برق كردند.
17:58
آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید، فعالیت های بسیج در مناطق زلزله زده غرب كشور را قابل تقدیر دانست و گفت: با توجه به سردی هوا در مناطق زلزله زده باید نسبت به خدمت رسانی به مردم این منطقه سرعت بخشید.
17:53
معاون فرماندار ایوان و كارشناس ارشد زمین شناسی گفت: به علت وقوع زلزله اخیر در استان ایلام و سرپل ذهاب چشمه روستای ونیت ایوان جوشید و سرریز شد.
17:21
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در روز كتابگردی ضمن بازدید از چند كتابفروشی اقدام یكی از ناشران برای اظهار همدردی و كمك به زلزله زدگان استان كرمانشاه را ستود.
15:53
فرماندار شهرستان كرمانشاه گفت: از چهار هزار تقاضای بررسی خسارت زلزله به واحدهای مسكونی و صنفی در شهرها و روستاهای شهرستان كرمانشاه، یك هزار و 894 مورد بررسی شده كه 610 مورد در راستای ایمن سازی باید تخریب و دوبار بازسازی شود و 830 مورد نیز نیاز به تعمیر دارد.
15:32
مسئول شبكه زلزله نگاری استان كرمانشاه از وقوع 792 پس لرزه در ابعاد مختلف در استان خبر داد و گفت: این پس لرزه ها پس از وقوع زمین لرزه بزرگ یكشنبه هفته قبل تا ساعت 14 امروز (2 آذر) به وقوع پیوسته است.
15:24
وزیر راه و شهرسازی از مشاركت بنیاد مسكن هشت استان كشور در امر بازسازی واحدهای مسكونی تخریب شده ناشی از زلزله اخیر در سرپل ذهاب خبر داد.
14:52
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان كردستان گفت: مهندسان این سازمان روزانه 10 كانكس را در مناطق زلزله زده استان كردستان نصب و تحویل آسیب دیدگان می دهند.
14:42
وزیر راه وشهرسازی گفت: پس از بررسی و ارزیابی واحدها مشخص می‌شود كه كدام یك به تعمیرات جزئی یا كلی نیاز دارند و همچنین بلوك‌های آسیب‌دیده باید برچیده و بلوك‌های جدید جای آن‌ها ساخته شود.
13:28
رئیس جمعیت هلال احمر كازرون گفت: دومین مرحله كمك های اهدایی مردم این شهرستان به زلزله زدگان غرب كشور پنجشنبه ارسال شد.
12:41
رئیس مركز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشكی دانشگاه علوم پزشكی همدان گفت: یكصد عمل جراحی در بیمارستان های این استان بر روی مصدومان زلزله كرمانشاه انجام شد.
12:39
جانشین ستاد مدیریت بحران استانداری كرمانشاه یكی از مهمترین نیازهای فعلی زلزله زدگان استان را كانكس و چراغ برقی اعلام كرد و از مردم و خیران خواست اگر بنا به كمك به زلزله زدگان دارند در زمینه تامین این 2 قلم كالا اقدام كنند.
11:53
اداره كل دامپزشكی استان كرمانشاه در خصوص ضرورت دفن بهداشتی لاشه دام های تلف شده در زلزله بزرگ اخیر در مناطق غربی این استان در اطلاعیه ای از مردم خواست مكان دام های تلف شده را به اطلاع دامپزشكی برسانند.
11:14
فرمانده گردان بهداری غرب نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و رییس بیمارستان صحرایی در سرپل ذهاب، از پذیرش هفت هزار بیمار از ابتدای وقوع زلزله 7 و سه دهم ریشتری تاكنون در این بیمارستان خبر داد.
10:55
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: تاكنون 500 تن كالای كمك های مردمی این استان توسط جمعیت هلال احمر به مناطق زلزله كرمانشاه ارسال شده است.
10:35
فرماندار قصرشیرین از تخریب و آسیب دیدگی 360 واحد مسكونی مددجویان زیرپوشش بهزیستی این شهرستان در جریان زلزله اخیر خبر داد.
9:58
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی گفت: نتایج تحقیقات مهندسان پیرامون بررسی زلزله كرمانشاه و اثرات آن بر ساختمانها به حل مشكلات فنی و كنترل بناها در سطح كشور كمك می كند.
9:46
حمید محمد پور از نیكوكاران روستای سده خنج مقیم یك كشور خارجی 350 میلیون تومان وجه نقد به اضافه 500 تخته پتو به زلزله زدگان كرمانشاه اهدا كرد.
9:23
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اصفهان اعلام كرد كه در 9 روزگذشته كمك های مردم اصفهان به وسیله 210 دستگاه كامیون و وانت و 2 فروند هواپیما به مناطق زلزله زده غرب كشور ارسال شده است.
9:8
رئیس كمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: این نهاد ساخت شش هزار واحد مسكونی در مناطق زلزله زده كرمانشاه را تعهده كرده است.
00:58
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور از آغاز ارسال 94 كانكس به مناطق زلزله زده خبر داد و گفت: نخستین كانكس تولید شده در مركز سر پل ذهاب روز پنجشنبه تحویل زلزله زدگان خواهد شد.
00:44
سردار پاسدار غلامحسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاكید براینكه كمك رسانی ها به زلزله زدگان از سوی بسیج در بخش های مختلف از جمله بخش درمانی ادامه دارد، گفت: محرومیت زدایی از برنامه های دیگر بسیج است.
00:30
زلزله ای به بزرگی 4.3 ریشتر ساعت 4 دقیقه و 3 ثانیه بامداد امروز (پنجشنبه) بار دیگر ازگله در استان كرمانشاه را لرزاند.

چهارشنبه اول آذر
23:20
زلزله ای به بزرگی 4.1 ریشتر ساعت 23 و 17 دقیقه و 13 ثانیه امشب ، بار دیگر ازگله در استان كرمانشاه را لرزاند.
22:10
وزیر كار، تعاون و كار و رفاه اجتماعی از پرداخت 100 میلیون ریال كمك بلاعوض به خانوارهای زیرپوشش بهزیستی كه در جریان زلزله اخیر غرب استان كرمانشاه دچار خسارت شده اند، خبر داد.
20:12
زمین لرزه ای به بزرگی 4.4 (چهار و چهار دهم) ریشتر ساعت 20:12 دقیقه امروز حوالی شهرستان ازگله در استان كرمانشاه را لرزاند
19:15
بارش شدید باران همراه با رعد و برق كه از 2 روز گذشته در مناطق غربی استان كرمانشاه آغاز شده و همچنان نیز ادامه دارد، زلزله زدگان شهرستان های قصرشیرین و سرپل ذهاب را با 2 مشكل عمده آب گرفتگی چادرها و همچنین نفوذ سرما مواجه كرده است.
18:37
بیمه مركزی جمهوری اسلامی ایران از تشكیل 4724 فقره پرونده خسارت زلزله زدگان تا آخر آبان ماه و پرداخت 93 میلیارد و 635 میلیون ریال به 1717 فقره پرونده خبر داد.
18:08
فرماندار پاوه گفت: زلزله اخیر به 900 واحد مسكونی این شهرستان خسارت وارد كرد كه 400 واحد نیاز به بازسازی و 500 واحد دیگر نیاز به تعمیرات دارد.
17:30
استاندار كردستان با بیان اینكه این استان به عنوان معین شهرستان ثلاث باباجانی انتخاب شده است، گفت: عملیات بازسازی سه هزار واحد مسكونی در 160 روستای این شهرستان توسط بنیاد مسكن انقلاب اسلامی كردستان انجام می شود.
16:47
فرماندار مانه وسملقان گفت: برای 300 واحد مسكونی خسارت دیده در زلزله اردیبهشت ماه امسال این شهرستان پایان كار صادر شد.
16:20
معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران كشور گفت: مدارس مناطق زلزله زده استان كرمانشاه از جمله شهرستان سرپل ذهاب از شنبه 4 آذرماه فعالیت آموزشی خود را آغاز می كنند.
16:17
نماینده مردم شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس با تاكید بر بازگشایی مرزهای خسروی و پرویزخان گفت: بازگشایی این مرزها در شرایط فعلی می تواند به بهبود وضعیت زلزله زدگان و تسریع در توسعه و آبادانی این مناطق تاثیرگذار باشد.
15:19
استاندار كرمانشاه با بیان اینكه دولت در مجموع 10هزار میلیارد ریال برای بازسازی واحدهای مسكونی تصویب كرده است، گفت كه 50 درصد این اعتبارات تاكنون ابلاغ شده است.
15:5
مسئول روابط عمومی و آموزش همگانی شركت آب و فاضلاب شهری استان كرمانشاه، با تاكید بر سالم بودن آب شرب مناطق زلزله زده استان، از زلزله زدگان خواست به شایعات توجه نكنند.
14:48
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری كرمانشاه با اعلام اینكه تاكنون 26 هزار واحد شهری و روستایی در مناطق زلزله زده ارزیابی شده اند افزود: انشاالله تا اوایل هفته آینده كار ارزیابی به پایان خواهد رسید.
14:19
مدیركل بنیاد مسكن انقلاب اسلامی استان همدان اعلام كرد كه بازسازی 100 روستا در منطقه زلزله زده سرپل ذهاب كرمانشاه به این نهاد واگذار شده است.
14:17
رئیس كمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با قدردانی از كمك های مردم و تلاش های دولت در خدمات رسانی به مردم مناطق زلزله زده استان كرمانشاه ؛جهت گیری مجلس شورای اسلامی را كمك به دولت برای رفع مشكلات زلزله زدگان عنوان كرد.
14:09
رئیس بخش زلزله شناسی مهندسی و خطر پذیری مركز تحقیقات راه و شهر سازی با بیان اینكه حریم گسل های شهر تهران مشخص شد، گفت:برای 18 كلانشهر ایران ردیف بودجه ای برای اعمال حریم گسل ها در نظر گرفته شده است.
14:00
محمد علی كمالی اوزی از هموطنان اهل سنت ساكن بخش اوز شهرستان لارستان فارس جایزه یك میلیارد ریالی قرض الحسنه خود كه از بانك دریافت كرده بود را برای بازسازی خانه ایتام استان كرمانشاه كه در اثر زلزله تخریب شده اند، اهدا كرد.
13:30
كانكس های اهدایی وزارت ورزش و جوانان صبح امروز ( چهارشنبه اول آذر) برای اسكان موقت زلزله زدگان استان كرمانشاه به مناطق زلزله زده ارسال شد.
13:5
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مركزی گفت: تیم حمایت روانی بانوان جمعیت هلال این استان به منطقه زلزله زده ازگله كرمانشاه اعزام شد.
12:57
قائم مقام ستاد بازسازی عتبات عالیات در امور اربعین از فعالیت موكب‌های 20 استان در مناطق زلزله زده كرمانشاه خبر داد.
12:52
مدیركل فرودگاه بین المللی شهید اشرفی اصفهانی كرمانشاه اعلام كرد كه از صبح دوشنبه هفته قبل تاكنون 907 پرواز در فرودگاه كرمانشاه نشست و برخاست داشته اند و هزار و 320 تن محموله نیز وارد فرودگاه كرمانشاه شده كه 40 تن آن متعلق به سازمان بهداشت جهانی (WHO) بوده است.
12:47
معاون وزیر كشور و رئیس ستاد مدیریت بحران كشور یكی از نیازهای اصلی مردم مناطق زلزله زده استان كرمانشاه را اسكان موقت دانست و از همه مردم و بخش خصوصی كشور خواست در بحث تامین مكان اسكان موقت برای زلزله زدگان كمك كنند.
12:24
فرماندار سرپل ذهاب با اشاره به بارش باران و آب گرفتگی خیابان ها و معابر عمومی شهرستان، از زلزله زدگان خواست در برپایی چادرهای اسكان اضطراری اصول ایمنی را رعایت كنند.
12:22
مسئول پشتیبانی جمعیت هلال احمر كشور، از توزیع 20 هزار بسته از اقلام 72 ساعته مورد نیاز زلزله زدگان استان كرمانشاه خبر داد.
ابوالقاسم گرجی اظهار كرد: به علت اشباع اقلام توزیع شده میان زلزله زدگان و پیشگیری از توزیع مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته، 20 هزار بسته دیگر در حال بسته بندی است تا در میان زلزله زدگان توزیع شود.
12:19
استاندار كرمانشاه اعلام كرد كه حدود 20 هزار میلیارد ریال اعتبار برای احیای بخش های گردشگری، صنعت، مسكن و كشاورزی كه در جریان زلزله اخیر در غرب استان آسیب دیده اند، مورد نیاز است.
11:00
آخرین آمار پزشكی قانونی جانباختگان زلزله استان كرمانشاه ۴۴۴ نفر (۲ نفر مجهول الهویه)
با شناسایی و تعیین هویت 6 جسد دیگر از حادثه زلزله كرمانشاه تعداد اجساد شناسایی شده به ۴۴۴ نفر رسید.
پنج تن از این اجساد مربوط به كرند و یك تن نیز مربوط به سرپل ذهاب بود.
تعداد كشته ها در هر شهرستان :سرپل ذهاب: ۳۸۸ (۲ نفر مجهول الهویه) كرند: ۱۹ /
قصر شیرین: ۱۶ /ثلاث: ۱۲ /كرمانشاه: ۱ /تازه آباد: ۱ /ازگله: ۶ /اسلام آباد ۱
از جان‌باختگان مجهول الهویه نمونه DNA برای آزمایش ژنتیك برداشته شده است.
9:10 **
آغاز نشست كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان كرمانشاه به منظور بررسی خسارت وارد شده به واحدهای تولیدی مناطق زلزله زده در فرمانداری سرپل ذهاب
8:20 **
معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری كرمانشاه با اشاره به كمك 767 میلیارد تومانی دولت در قالب تسهیلات گفت: در این راستا هفت بانك عامل به استان دعوت شدند امیدواریم با پرداخت این تسهیلات بسیاری از مشكلات زلزله زدگان برطرف شود.

سه شنبه 30 آبان
20:01**
عضو هیات علمی و استاد سازه و زلزله دانشگاه اصفهان گفت: خرابی دیوارها و نمای واحدهای مسكن مهر در زلزله كرمانشاه بدلیل بی توجهی به بحث تیغه چینی و مقاوم سازی اجزای غیرسازه ای در ساختمان ها بود.
20:00**
خسارت بیش از 1400 دستگاه واحد مسكونی مناطق زلزله زده در حال ارزیابی است كه كار بیش از 50 درصد آنها به پایان رسیده است.
19:17**
«مولاتو تشومه» رئیس جمهوری اتیوپی در پی وقوع زلزله در غرب ایران، با ارسال پیامی خطاب به دكتر «حسن روحانی »رئیس جمهوری اسلامی ایران، این حادثه دردناك را به ایشان، مردم كشورمان و بخصوص بازماندگان این حادثه تسلیت گفت.
18:54**
خزانه داری كل كشور پیرو دستور وزیر امور اقتصادی و دارایی در اجرای ابلاغ معاون اول رییس جمهوری برای امدادرسانی به زلزله زدگان استان های ایلام و كرمانشاه، تاكنون پنج هزار و 654 میلیارد ریال پرداخته است.
15:53 **
خدمات رسانی به روستای زلزله زده قلمه ذهاب استان كرمانشاه به سپاه دماوند واگذار شد
14:36 **
استاندار كرمانشاه: اسكان موقت و دایم زلزله زدگان نیازمند مدیریت جهادی است.14:22 **
رئیس مركز آموزشی، درمانی فوق تخصصی دكتر محمد كرمانشاهی با اشاره به بستری شدن 80كودك حادثه دیده از زلزله اخیر در این مركز گفت: برای ارائه خدمات مطلوب به مصدومان زلزله نیازمند حمایت های بیشتر دانشگاه علوم پزشكی از جمله تامین دارو هستیم.
14:08 **
سخنگوی كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از بررسی ابعاد حادثه زلزله غرب كشور در جلسه امروز این كمیسیون خبر داد و گفت: هشت نفر از اعضای كمیسیون با حضور درمناطق زلزله زده مسایل و مشكلات را بررسی كرده و درمجموع از عملكرد درمانی پزشكان در امدادرسانی به زلزله زدگان رضایت داشتند.
13:35 **
مدیر جهاد كشاورزی قصرشیرین: از ابتدای وقوع زلزله 7 و سه دهم ریشتری تاكنون، یك میلیون و 500 هزار لیتر آب آشامیدنی با استفاده از پنج دستگاه تانكر آب رسانی در مناطق شهری و روستایی این شهرستان توزیع شده است
13:27 **
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین: روند خدمت رسانی به زلزله زدگان در این شهرستان با همكاری و مشاركت موثر و مطلوب مردم و اهالی منطقه همچنان ادامه دارد.
13:25 **
وزیر آموزش وپرورش: زلزله 7.3 ریشتری هفته گذشته در غرب استان كرمانشاه، به 50 مدرسه با 420 كلاس درس در این استان آسیب جدی وارده كرده است.
13:22 **
فرمانده سپاه پاسداران حضرت نبی اكرم (ص) استان كرمانشاه : ایام هفته بسیج در استان كرمانشاه تبدیل به جهاد خدمت رسانی به مردم آسیب دیده از زلزله اخیر خواهد شد.
13:16 **
معاون مركز لرزه نگاری كشوری موسسه ژئوفیزیك دانشگاه تهران: تا ظهر سه شنبه 694 پس لرزه در مناطق زلزله زده استان كرمانشاه به وقوع پیوست.
13:07 **
فرمانده انتظامی اسلام آبادغرب از پلمب بیمارستان جدید امام خمینی (ره) این شهرستان توسط پلیس اطلاعات و امنیت عمومی به دلیل ناایمن بودن و نداشتن استحكام خبر داد.
12:50 **
رییس جمعیت هلال احمر گفت: خانواده هایی كه در حادثه زلزله استان كرمانشاه فردی از اعضای خانواده خود را از دست داده و یا صاحب فرزند شده اند، از 5 میلیون تومان كمك مردمی بهره مند می شوند.
12:50 **
مدیركل دامپزشكی استان كردستان: پنج گروه دامپزشكی مجهز از استان برای ارائه خدمات دامپزشكی به روستاهای زلزله زده سرپل ذهاب و قصرشیرین استان كرمانشاه اعزام شدند
12:50 **
فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) البرز: تامین اسكان موقت 7 روستای زلزله زده غرب كشور با 2 هزار نفر جمعیت به این استان واگذار شد.
12:32 **
مدیر عامل جمعیت هلال احمر ایلام: این جمعیت در ایام اربعین حسینی (ع) امسال به حدود 22هزار زائر در مناطق مختلف این استان امدادرسانی كرده است.
12:29 **
مدیرعامل شركت آب و فاضلاب روستایی استان كرمانشاه: روستاهای زلزله زده استان هیچ مشكلی در تامین آب شرب ندارد.
12:16 **
سرپرست شبكه دامپزشكی شهرستان ثلاث باباجانی از فعالیت 10 اكیپ دامپزشكی در مناطق زلزله زده این شهرستان خبر داد.
12:13 **
رئیس سازمان جهاد كشاورزی كرمانشاه، خسارت وارد شده به بخش كشاورزی استان براثر زلزله اخیر را 3 هزار میلیارد ریال اعلام كرد.
11:55 **
2 فوریت الزام شهرداری تهران به حمایت از آسیب دیدگان زلزله غرب كشور به تصویب شورای شهر تهران رسید.
11:44 **
معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران كشور: با برآورد خسارت انجام گرفته مشخص شد كه تا شب گذشته حدود 14هزار واحد مسكونی شهری و روستایی تخریب شده كه باید نوسازی شود.
10:59 **
رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی : قرارگاه تاكتیكی ابوذر این پلیس در ثلاث باباجانی به منظور هماهنگی بیشتر واحدهای انتظامی مستقر در منطقه و تسریع در امداد رسانی به آسیب دیدگان راه اندازی شد.
10:53 **
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر كشور: از طریق پایگاه های این جمعیت در سراسر كشور و شماره حساب اعلام شده، مردم خیر و نوعدوست ایران اسلامی تاكنون مبلغ 350 میلیارد ریال به زلزله زدگان استان كرمانشاه كمك كرده اند.
10:48 **
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه، از آغاز دپو دارو، تجهیزات پزشكی و مواد غذایی برای زلزله زدگان استان خبر داد
10:45 **
معاون سیاسی و امنیتی استاندار كرمانشاه، از آغاز كار بازسازی مناطق زلزله زده این استان خبرداد.
10:33 **
زلزله زدگان قصرشیرین با توجه به بارش باران و كاهش دما در 2 روز گذشته و احتمال نفوذ آب به داخل چادرهایشان از دستگاه های امدادی تقاضای كمك برای تهیه وسایل گرمایشی و نایلون دارند.
9:14 **
رئیس شبكه بهداشت و درمان سراوان: كاركنان این مركز واقع در جنوب شرق سیستان و بلوچستان با اختصاص یك روز از حقوق خود به یاری زلزله زدگان غرب كشور شتافتند.
9:03 **
جانشین فرمانده یگان های ویژه نیروی انتظامی: با حضور مقتدرانه این یگان در شهرهای حادثه دیده، امنیت به صورت 100درصدی در استان كرمانشاه، شهرستان ها و روستاهای اطراف حاكم است.
8:45 **
فرمانده سپاه امام رضا (ع) دشتی استان بوشهر: كاروان كمك های مردم این شهرستان شامل اقلام مورد نیاز زلزله زدگان با چهار دستگاه كامیون به كرمانشاه ارسال شد.
8:10 **
مدیرعامل جمعیت هلال احمر زنجان از توزیع دفترچه های خانوار از سوی جمعیت هلال احمر این استان در مناطق زلزله زده خبر داد.
7:59 **
رییس جمعیت هلال احمر از توزیع بسته های تغذیه 72 ساعته در بین زلزله زدگان استان كرمانشاه ظرف روزهای آتی خبر داد.

دوشنبه 29 آبان

22:19 **
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آران و بیدگل از ارسال كاروان حامل كمك های غیر نقدی مردم این شهرستان به آسیب دیدگان حادثه زمین لرزه در استان های غربی كشور خبر داد
20:23 **
روابط عمومی هلال احمر در گزارشی از توزیع 82 هزار و 547 دستگاه چادر تا ارزش قریب به 750 میلیارد ریالی مجموع محموله‌های امدادی ارسالی به مناطق زلزله‌زده از منابع داخلی هلال‌احمرخبر داد
19:36
معاون امور برنامه ریزی و پشتیبانی مدیریت گاز رسانی شركت ملی گاز ایران اعلام كرد: گاز 3 هزار و 500 مشترك شهر ثلاث باباجانی و 7 هزار مشترك شهر سرپل ذهاب كه بر اثر زلزله اخیر قطع شده بود، بار دیگر وصل شد
19:24
تهیه‌كنندگان فیلم سینمایی «خالتور» از اختصاص تمامی عواید فروش سراسر كشور روز چهارشنبه این فیلم برای زلزله زدگان غرب كشور خبر داد
18:49
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان گفت: تاكنون 412 تن كمك های مردمی از این استان به مناطق زلزله زده كرمانشاه ارسال شده است
18:28 **
جانشین پلیس آگاهی ناجا از دستگیری تعداد قابل توجهی سارق اموال و كمك های مردمی زلزله استان كرمانشاه و نیز نظارت پلیس بر خاكبرداری از آوار زلزله زدگان خبر داد
18:19 **
فرمانده یگان های ویژه ناجا گفت: با توجه به امنیت حاكم در مناطق زلزله زده استان كرمانشاه، مسئولان شهری و كسبه می توانند فعالیت خود را در ارائه خدمات به مردم آغاز كنند
18:10 **
رییس جمعیت هلال احمر كشورمان از توزیع بسته های تغذیه 72 ساعته برای زلزله زدگان سرپل ذهاب در غرب كشور خبر داد
17:56 **
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان از فعالیت 13موكب اربعین این استان در مناطق زلزله زده كرمانشاه خبر داد
17:55 **
معاون ورزشی اداره ورزش و جوانان جنوب غرب تهران گفت: ورزشكاران جنوب غرب تهران كمك های نقدی و غیر نقدی خود را برای زلزله زدگان غرب كشور ارسال كردند
17:49 **
مدیركل ساماندهی و هماهنگی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از اقدامات سازمان های مردم نهاد برای كمك روانشناسی به زلزله زدگان خبر داد
17:29 **
حضور رهبر معظم انقلاب در مناطق زلزله زده امید را در میان آسیب دیدگان زنده كرد و اشك شوق را در چشمانشان نشاند
16:23 **
بازارچه خیریه در شهر میلان در شمال ایتالیا برای جمع آوری كمك های مردمی به زلزله زدگان كرمانشاه برگزار شد.
16:23 **
فرمانده سپاه فتح كهگیلویه و بویراحمد: سپاه فتح این استان 6 روستای زلزله زده شهرستان سرپل ذهاب در استان كرمانشاه را بازسازی می كند.
15:47 **
رئیس شورای هماهنگی بانك های دولتی از ارایه تسهیلات حداكثری و ضمانت های حداقلی به زلزله زدگان خبر داد.
15:26 **
رهبر معظم انقلاب اسلامی وظایف مسئولان را در قبال زلزله‌زدگان استان كرمانشاه، بسیار سنگین خواندند و تاكید كردند: مهم ترین اولویت كنونی، مسئله تامین مسكن زلزله‌زدگان و بازسازی مناطق تخریب‌شده و آسیب‌دیده است كه باید با پشتیبانی دستگاه‌های مختلف نظامی و غیرنظامی و با مدیریت متمركز، كار جهادی و با سرعت عمل لازم انجام شود.
15:17 **
معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه ایرانشهر: پنج محموله كمك های مردمی این شهرستان از ابتدای زلزله تا كنون به مناطق زلزله زده غرب كشور ارسال شده است.
15:00 **
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی: نخستین محموله اموال تملیكی این استان توسط هلال احمر برای ارسال به مناطق زلزله زده بارگیری و ارسال شد.
14:51
گردهمایی هنرمندان موسیقی با هدف یاری به زلزله زدگان غرب كشور، سه‎شنبه 30 آذر ماه ساعت 18 در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‎شود.
14:48**
فرماندار كلاله در شرق استان گلستان از جمع آوری و ارسال دو میلیارد و 200 میلیون ریال كمك های نقدی و غیرنقدی مردم این شهرستان برای زلزله زدگان غرب كشور خبر داد.
14:47 **
ستاد كل نیروهای مسلح در اطلاعیه‌ای مصوبات مقام معظم رهبری و فرماندهی كل قوا در خصوص سربازان مناطق زلزله‌زده كرمانشاه را اعلام كرد.
14:41 **
انجمن تولیدكنندگان فولاد ایران با صدور اطلاعیه ای برای تامین فولاد مورد نیاز بازسازی مناطق زلزله زده و همكاری با دولت در این خصوص اعلام آمادگی كرد.
14:29 **
فرمانده سپاه فتح كهگیلویه و بویراحمد: سپاه فتح این استان 6 روستای زلزله زده شهرستان سرپل ذهاب در استان كرمانشاه را بازسازی می كند.
14:13 **
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به ادامه كمك های مردم استان به زلزله زدگان غرب كشور گفت: بیش از سه میلیارد و 700 میلیون تومان كمك های نقدی و غیرنقدی گیلانی ها در پایگاه های این جمعیت جمع آوری شده است.
13:53 **
رهبر معظم انقلاب اسلامی در بازدید از روستاهای زلزله‌زده گفتند: مطمئنم به لطف خدا و با تلاش مسئولان و همت مردم و شما جوانان عزیز، روستاها بهتر از قبل ساخته خواهد شد.
13:40 **
جمعیت هلال احمر اعلام كرد مردم از ابتدای جمع آوری كمك های مردمی برای زلزله زدگان كرمانشاه بیش از 35 میلیارد تومان به حساب هلال احمر واریز كردند كه این رقم بیش از یك و نیم برابر رقم جمع آوری شده در زلزله ورزقان است.
13:35 **
جانشین فرماندهی سپاه روح الله استان مركزی : سپاه روح الله در این استان مسئولیت ساخت 168 منزل مسكونی روستایی در 10 روستای بخش مركزی شهرستان ثلاث باباجانی رابرعهده گرفت.
13:26 **
مدیرعامل بانك مسكن از پرداخت تسهیلات به 15 هزار واحد مسكونی مناطق زلزله زده استان كرمانشاه خبر داد.
13:23 **
دبیر كانون بانك های خصوصی و موسسه های اعتباری از آمادگی این نهادهای پولی برای بازسازی و تجهیز دوباره بیمارستان تخریب شده شهرستان سرپل ذهاب خبر داد.
13:22 **
شوق دیدارهای رهبر معظم انقلاب و زلزله زدگان
13:21 **
مدیرعامل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان:اجرای طرح كانون مدرسه برای دانش آموزان مناطق زلزله زده
13:19 **
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام صادق (ع) از ارسال كمك های مردمی بسیجیان شرق شهر اصفهان به وسیله سه فروند هواپیما و 40 دستگاه كامیون به مناطق زلزله زده خبرداد.
**13:18
فرماندار چرداول با بیان اینكه بیش از پنج هزار واحد مسكونی شهری و روستایی در این شهرستان در اثر زلزله دچار تخریب شدند، گفت: میزان خسارت به این واحدها 100 میلیارد ریال برآورد شده است.
13:14 **
فرمانده سپاه امام صادق (ع) بوشهر: توزیع كمك ها و اقلام ضروری مورد نیاز زلزله زدگان هشت روستای منطقه آب باریك از توابع شهر سرپل ذهاب در جوار ارتفاعات بازی دراز به این منطقه واگذار شده است.
13:13 **
مدیركل دامپزشكی استان كردستان با اشاره به حضور 5 اكیپ درمانی این اداره كل در مناطق زلزله زده استان كرمانشاه گفت: اكیپ های دامپزشكی كردستان در برخی روستاها مشغول درمان و جراحی رایگان دام های آسیب دیده هستند.
13:12 **
معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی: نخستین محموله كمك های مردم این استان توسط چهار دستگاه كامیونت به مناطق زلزله زده كرمانشاه ارسال شد.
12:55**
سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب مشهد : 2 فقره حساب بانكی غیرمجاز كمك به زلزله زدگان غرب كشور در مشهد مسدود شد.
12:53 **
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج: تعداد 110 محموله كمك مردمی به ارزش 25 میلیارد ریال توسط رده های مختلف بسیج شهرستان سنندج، سازماندهی و به مناطق زلزله زده ارسال شد.
12:52 **
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی با اعلام اجرای واكسیناسیون دیفتری و كزاز برای زلزله زدگان گفت: با توجه به ماندن مردم زیر چادر احتمال بروز سرماخوردگی بین زلزله زدگان وجود دارد و مشكلی در ارائه خدمات بهداشتی به آنان نداریم./ طبق آخرین آمار وزارت بهداشت، در زلزله استان كرمانشاه 12 هزار و 386 مصدوم در بیمارستان ها پذیرش شدند.
12:51 **
نمایندگان مردم استان كرمانشاه از حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در مناطق زلزله زده استان كرمانشاه و حمایت های ایشان از مردم زلزله زده تشكر كردند.
12:50**
مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق استان كرمانشاه با بیان اینكه برق تمامی مناطق زلزله زده غرب استان در سومین روز پس از حادثه وصل شد، گفت: درحال حاضر به 5 هزار چادر اسكان موقت زلزله زدگان نیز برق رسانی شده است.
12:47 **
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان از اعزام 20 امدادگر و عوامل امدادی این جمعیت در قالب تیم پشتیبانی و امدادی برای استقرار و ارائه خدمات امدادی به شهرستان زلزله زده ثلاث باباجانی خبر داد.
12:46 **
رئیس جمعیت هلال احمر شاهین دژ: مردم این شهرستان 30 میلیارد ریال كمك غیرنقدی به زلزله زدگان استان كرمانشاه ارسال كردند.
12:19 **
قائم مقام شهرداری منطقه 20 تهران : 100 نفر از عوامل اجرایی و خدمات مدیریت شهری این منطقه به همراه 20 كامیون با تجهیزات و اقلام اهدایی به منظور كمك به آسیب دیدگان زلزله به شهرستان ثلاث باباجانی اعزام شدند.
12:18 **
مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری از جمع آوری و تحویل 12 محموله كمك های مردمی این استان برای ارسال به مناطق زلزله زده غرب كشور خبر داد.
12:17 **
مدیركل بهزیستی استان كرمانشاه با بیان اینكه 118 نفر در زلزله اخیر غرب این استان دچار معلولیت شدند، گفت: اكیپ های اداره كل بهزیستی استان كرمانشاه در بخش های مختلف اكنون در مناطق زلزله زده مشغول انجام خدمت هستند.
12:14**
سومین كاروان كالاهای اهدایی مردم آستارا به زلزله زدگان
12:09 **
سخنگوی سازمان مدیریت بحران كشور: چادربرای اسكان و پلاستیك برای پوشش چادرها و محافظت از سرما و برودت هوا به مقدار كافی میان بازمانده های زلزله استان كرمانشاه توزیع شده است.
12:03 **
دبیر شورای هماهنگی بانك های دولتی اعلام كرد دومین جلسه مدیران عامل بانك های دولتی برای سرعت گرفتن مصوبه دولت در زمینه كمك به زلزله زدگان غرب كشور صبح امروز (دوشنبه) در استانداری كرمانشاه برگزار شد.
12:03 **
سرپرست شبكه دامپزشكی شهرستان ثلاث باباجانی: تمام روستاهای زلزله زده این شهرستان با حضور و تلاش 12 اكیپ دامپزشكی، از وجود لاشه دام های تلف شده پاكسازی شد.
12:08
حضور رهبر انقلاب در چادرهای اسكان زلزله‌زدگان در روستای كوئیك كرمانشاه
11:47 **
معاون بهره برداری آب و فاضلاب شهری استان كردستان: در صورت فراهم شدن امكانات لازم در 10 روز آینده آب شرب سالم و بهداشتی شهر گیلانغرب با كمك آبفای كردستان به طور كامل تامین خواهد شد.
11:43
رئیس جمعیت هلال احمر ابهر: ارزش ریالی كمك های ارسالی از شهرستان ابهر به مناطق زلزله زده غرب كشور بیش از 5 میلیارد و 700 میلیون ریال بوده و جمع آوری كمك های مردمی در این شهرستان همچنان ادامه دارد.
11:40 **
مدیر شركت پشتیبانی امور دام البرز: كارگاه ساخت كانكس برای اسكان زلزله زدگان غرب كشور توسط این شركت در البرز راه اندازی شد.

11:29 **
مدیرعامل شركت آب و فاضلاب روستایی استان كرمانشاه: مجموعه كاركنان این شركت همچنان مشغول تلاشی شبانه روزی برای رفع برخی مشكلات موجود در مسیر تامین آب شرب در تمامی روستاهای زلزله زده غرب استان هستند.
11:00 **
رهبر انقلاب اسلامی پس از سخنرانی در جمع مردم سرپل ذهاب عازم روستاهای زلزله‌زده‌ استان كرمانشاه شدند.
ایشان با حضور در چادرهای اسكان زلزله‌زدگان در روستای كوئیك، از نزدیك در جریان مسائل مردم زلزله‌زده قرار گرفتند.
10:58 **
سخنرانی رهبر معظم انقلاب در جمع مردم سرپل ذهاب
حضرت آیت الله خامنه ای اظهار كردند: این داغ و مصیبتی است كه مردم ما در این منطقه حدود 500نفر از عزیزان خود را از دست دادند؛ اما ببینید مردم ایران چطور همه، خودشان را مدیون كرمانشاه می دانند و هر كس به قدر وسع خودش كمك كرد.
10:53 **
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر كشور، از توزیع 250 تن پوشش چادر (نایلون) در مناطق زلزله زده استان كرمانشاه خبر داد.
10:52 **
مسئولان زمین شناسی ژاپن می گویند كه زمین لرزه 7.3 ریشتری هفته گذشته كه در مرز بین ایران و عراق روی داد، موجب بالا آمدن زمین به میزان حدود 90 سانتیمتر شده است.
9:40 **
رهبر معظم انقلاب اسلامی به منظورسخنرانی و دیدار با مردم زلزله زده استان كرمانشاه، در شهرستان سرپل ذهاب حضور پیدا كردند.
9:39 **
رئیس بسیج سازندگی البرز: نصب كانكس های اسكان موقت زلزله زدگان 5 روستای غرب كشور توسط كارشناسان البرز آغاز شد.
9:30 **
مسئول شبكه لرزه‌ نگاری استان كرمانشاه ، از ثبت وقوع 674 پس لرزه پس از زمین لرزه 7.3 ریشتری یكشنبه شب (21 آبان) تا ساعت 9 صبح دوشنبه 29 آبان در سطح این استان خبر داد.
9:24 **
سخنگوی فراكسیون امید مجلس شورای اسلامی: آخرین وضعیت زلزله زدگان غرب كشور در جلسه امروز این فراكسیون بررسی شد.
9:10 **
معاون اداره كل هواشناسی استان كرمانشاه از آغاز بارندگی در مناطق غربی و زلزله زده استان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود بارش باران دراین مناطق تا پایان روز چهارشنبه هفته جاری ادامه داشته باشد.
8:56 **
سندیكای بیمه گران ایران اعلام كرد: آسیب دیدگان حادثه زمین لرزه غرب كشور كه بیمه نامه های آنها مفقود شده است، مشكلی در دریافت خسارت نخواهند داشت

یكشنبه 28 آبان
23:47 **
آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع عظام تقلید با اشاره به دستور اسلام به مقاوم سازی در ساخت خانه ها گفت: دراین گسل های زلزله برای همه آسیب هست اما اینكه می بینید چند صد نفر آسیب می بینند برای این است كه آن حداقل دستورات اسلام رعایت نشده است.
21:30**
سرلشكر جعفری فرمانده كل سپاه پاسداران: به خادمی ملت افتخار می كنیم و به عهدمان در كمك به زلزله زدگان پایبندیم. اسكان موقت روستاییان به زودی آغاز می شود
20:45**
نماینده كرمانشاه: مبلغ تصویب شده برای احداث مسكن در مناطق زلزله زده باید افزایش یابد
19:20**
استاندار كرمانشاه: برای اسكان موقت زلزله زدگان نیازمند مساعدت بیشتری هستیم
19:05**
رییس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی: تشكیل پرونده برای ارائه خدمات به زلزله زدگان
18:30 **
وزیر نیرو : تامین سلامت زلزله زدگان در اولویت است/مشكلی در تامین آب و برق نداریم
18:29 **
تهیه 30 دستگاه كانكس از محل حراج اسب های تركمن برای زلزله زدگان
18:7 **
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: 7 بانك برای پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان استان كرمانشاه مشخص و سهمیه آنها نیز تعیین شده كه از فردا(29 آبان) روند پرداخت تسهیلات در این بانك ها آغاز می شود.
17:58 **
لاریجانی:ملت ایران همگرایی ملی به نمایش گذاشتند/ به زلزله زدگان به صورت ویژه توجه می شود
17:45 **
یگان های مهندسی نیروی زمینی سپاه در روستاهای زلزله زده كرمانشاه حمام و سرویس بهداشتی سیار نصب می كنند
17:17 **
آمادگی مردم پاوه برای اسكان زلزله زدگان درمنازل خود
16:26 **
وزیر نیرو اعلام كرد: استفاده از برق برای گرمایش چادرهای زلزله زدگان
15:42 **
ارتش 50 تریلی كانكس حمام و سرویس های بهداشتی به كرمانشاه ارسال كرد
15:29 **
سلطانی فر: وزارت ورزش 50 كانكس برای اسكان زلزله زدگان استان كرمانشاه ارسال می كند
14:44 **
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور، از ارسال 70 كانكس به مناطق زلزله زده استان كرمانشاه برای ادامه تحصیل دانش آموزان خبر داد.
13:08 **
رئیس اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی گفت: ارتش تامین داروهای كمیاب بیماران خاص در مناطق زلزله زده را برعهده گرفته و این اقلام دارویی را در سریعترین زمان ممكن برای این دسته از افراد فراهم می كند.
12:54 **
آغاز كار بازسازی مناطق زلزله زده شهرستان گیلانغرب
12:43 **
رییس مجلس شورای اسلامی در سفر به مناطق زلزله زده كرمانشاه گفت: مساله اصلی مردم زلزله زده غرب استان كرمانشاه در مرحله اول اسكان موقت و سپس بازسازی ساختمان ها است.
12:40 **
سلطانی فر در بدو ورود به كرمانشاه از آمادگی كامل وزارت ورزش و جوانان برای ادامه امداد رسانی ها به افراد حادثه دیده خبر داد.
12:36 **
تیم های پرستاری برای مراقبت از زلزله زدگان به صورت هفتگی به مناطق زلزله زده اعزام می شوند
12:31 **
ارسال 80 هزار لیتر سوخت رایگان برای زلزله زدگان
11:51 **
وزیر نیرو پس از بازدید از مناطق زلزله زده استان كرمانشاه گفت: با تلاش شبانه روزی سازمان های مستقر در كرمانشاه و استان های معین شرایط آب و برق منطقه به وضعیت مناسبی رسیده و تاكنون 4 هزار چادر در نقاط مختلف مناطق زلزله زده برق دار شده است.
11:46 **
هم اكنون 65 اكیپ دامپزشكی متشكل از نیروهای استان كرمانشاه و اكیپ های اعزامی از استان های معین با توان حداكثری در مناطق زلزله زده مستقر شده و در حال پاكسازی هستند.
11:39 **
مسئول شبكه لرزه نگاری استان كرمانشاه، از وقوع 647 پس لرزه تا ساعت 11 ظهر امروز (یكشنبه 28 آبان) در مناطق زلزله زده استان خبر داد.
11:38 **
نوبخت در دیدار با آیت الله مكارم شیرازی،
واریز281 میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض برای جبران خسارات مناطق زلزله به حساب بنیاد مسكن
10:56 **
اعضای تیم ملی كاراته بزرگسالان كشورمان با سفر به استان كرمانشاه در میان زلزله زدگان حضور یافته و از آن ها دلجویی كردند.
10:42 **
آیت الله ناصر مكارم شیرازی از مراجع عظام تقلید در دیدار محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه ؛ زلزله كرمانشاه را مهمترین مسائل روز كشور دانست و گفت: تصور من این است حضور و كمك رسانی دولت و مردم در زلزله كرمانشاه سریعتر ، بهتر و جامع تر از سال های گذشته بود كه جای تشكر دارد.
10:42 **
رئیس مجلس شورای اسلامی روز یكشنبه در جریان سفر به مناطق زلزله زده غرب استان كرمانشاه و دیدار با مردم شهر ازگله(كانون زلزله) از توابع شهرستان ثلاث باباجانی، از بنیاد مسكن انقلاب اسلامی خواست هرچه سریعتر نسبت به بازسازی خانه های ویران شده مردم اقدام كند.
10:22 **
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی كه صبح امروز - یكشنبه - وارد استان كرمانشاه شد برای بازدید از مناطق زلزله زده غرب این استان به شهر ازگله(كانون زلزله) از توابع شهرستان ثلاث باباجانی رفت و از نزدیك با مردم زلزله زده این شهر دیدار و گفت وگو كرد.
8:59**
رئیس مجلس شورای اسلامی روز یكشنبه در بدو ورود به كرمانشاه گفت: اگر نیاز باشد، مجلس هم مصوباتی برای كمك به زلزله زدگان غرب كشور خواهد داشت.


شنبه 27 آبان
0:57**
'عبدالرضا رحمانی فضلی' وزیر كشور از ساخت مساكن موقت برای زلزله زدگان استان كرمانشاه خبر داد و گفت: بنیاد مسكن انقلاب اسلامی ظرف یك ماه آینده ساخت مساكن دائمی را نیز شروع می كند.
21:53**
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از پایان عملیات آتش نشانان پایتخت در مناطق زلزله زده غرب كشور خبر داد.
19:35**
بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران هفت بانك را به عنوان عامل پرداخت تسهیلات بانكی ارزان قیمت به آسیب دیدگان ناشی از زلزله استان كرمانشاه تعیین كرد.
19:32**
مدیركل روابط عمومی و اموربین الملل سازمان بهزیستی كل كشور درپاسخ به اینكه چگونه می‌ توان كودكان بازمانده از زلزله را به سرپرستی و فرزندخواندگی گرفت، گفت: پس از شناسایی كودكان از آنان در بهزیستی نگهداری خواهد شد.
19:18**
رئیس مجمع نمایندگان استان كرمانشاه و عضو كمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در جریان بازدید از مناطق زلزله زده استان كرمانشاه گفت: مشكلات و مطالبات مردم زلزله زده این مناطق را در مجلس پیگیری می كنم.
19:10**
مدیركل دفتر مدیریت بحران و كاهش مخاطرات بخش كشاورزی با تشریح پنج پیشنهاد وزارت جهاد كشاورزی برای كمك به مناطق زلزله زده گفت: تاكنون نزدیك به هفت هزار و 950 میلیارد ریال (795 میلیارد تومان) خسارت به بخش كشاورزی استان كرمانشاه برآورد شده است.
19:3**
ساكنان شهرهای محاصره شده فوعه و كفریا در استان ادلب سوریه برای جانباختگان زلزله استان كرمانشاه مجلس یادبود برگزار كردند.
18:59**
عضو شورای مركزی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی، با بیان ضرورت انسجام و همدلی در یاری رسانی به زلزله زدگان گفت: همه باید منجسم و یكپارچه به فكر زلزله زدگان باشیم كه نیازمند كمك و دلداری مردم هستند.
18:53**
تنها دارایی پیرزن ساكن روستای 'گلم كبود علیا' از توابع شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب، 2 راس گوساله بود كه یكی در حادثه زلزله شامگاه یكشنبه تلف شد اما آن دیگری توسط اكیپ دامپزشكی مستقر در منطقه زنده از زیر آوارها بیرون آورده شد.
18:48**
معاون سیاسی انتظامی فرمانداری تهران، ضمن قدردانی از كمك های انسان دوستانه شهروندان تهرانی به زلزله زدگان غرب كشور اعلام كرد: ازدحام خودروهای شخصی، امداد رسانی را مختل كرده است.
18:46**
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی همدان گفت: تاكنون اسكان رایگان 20 نفر از همراهان آسیب دیده زلزله استان كرمانشاه در خوابگاه و سوئیت‌های اقامتی مهمانسرای فدك این دانشگاه انجام ‌شده است.
18:41**
رئیس شورای شهر تهران در گزارش بازدید یك روزه خود از مناطق زلزله‌زده كرمانشاه، گفت : 600 تن از نیروهای شهرداری تهران در مناطق زلزله‌زده در حال امدادرسانی هستند.
18:39**
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران از پرداخت خسارت به ایثارگران زلزله‌زده پس از انجام فرایند كارشناسی تا سقف 35 میلیون تومان توسط شركت بیمه‌گر خبر داد.
18:33**
نادر قرایی پیشكسوت ورزش همدان و دارنده مدال های جهانی شوتوكان كاراته، مدال برنز جهانی 2017 توكیو را به نفع زلزله زدگان غرب كشور به حراج گذاشت.
18:26**
مدیركل دفتر نظارت بر توزیع توانیر (شركت مادرتخصصی مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران) اعلام كرد برق رسانی به مناطق زلزله‌زده كامل شده و تاكنون چهار هزار چادر نیز از نعمت برق برخوردار شده است.
18:19**
مدیر نظارت بر دارو، فرآورده های بیولوژیك و مواد مخدر دانشگاه علوم پزشكی همدان گفت: با توجه به نیاز دارویی آسیب دیدگان كرمانشاه، داروهای كمیاب در اختیار آنان قرار گرفت.
18:2**
معاون فنی مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت با بیان اینكه كنترل آب شرب و رفع كدورت آن، كنترل غذا و دفع پسماند و فاضلاب در راس كار بهداشت محیط است، گفت: تیم اضطرار بهداشت محیط تا عادی شدن شرایط در منطقه به كار خود ادامه می دهد.
17:09 **
معاون دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه: كمبود دارو در مناطق زلزله زده وجود ندارد
16:57 **
اعلام آمادگی اصناف برای ارائه خدمات فنی، تخصصی به زلزله‌زدگان
16:39 **
امام جمعه اهل سنت كرمانشاه از ابراز همدردی و ارسال كمك های مردم ایران اسلامی به زلزله زدگان استان كرمانشاه قدردانی كرد و از مسئولان نیز خواست زمینه بازسازی مناطق تخریب شده را سریعتر فراهم كنند.
16:29 **
قائم‌ مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسكن مهر: در پی مذاكرات وزارت راه با بانك مسكن مقرر شد ساكنان مسكن مهر در مناطق زلزله زده از پرداخت اقساط ماهانه تسهیلات فروش اقساطی به مدت 2سال معاف شوند.
16:29 **
معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی گفت: صندوق عشایر مكلف شد پس از حادثه زلزله بلافاصله مستمری بیمه شدگان متوفی را برقرار كند و بیمه بیكاری افراد نیز تا پایان سال پرداخت شود.
16:20 **
مدیرعامل جمعیت هلال احمر كرمانشاه از توزیع بیش از 95 هزار تخته چادر و پتو میان زلزله زدگان غرب استان خبر داد و گفت: از این تعداد بیش از 74 هزار تخته آن چادر بوده است.
16:28 **
فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: گروه های مهندسی نیروی زمینی سپاه برای امداد رسانی به زلزله زدگان از مناطق شمال غرب اعزام و در منطقه مستقرشدند.
16:26 **
مدیر شركت ملی پخش فرآورده های نفتی هرمزگان از ارایه سوخت رایگان به خودروهای حامل كمك به مردم زلزله زده كرمانشاه خبر داد.
16:20 **
رئیس انجمن زرتشتیان یزد از كمك رسانی هموطنان زرتشتی این استان به مناطق زلزله زده غرب كشور خبر داد و گفت: این كمكها امروز (شنبه) با 2 دستگاه كامیون به كرمانشاه ارسال شد
16:20 **
نماینده نوشهر، چالوس و كلاردشت از سیاسی كردن مسایل و مشكلات كشور از جمله زلزله كرمانشاه و صندوق ذخیره فرهنگیان گلایه كرد و ان را به ضرر مردم دانست.
16:17 **
استاندار كرمانشاه گفت: از زمان وقوع زلزله تاكنون 73 هزار تخته چادر در مناطق زلزله زده این استان توزیع شده است.
16:15 **
ترخیص 2هزار و 176مصدوم زلزله كرمانشاه از بیمارستان ها/ 358مصدوم زلزله بستری هستند
15:53 **
اختصاص یك روز حقوق كاركنان كمیته امداد استان تهران به زلزله‌زدگان
15:52 **
فرماندار دالاهو: طبق برآورد اولیه 36 مدرسه و چهار هزار و 700 واحد مسكونی در این شهرستان در اثر زلزله 21 آبان تخریب و یا آسیب جدی دیده است.

15:28 **
سپاه سمنان هفت روستای زلزله زده را یاری رسانی می كند
15:38**
جمعی از شاعران برای همدردی با مردم زلزله‌زده كرمانشاه دلنوشته‌های خود را در اختیار خانه شعر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران قرار دادند.
15:30 **
9 موكب(مركز پذیرایی) اربعین حسینی استان خوزستان برای یاری رسانی به هموطنان آسیب دیده ، روز شنبه از اهواز راهی مناطق زلزله زده غرب كشور شدند.
15:14 **
درخواست مردم زلزله زده سرپل ذهاب برای بخشش سود و تنفس در بازپرداخت تسهیلات بانكی
15:07 **
فرمانده سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین: بازسازی 470 واحد مسكونی روستایی در 2 روستای سر پل ذهاب به این ناحیه سپرده شده كه باید تا 45 روز آینده كار اجرایی آنها انجام شود.
15:05 **
ابرازهمدردی مقامات افغانستان با زلزله زدگان ایران و عراق
14:57 **
خیرین مدرسه ساز تهرانی ساخت 7 مدرسه در كرمانشاه را تقبل كردند
14:50 **
اهدای چهار پروژكتور خورشیدی تامین برق به مناطق زلزله زده سرپل ذهاب
14:27 **
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه كرمانشاه، نحوه مدیریت در روند ارائه خدمات و امداد رسانی به زلزله زدگان مناطق غربی این استان به خصوص شهرستان قصرشیرین را بسیار مطلوب ارزیابی كرد
14:24**
مدیركل بهزیستی ایلام: مجموعه این اداره كل در حال خدمت رسانی به 32 روستای زلزله زده شهرستان سر پل ذهاب استان كرمانشاه است.
14:22**
معاون اداره كل هواشناسی كرمانشاه، از آغاز بارش باران در مناطق زلزله زده استان از روز دوشنبه هفته جاری خبر داد و گفت: این بارش ها تا روز چهارشنبه ادامه پیدا می كند
14:17 **
رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به اعمال ممنوعیت تردد در مناطق زلزله زده غرب استان كرمانشاه گفت: در مسیرهای منتهی به شهرستان های سرپل ذهاب، قصرشیرین و ثلاث باباجانی این ممنوعیت ها برای تردد خودروهای شخصی بدون مجوز و افراد غیربومی از امروز - شنبه - اعمال شده است.
14:14 **
پزشكی قانونی در آخرین آمار از جانباختگان زلزله غرب كشور اعلام كرد تا ساعت 13:30امروز(شنبه)436 در این زلزله جان باختند كه 2تن از آنان مجهول الهویه هستند.
13:42 **
مدیرعامل شركت ملی پخش فرآورده های نفتی با بیان اینكه مناطق زلزله زده به وسایل گرمایشی نفت سوز نیاز دارند، گفت: به دلیل ترافیك شدید در مسیرهای منتهی به این مناطق، نفتكش های حامل سوخت در مسیر 20 دقیقه، بیش از پنج ساعت معطل می شوند.
13:41 **
پیكر' ابوبكر معروفی'، امدادگر بوكانی كه در حال انتقال كمك های مردمی به مناطق زلزله زده كرمانشاه دچار حادثه رانندگی شده و جان باخته بود، امروز /شنبه/ در بوكان تشییع شد.
13:27 **
فرماندار شهرستان دلفان در استان لرستان :در اثر وقوع زلزله های اخیر بیش از 30 میلیارد ریال خسارت به این شهرستان وارد شده است.
13:26 **
مدیرعامل شركت آب و فاضلاب روستایی كرمانشاه، از فعالیت 15 اكیپ در روستاهای مناطق زلزله زده استان كرمانشاه برای تعمیر شكستگی خطوط و شبكه آب و فاضلاب این مناطق خبر داد.
13:25 **
رئیس بسیج سازندگی البرز گفت كه سازندگی، بازسازی و خدمات و امدادرسانی به 10 روستای مناطق زلزله زده استان كرمانشاه به استان البرز واگذار شد.
13:16 **
فرماندار شهرستان سرپل ذهاب با قدردانی از همراهی و امدادرسانی گسترده و چشمگیر هموطنان با آسیب دیدگان مناطق زلزله زده استان كرمانشاه، گفت: خشكبار ، برنج و روغن نباتی از جمله نیازهای خوراكی اصلی مردم زلزله زده در كنار نایلون و وسایل گرمایشی است.
13:08
مسئول روابط عمومی و آموزش همگانی شركت آب و فاضلاب شهری استان كرمانشاه، از راه اندازی یكصد حمام صحرایی در 6 نقطه سرپل ذهاب خبر داد و گفت: 50 حمام روز گذشته راه اندازی شد و 50 حمام دیگر نیز تا پایان وقت امروز راه اندازی می شود.
13:07 **
بخشدار خلجستان استان قم گفت: اهالی روستای كندرود این بخش، چندین تن كالا به ارزش یك میلیارد ریال به زلزله زدگان استان كرمانشاه اهدا كردند.
13:07 **
گروه موسیقی «دولسیمر» با هدف حمایت از مردم زلزله زده غرب كشور، به رهبری آلش اسموتنی، 29 آبان ماه در فرهنگسرای نیاوران به صحنه خواهد رفت.
12:58 **
سرپرست دفتر مشاركت های سازمان حفاظت محیط زیست گفت: شبكه سازمان های غیردولتی محیط زیست و منابع طبیعی كشور از همان ساعات نخست وقوع زلزله در استان های غربی كشور اقدام به برنامه‌ ریزی، ساماندهی و اطلاع ‌رسانی گسترده در میان تمام شبكه‌های استانی كرده است.
12:54 **
رئیس مركز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشكی همدان: 53 مورد عمل جراحی بر روی مصدومان زلزله‌زده اعزامی از كرمانشاه به استان همدان انجام شده است.
12:47 **
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر: مرحله دوم توزیع اقلام زیستی - امدادی میان آسیب دیدگان در روزهای آتی شروع می شود و گزارش عملیات و نحوه هزینه كمك های مردمی به صورت شفاف به اطلاع هموطنان می رسد.
12:41 **
مسئول روابط عمومی شركت گاز استان كرمانشاه: گاز تمامی مناطق زلزله زده شهری و روستایی غرب استان پس از نشت یابی و رفع ایرادات، وصل شده است.
11:52 **
مدیركل مدیریت بحران استانداری كرمانشاه اعلام كرد: هم اكنون آب، برق و تلفن همه شهرستان های زلزله زده وصل است و شرایط عادی به منطقه برگشته اس
11:40 **
مدیركل كمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان و بلوچستان: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر شد این نهاد با همكاری خیران استان 70 واحد مسكونی برای زلزله زدگان غرب كشور بسازد.
11:30 **
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر:پایان اسكان اضطراری زلزله زدگان /تاكنون 72هزار تخته چادر بین خانوارهای زلزله زده توزیع شده است/تهیه دفترچه های امدادی برای خانوارهای زلزله زده
11:29 **
فرمانده پلیس راه استان كرمانشاه: ترافیك روان در تمام محورهای منتهی به مناطق زلزله زده /جلوگیری از كند شدن امداد در مناطق زلزله زده/ افراد به صورت شخصی مراجعه نكنند/ كمك های به هلال احمر كرمانشاه و سایر استانها تحویل داده شود .
11:18**
مسئول شبكه لرزه نگاری استان كرمانشاه از ثبت 559 پس لرزه پس از زمین لرزه 7.3 ریشتری یكشنبه شب (21 آبان) تا ساعت 10:30 دقیقه امروز - شنبه - در سطح این استان خبر داد.
11:09 **
مركز لرزه‌نگاری كشوری ایستگاه لرزه‌نگاری موقت قصرشیرین را پنجشنبه (25 آبان) برای پوشش مناسب‌تر جنبش‌های زمین در غرب استان كرمانشاه راه‌اندازی كرد
11:03 **
كاركنان سازمان بیمه سلامت ایران با اختصاص دادن یك روز از حقوق خود به زلزله زدگان استان كرمانشاه بصورت داوطلبانه به یاری این هموطنان شتافتند
10:55 **
رئیس مركز هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشكی قزوین: یك هزار و 486 نفر از زلزله زدگان استان كرمانشاه از خدمات درمانی بیمارستان صحرایی قزوین مستقر در منطقه منطقه ثلاث باباخانی بهره مند شدند.
10:43 **
معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان اصفهان از اعزام تیم ساماندهی حمایت روانی بازماندگان (سحر) این جمعیت به مناطق آسیب دیده از زلزله استان كرمانشاه خبر داد.
10:42 **
مدیركل آموزش و پرورش استان كرمانشاه: درحال تلاش برای بازگشایی مدارس مناطق زلزله از روز دوشنبه هفته جاری (29 آبان) هستیم.
10:38 **
قائم مقام مدیرعامل بنیادكودك از كمك رسانی این موسسه به دانش آموزان زلزله زده استان كرمانشاه خبر داد.
10:33 **
فرماندار سرپل ذهاب گفت: با پایان آواربرداری واحدهای مسكونی تخریب شده در زلزله برای یافتن اجساد و مصدومان، اكنون زمینه برای ساخت وساز خانه ها در این شهرستان فراهم شده است.
10:28 **
رئیس اداره سلامت روان وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشكی: حدود 90 هزار نفر در زلزله كرمانشاه آسیب دیدند و حدود 9 هزار نفر از این افراد دچار شوك، وحشت زدگی، ترس، اضطراب و پرخاشگری پس از بحران هستند و به خدمات اورژانس روانی نیاز دارند.
10:23 **
پیام تسلیت 'رائول كاسترو روس' رئیس جمهوری كوبا با آسیب دیدگان زلزله
10:22 **
مدیركل دامپزشكی كرمانشاه: پاكسازی، دفن و امحای بهداشتی لاشه دام های تلف شده در روستاهای زلزله زده استان با استفاده از توان حداكثری 52 اكیپ دامپزشكی از استانهای كرمانشاه، ایلام، كردستان، همدان و لرستان درحال انجام است.
10:21 **
مدیر روابط عمومی فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد: افزون بر هفت تن انواع اقلام و كمكهای مردمی شهروندان خراسانی تاكنون از طریق این فرودگاه به مناطق زلزله زده در استان كرمانشاه رسال شده است.
10:14 **
سپاه قمر بنی هاشم علیه السلام چهارمحال و بختیاری نقش پررنگی در امدادرسانی به زلزله زدگان كرمانشاهی ایفا كرده و بازسازی 6 روستا را در این مناطق برعهده گرفته است.
9:55 **
اعزام 35 تیم سیار بهداشت و درمان به روستاهای زلزله زده غرب كرمانشاه
9:52 **
رییس سازمان بسیج سازندگی قزوین: سپاه صاحب الامر(عج) استان مسئولیت ساخت و بازسازی 2 روستای زلزله زده در سرپل ذهاب كرمانشاه را بر عهده گرفته است.
9:51 **
فدراسیون كشتی آمریكا با ارسال نامه ای ضمن ابراز همدردی با زلزله زدگان استان كرمانشاه،نوشت: این یك حادثه دردناك بوده و قلب ما در این زمان كه غم و اندوه دارید، با شما است
9:46 **
مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه استان قم: وظیفه اسكان افراد و بازسازی 14 روستای دهستان سرقلعه در شهرستان ثلاث باباجانی كه در زلزله اخیر تخریب شد برعهده استان قم قرار گرفت.
9:33 **
فرماندار بندر آستارا مجموع كمك های نقدی و غیرنقدی مردم این شهرستان به زلزله زدگان غرب كشور را یك میلیارد و 376 میلیون و 925 هزار ریال اعلام كرد.
9:23 **
معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه نینوا گلستان :كار بازسازی هفت روستای زلزله زده شهرستان سرپل ذهاب استان كرمانشاه به سپاه نینوای این استان واگذار شد.
9:13 **
مدیركل دفتربازسازی بنیاد مسكن با اشاره به امضای تفاهم نامه با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا گفت: با آواربرداری و تامین مصالح ساختمانی توسط قرارگاه، ساخت سرپناه موقت در مناطق زلزله زده استان كرمانشاه آغاز شده است.
9:09 **
كشور پاكستان محموله ای از كمك‌های بشردوستانه خود را شامگاه گذشته - جمعه - برای كمك به زلزله زدگان كرمانشاه تحویل مقامات ایرانی داد.
8:55 **
ورزشكاران البرزی مدال های خود را به حراج گذاشتند
8:40 **
آغاز فعالیت اداره‌ها و بانك‌ها در مناطق زلزله‌ زده
4:9**
ایرانیان مقیم سنگاپور ضمن اعلام شماره حساب برای جمع آوری وجوه نقدی، در زمینه جمع آوری كمك به زلزله زدگان غرب كشور مشاركت كردند.

**جمعه 26آبان
21:38**
استاندار كرمانشاه گفت: از روز شنبه باید تمام كاركنان ادارات دولتی و بانكها در مناطق زلزله زده در محل كار خود حاضر باشند، در صورتی كه ساختمان اداره ای تخریب شده باشد، ارائه خدمات در زیر چادر یا كانكس انجام شود.
21:15**
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: در ششمین شب از حادثه زلزله، امدادرسانی ارتش با توزیع اقلام ضروری در روستاها و تامین امنیت منطقه ادامه خواهد یافت‌.
20:27**
فرماندار دالاهو از اسكان تمام زلزله زدگان این شهرستان خبر داد و گفت: امدادرسانی و ارائه خدمات به تمام روستاهای زلزله زده این شهرستان بخوبی انجام شده است.

**زمین لرزه ای به بزرگی ۴.۷ ریشتر امروز جمعه ساعت ۱۶:۵۷:۳۴ به مركزیت شهر برده در جمهوری آذربایجان و نزدیك مرز ایران رخ داد و شهرهای شمالی استان اردبیل را هم لرزاند.
20:4**
معاون سازمان مدیریت بحران كشور از انتخاب استان قزوین برای بازسازی واحدهای مسكونی گیلانغرب در جریان زمین لرزه آبان 96 خبر داد.
19:43**
سخنگوی شركت ملی گاز ایران از وصل شدن گاز 1300 واحد مسكونی در شهرستان های ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب خبر داد.
19:24**
كرمانشاه- ایرنا- چهار نفر از اعضای تیم انجمن مردمی كمك های اضطراری جمهوری خلق چین عصر روز جمعه برای امداد رسانی به زلزله زدگان وارد سرپل ذهاب شد.
19:5**
امام جمعه سنندج گفت: كمك رسانی و حس نوع دوستی مردم این استان به زلزله زدگان كرمانشاه بی نظیر بود و این وحدت مسلمانان را نشان می داد.
18:12**
نماینده مردم كرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از حضور پررنگ مردم و مسئولان در مناطق زلزله زده استان گفت: قدردان عظمت شكوه كمك های هموطنان عزیز به مناطق زلزله زده كرمانشاه هستیم.
18:9**
سرپرست بیمارستان شهدای سرپل ذهاب گفت: پس از وقوع زمین لرزه و تخریب بخش هایی از این بیمارستان، با 40 تخت موقت و برپایی چادر در محوطه بیمارستان خدمات درمانی و تخصصی به مجروحان این حادثه ارایه می شود.
18:4**
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه با بیان اینكه در جریان زلزله اخیر 2 بیمارستان سرپل ذهاب و اسلام آبادغرب و بیش از 100 خانه و مركز بهداشت تخریب شده از مردم و خیران خواست، دانشگاه علوم پزشكی را برای بازسازی این مراكز كمك كنند.

17:49**
جون ( Jonko Ozawa) و فومی Fumiaki Nakamura زوج ژاپنی هستند كه هنگام سفر گردشگری خود در روستای پالنگان كردستان زمین لرزه را احساس كردند و پس از آن به مناطق آسیب دیده آمده اند تا امداد رسانی كنند.

17:33**
استاندار كرمانشاه گفت:‌ اسكان موقت زلزله زدگان استان از روز دوشنبه یا سه شنبه هفته آینده به طور همزمان در مناطق شهری و روستایی آغاز می شود.

17:23**
فرمانده انتظامی استان كرمانشاه از ترافیك سنگین در جاده اسلام آباد غرب - سرپل ذهاب، به علت تردد خودروهای شخصی حامل كمك خبر داد و گفت: هموطنان خیرخواه امروز از تردد در این مسیر خودداری و كمك های خود را به زمان دیگری موكول كنند.

17:18**
فرمانده بهداشت، درمان وامداد ارتش گفت: پس ازاتمام فاز درمانی و اضطرار، خدمت رسانی به زلزله زدگان وارد مرحله ارائه خدمات بهداشتی و مبارزه با بیماری در مناطق زلزله زده شد.
17:12**
تفاهم نامه همكاری بنیادمسكن انقلاب اسلامی و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) سپاه برای بازسازی مناطق زلزله زده استان كرمانشاه به امضای رییس بنیاد مسكن و فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) رسید.
17:12**
مدیرعامل جمعیت هلال احمر كرمانشاه با اشاره به كمك های مناسب مردم كشور به زلزله زدگان استان اعلام كرد: چادر، آب و مواد غذایی بیش از اندازه نیاز در مناطق زلزله زده وجود دارد.

16:55**
رییس شبكه بهداشت و درمان شهرستان سرپل ذهاب گفت: تسریع در جمع آوری زباله های عفونی و غیرعفونی سطح شهر برای پیشگیری از بروز بیماریها و تهدید سلامت زلزله زدگان باید به عنوان یك اولویت مورد توجه قرار بگیرد.

**16:50
استاندار كرمانشاه گفت:‌ از روز دوشنبه یا سه شنبه هفته آینده اسكان موقت زلزله‌ زدگان استان همزمان در مناطق شهری و روستایی آغاز می شود.

16:43**
سرپرست بیمارستان شهدای سرپل ذهاب گفت: پس از وقوع زلزله و تخریب بخش هایی از این بیمارستان، با 40 تخت موقت و برپایی چادر در محوطه بیمارستان مشغول خدمات درمانی و تخصصی به مصدومان حادثه زلزله هستیم.

16:33**
مسئول آزمایشگاه بیمارستان سیار 50 تختخوابی دانشگاه علوم پزشكی كردستان مستقر در سرپل ذهاب با بیان اینكه این بیمارستان در 2 بخش آزمایشگاه و رادیولوژی خدمات ارائه می دهد، گفت: از زمان وقوع زلزله تاكنون، برای 260 بیمار، 850 مورد آزمایش انجام شده است.

**16:6
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان كرمانشاه با اشاره به كمك های بسیار خوبی كه از سوی مردم كشورمان به زلزله زدگان استان صورت گرفت، گفت: چادر، آب و موادغذایی بیش از اندازه نیاز در مناطق زلزله زده وجود دارد.


15:31**
امام جمعه تربت حیدریه گفت: زلزله اخیر در كرمانشاه آزمون الهی برای مصیبت دیدگان این حادثه است كه صبر و شكیبایی پیشه كنند و آزمونی برای مسوولان و مردم كشور كه تمام توان خود را صرف خدمت رسانی به زلزله زدگان كنند.
15:17**
استاندار كرمانشاه گفت: خبر منتشر شده در باره تماس من با معاون اول رئیس جمهوری در شب وقوع زلزله كرمانشاه به طور مطلق صحت ندارد.
15:17**
امام جمعه جاسك با اشاره به حادثه دلخراش زلزله كرمانشاه و غرب كشورگفت: امروز در حادثه زلزله همه مردم پای كار آمده و سنگ تمام گذاشتند.
15:00 **
رئیس دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه در تشریح آخرین وضعیت درمانی مصدومین زلزله اخیر گفت: در مجموع تا ظهر امروز جمعه 10هزار و 203 نفر پذیرش داشتیم كه بیشترین آمار مربوط به سرپل ذهاب با سه هزار و 700 نفر و اسلام آباد غرب با 974 نفر بوده است
14:10 **
مسئول دایره خبر نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی از جان ‌باختن یكی از پرسنل بیمارستان ارتش حین ارائه خدمت به زلزله زدگان كرمانشاه خبر داد.
این دومین جان باخته ارتش در جریان خدمت رسانی به زلزله زدگان است.
14:04 **
روابط عمومی و امور بین الملل استانداری كرمانشاه مطلب منتشر شده در برخی از شبكه های اجتماعی به نقل از استاندار كرمانشاه را تكذیب كرد.
13:50 **
تسلیت وزیر امورخارجه سنگاپور و دبیركل سازمان امنیت و همكاری اروپا
13:40 **
مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی كشوری از انجام بیش از 500 پرواز فوق العاده به مناطق زلزله زده غرب كشور، انتقال 278 نفر مصدوم و 878 تن بار از روز دوشنبه گذشته تاكنون خبرداد.
13:37 **
معاون هماهنگ كننده نیروی زمینی سپاه پاسداران: نیروی زمینی سپاه ست های پیش ساخته حمام و سرویس بهداشتی را برای زلزله زدگان از امروز در روستاها مستقر خواهد كرد.
12:59 **
مشكلات هنرمندان و صنعتگرانی كه در زمین‌لرزه استان كرمانشاه دچار خسارت و یا آسیب‌هایی شده بوند با حضور معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، از نزدیك بررسی شد.
12:57 **
مسئول روابط عمومی شركت آب و فاضلاب شهری استان كرمانشاه، از وصل شدن مجدد آب شهرستان قصرشیرین كه روز گذشته به علت پس لرزه های مكرر قطع شده بود، خبر داد.
12:41 **
مسئول بخش اعصاب و روان بیمارستان صحرایی سرپل ذهاب با بیان اینكه پس از وقوع زلزله انتظار می رفت مردم دچار مشكل عصبی شدیدی شوند، اظهار كرد: خوشبختانه اینگونه نبود و مردم آسیب دیده در زمین لرزه این شهرستان از آرامش نسبی برخوردار هستند.
12:27 **
همانند روزهای قبل مسیرهای منتهی به سرپل ذهاب شاهد ترافیك شدید خودروهای كمك رسان از نقاط مختلف كشور به طرف مناطق زلزله زده كرمانشاه است.
12:20**
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی: تعداد كل مصدومان زلزله كرمانشاه كه تحت درمان قرار گرفتند به 10هزار و 179 نفر رسید و از این تعداد 878 نفر هنوز در بیمارستان بستری هستند.
11:11 **
فروش آثار هنرمندان برجسته انقلاب به نفع زلزله زدگان
11:10 **
ارائه گزارش معاون استاندار كرمانشاه ازمناطق زلزله زده/ با تلاش شبانه روزی مسئولان وهمت مردم نوعدوست كم كم آرامش به مناطق زلزله زده بازمی گردد.
11:00 **
نماینده مجلس: متاسفانه در مسئله زلزله استان كرمانشاه برخی از افراد اظهار نظر هایی می كنند كه در حیطه اختیارات آنها نیست؛ بنابراین به نظر می رسد برخی در بحث زلزله به دنبال كاسبی هستند.
10:40 **
رئیس سازمان جوانان هلال احمر كشور از تشكیل ستاد حمایت های روانی هلال احمر (سحر) در 8 منطقه زلزله زده غرب كرمانشاه خبر داد.
10:40 **
كارشناس بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه: مردم مناطق زلزله زده كه در چادرها زندگی می كنند برای در امان ماندن از خفگی حتما گوشه ای از چادر را برای ورود جریان هوا باز بگذارند.
10:45 **
افتتاح دفتر یادبود زلزله غرب كشوردر سركنسولگری جمهوری اسلامی ایران در قازان پایتخت جمهوری تاتارستان روسیه
9:00
استانداركرمانشاه در دیدار با اعضای شورای شهر تهران : خانه هایی كه توسط مردم ساخته شده بودند، بیشتر از ساختمانهای دولتی ساز در مقابل زلزله مقاوم بود/ در 20 ساعت 6 هزار مصدوم به مراكز درمانی منتقل شدند/ احداث حمام صحرایی و موقت مهمترین كارهایی است كه باید برای كمك به حادثه دیدگان انجام دهیم./
8:05 **
مدیركل پزشكی قانونی استان كرمانشاه : هموطنان آسیب دیده از زلزله چنانچه پیكر جانباختگان خود را بدون جواز دفن كردند، برای طی مراحل قانونی و كارشناسی به پزشكی قانونی این استان مراجعه كنند.
8:00 **
استاندار كرمانشاه: تمام دستگاه ها و بانك های سرپل ذهاب باید صبح شنبه باز و به مردم ارائه خدمت كنند/ مدیران كل موظف به تامین نیازهای دستگاه های اجرایی و مردم هستند.
2:01 **
وزارت خزانه داری آمریكا مانعی برای ارسال كمك مالی به زلزله زدگان ایران
فیسبوك و یك وبگاه جمع آوری كمك مالی، بیش از 200 هزار دلار را كه دو ایرانی مقیم آمریكا برای كمك به زلزله زدگان غرب ایران جمع آوری كرده بودند، با استناد به مقررات وزارت خزانه داری آمریكا توقیف كرد.
1:19
یك منبع مطلع از سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن، از ارسال 8.5 تن محموله كمك های مردمی از انگلیس به زلزله زدگان غرب ایران خبر داد.
01:00**
استاندار كرمانشاه در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان سرپل ذهاب: حدود 55 هزار تخته چادر در مناطق زلزله زده توزیع شده كه این آمار قریب به 2 برابر خانه های تخریب شده است.

**پنجشنبه 25 آبان
23:00**
جانشین هوانیروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: طی 2 روز گذشته بیش از 100 تن بار و اقلام كمكی از طریق پنج فروند بالگرد با 50 سورتی پرواز به مناطق زلزله زده ثلاث باباجانی و بخش ازگله ارسال شده است.
22:30**
سعیدی سخنگو و معاون ستاد مدیریت بحران كشور: اسكان تمام زلزله زدگان استان كرمانشاه پنجشنبه شب پایان یافت به طوریكه امكانات لازم در اختیار هموطنان كرمانشاهی قرار گرفته است.
20:58**
رئیس سازمان جهاد كشاورزی استان كرمانشاه برآورد اولیه خسارت بخش كشاورزی استان را در مناطق زلزله زده بیش از هشت هزار میلیارد ریال اعلام كرد.
20:12**
استاندار كرمانشاه از اختصاص 658 میلیارد تومان تسهیلات و 281 میلیارد تومان كمك بلاعوض در جریان سفر اخیر رییس جمهوری به آسیب دیدگان زلزله در استان كرمانشاه خبرداد.
19:58 **
مرحله اول كمك های غیر نقدی آیت الله ناصر مكارم شیرازی از مراجع عظام تقلید، شامل پتو، چادر و آب معدنی به سمت مناطق زلزله زده ارسال شد /مجموع كمك های تهیه شده تاكنون شامل ۳۰۰ عدد چادر، ۱۰۰۰ تخته پتو و ۵ تریلی آب معدنی است
19:28**
بیمه ایران در نخستین روز ارزیابی و پرداخت خسارت واحدهای تحت پوشش بیمه، حدود یك میلیارد تومان خسارت در وجه بیمه گذاران پرداخت كرد.
19:00**
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: خانه های 4 هزار و 500 مددجوی بهزیستی در زلزله غرب كشور تخریب شد و این افراد علاوه بر رسیدگی مادی به كمك های اجتماعی و مشاوره ای احتیاج شدید دارند.
18:30**
مدیركل پزشكی قانونی استان كرمانشاه گفت: 3 جسد مجهول الهویه از 436 جان باخته زلزله كرمانشاه، مربوط به مصدومان سرپل ذهاب است.
17:00 **
آخرین آمار تلفات زلزله استان كرمانشاه ۴۳۶ نفر (۳ نفر مجهول الهویه)
پزشكی قانونی استان كرمانشاه آخرین آمار جانباختگان زلزله این استان را ۴۳۶ نفر اعلام كرد. تعداد افراد متوفی در شهرهای مختلف به شرح زیر است:سرپل ذهاب: ۳۱۷ /اسلام آباد غرب: ۲۳ /كرند:14 /قصر شیرین: ۲۸ /جوانرود: ۳ /ثلاث: ۱۵
معاینه شده توسط پزشكی قانونی كرمانشاه: ۳۳ صحنه: ۳
از جانباختگان مجهول الهویه نمونه DNA برای آزمایش ژنتیك برداشته شده است.
شایان ذكر است تعداد جان باختگان شهر كرمانشاه، تنها یك نفر بوده است و سایر جانباختگانی كه به عنوان معاینه شده در كرمانشاه اعلام می شوند از شهر ازگله و سرپل ذهاب به كرمانشاه منتقل شده اند
16:45 **
سازمان پزشكی قانونی كشور اسامی 424 نفر از 433 جانباخته زلزله كرمانشاه را منتشر كرد
16:40 **
مسئول شبكه لرزه نگاری استان كرمانشاه از وقوع 436 پس لرزه در استان طی چهار روز اخیر از زمان وقوع زلزله 7.3 ریشتری در غرب این استان خبر داد.
16:30 **
حیواناتی كه بر اثر زلزله یكشنبه شب در زیر خروارها آوار مانده اند تهدیدی برای سلامت و بهداشت عمومی مردم هستند كه بیرون كشیدن و معدوم كردن این لاشه ها باید در دستور كار نیروهای امداد و نجات قرار بگیرد.
16:30 **
رئیس مركز مدیریت حوادث و فوریت های پزشكی كرمانشاه: 40 تن اقلام دارویی سازمان بهداشت جهانی در فرودگاه كرمانشاه تخلیه و برای مناطق زلزله زده غرب این استان بارگیری شد.
16:28 **
مسئول روابط عمومی شركت آب و فاضلاب شهری كرمانشاه گفت: آب شرب شهرستان قصرشیرین از شب گذشته به علت وقوع پس لرزه های متعدد از مدار و شبكه اصلی خارج شدو تا ظهر جمعه مشكل برطرف می شود.
16:20 **
مدیركل دفتر سلامت روانی وزارت بهداشت: متخصصان حوزه سلامت روان قبل از اعزام به منطقه زلزله زده لازم است آموزش های لازم را گذرانده باشند.

16:10 **
یك تیم 6 نفره پزشكی و امدادی از انجمن مردم نهاد آلمان «Humedica» به منظور كمك رسانی به زلزله زدگان وارد شهرستان سرپل ذهاب شدند.
16:09 **
مسئول روابط عمومی شركت پالایش نفت كرمانشاه: 30 هزار لیتر نفت سفید از طریق این پالایشگاه به صورت رایگان در میان مردم زلزله زده غرب استان كرمانشاه توزیع شد.
16:05 **
مدیرعامل شركت توزیع برق كرمانشاه با اشاره به وصل برق 90 درصد روستاهای زلزله زده گفت: تنها برق 10 درصد روستاها همچنان قطع است كه تا امشب(پنجشنبه شب) وصل خواهد شد.
از 213 روستای زلزله زده استان كرمانشاه، برق 190 روستا وصل شده است.
14:30 **
جانشین سپاه پاسداران:بسیج و سپاه تا خانه دار شدن تمام زلزله زدگان كنار آنها ایستاده است
14:20**
شرایط بازگشت هوایی مصدومان ترخیصی به كرمانشاه مهیا شد
معاون اجتماعی وزارت بهداشت گفت: شرایط بازگشت هوایی مصدومان ترخیص شده زلزله از بیمارستان های تهران به كرمانشاه طبق هماهنگی اداره كل خیرین و مؤسسات خیریه سلامت با اداره مددكاری وزارت بهداشت، مهیا شد.
14:00 **
سخنگو و معاون سازمان مدیریت بحران كشور: 30 هزار و 600 تخته چادر تاكنون در مناطق زلزله زده غرب استان كرمانشاه توزیع شده و امروز نیز 10 هزار تخته چادر دیگر دراین مناطق توزیع می شود.
13:10 **
بیمارستان صحرایی كردستان تا پایان سال در مناطق زلزله زده مستقر خواهد بود
13:05 **
فرمانده سپاه بیت المقدس كردستان گفت: آواربرداری، امداد و بازسازی 6 روستای زلزله زده دشت ذهاب در استان كرمانشاه به سپاه بیت المقدس كردستان سپرده شده است.
13:00 **
مسئول روابط عمومی اداره كل دامپزشكی ایلام گفت: 18 نفر كارشناس اداره كل دامپزشكی ایلام در قالب 6 گروه با حضور در مناطق روستایی زلزله زده كرمانشاه از امروز اقدام به جمع آوری و دفن بهداشتی لاشه احشام تلف شده روستاییان كرده اند.
12:49
برآورد خسارت 3.8 هزار میلیارد ریالی زلزله به خانه های مسكونی شهرستان گیلانغرب
12:45 **
پزشكی قانونی اعلام كرد:تعداد جانباختگان زلزله استان كرمانشاه تا ساعت 12:45 امروز (پنجشنبه) 433 تن و شمار مصدومان به 9388 نفر رسید.
تعداد افراد متوفی در شهرهای مختلف به شرح زیر است:
سرپل ذهاب: ۳۱۷ /اسلام آباد غرب: ۲۳ /كرند: ۱۴ /قصر شیرین: ۲۸ /جوانرود: ۳ /ثلاث: ۱۵ معاینه شده توسط پزشكی قانونی كرمانشاه: 30 /صحنه ۳
تعداد جان باختگان شهر كرمانشاه، تنها یك نفر بوده است و سایر جان باختگانی كه به عنوان معاینه شده در كرمانشاه اعلام می شوند از شهر ازگله و سرپل ذهاب به كرمانشاه منتقل شده اند
12:45 **
جانشین ستاد بحران استانداری كرمانشاه :تا اواخر امروز(پنجشنبه) خدمات زیربنایی شامل آب، برق و گاز مردم مناطق زلزله زده وصل می شود/ دستگاه های خدمات رسان به صورت شبانه روزی فعال هستند
12:28 **
بنیاد مسكن كردستان سه هزار واحد مسكونی خسارت دیده در زلزله كرمانشاه را بازسازی می كند
12:20 **
وزیر بهداشت:اقدامات درمانی مصدومان زلزله بعداز ترخیص ادامه خواهد داشت
12:19 **
وزیر نیرو: از 473 روستای آسیب دیده در زلزله غرب كشور، حدود 20 روستای بدون برق باقی مانده اند كه امروز برق این روستاها هم وصل خواهد شد.
12:09 **
تلف شدن 200 هزار راس دام عشایر در زلزله استان كرمانشاه/ اختصاص 50 میلیارد ریال تسهیلات جبران خسارت وارده به عشایر استان
11:20 **
تخصصی ترین بیمارستان صحرایی كشور توسط بهداری نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ظرفیت 64 تخت بیمارستانی در منطقه سرپل ذهاب راه اندازی و فعالیت خود برای ارایه خدمات درمانی به آسیب دیدگان زلزله غرب استان كرمانشاه را آغاز كرد.
11:30
مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان كرمانشاه اعلام كرد: یكی از نیروهای پایگاه هوانیروز كرمانشاه در حین امداد رسانی به زلزله زدگان به علت ایست قلبی درگذشت.
11:00
رییس دبیرخانه مشاركت های مردمی سازمان بهزیستی، از تامین وسایل توانبخشی به عنوان یكی از ضروریات مناطق حادثه دیده استان كرمانشاه یاد كرد.
10:00
رییس سازمان بسیج مستضعفین: نیروهای بسیج و سپاه در خدمت رسانی به زلزله زدگان غرب استان كرمانشاه از زمان وقوع حادثه تاكنون تلاشی شبانه روزی و مستمر داسته اند.
9:10 **
كار آواربرداری در مناطق مختلف سرپل ذهاب ادامه دارد و امدادرسانی به مناطق مختلف شهر و روستاها به صورت سازمان یافته تر و با سرعت بیشتری در حال انجام است.
9:00 **
جانشین اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی گفت: یك هزار و 600 مصدوم در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب در 2 بیمارستان صحرایی ارتش جمهوری اسلامی درمان شدند و بیش از 10 مورد نیز عمل های جراحی تخصصی در این بیمارستان ها صورت گرفته است.
جزئیات تامین گاز مناطق زلزله زده غرب كشور؛
9:05
معاون وزیر نفت: اكنون مشكل گازرسانی در مناطق قصرشیرین، جوانرود و ثلاث باباجانی پایان یافته است
چهارشنبه 24 آبان
23:45**
سفارت جمهوری اسلامی ایران در جمهوری بلاروس همزمان با اعلام عزای عمومی در كشور روز سه شنبه 23 آبان 1396 پرچم سفارت را به حالت نیمه برافراشته درآورد.
23:29**
مدیر عامل شركت مادر تخصصی مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر)، از برطرف شدن مشكل برق روستاهای زلزله زده تا قبل از ظهر فردا (پنجشنبه) خبر داد.
23:20**
مدیركل دامپزشكی استان كرمانشاه گفت: اصلی ترین محدودیت دامپزشكی استان در زلزله اخیر، نبود امكانات لجستیك مناسب برای معدوم سازی لاشه دامهاست.
23:2**
'ایوان كورچوك' معاون وزیر امور خارجه اسلواكی با ارسال پیامی برای وزیر امور خارجه كشورمان مراتب تسلیت و همدردی خود را با خانواده های قربانیان زلزله غرب ایران اعلام كرد.
20:51**
استاندار كرمانشاه عصر چهارشنبه در نشست ستاد مدیریت بحران استان در سرپل ذهاب گفت: تا فردا هیچ حادثه دیده ای نباید بدون چادر و سرپناه موقت باشد.
20:1**
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از توزیع 43 هزار دستگاه چادر امدادی در مناطق زلزله زده استان كرمانشاه خبر داد.
19:52**
اولین محموله كمك های مردمی از جزیره كیش، توسط یك فروند هواپیمای بویینگ كیش‌ایر عصر امروز به مقصد كرمانشاه ارسال شد.
19:25**
مدیركل حج و زیارت استان كرمانشاه با بیان اینكه این اداره كل با تمام توان آماده خدمت رسانی به زلزله زدگان است، گفت: روزانه 30 هزار پرس غذای گرم بین افراد حادثه دیده توزیع می كند.
19:14**
مشاور رئیس و مسئول امور استان های سازمان دامپزشكی كشور با اشاره به اینكه تیم های منطقه ای به مناطق زلزله زده استان كرمانشاه اعزام شده اند، گفت: كار مكان یابی احداث پایگاه های امداد و نجات دامپزشكی توسط تیم های ارزیاب نیز در این مناطق انجام گرفته است.
18:57**
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از تامین 90درصد روشنایی شهر سرپل ذهاب خبر داد و گفت: بیش از 80 درصد شبكه های فشار ضعیف روستایی برق دار شد.
18:55**
آیت‌ الله ' حسین مظاهری ' از مراجع تقلید و رئیس حوزه علمیه اصفهان اجازه داد كه یك سوم سهم امام (ع) برای كمك به آسیب دیدگان زلزله غرب كشور هزینه شود.
18:24**
مادر یك شهید در شهرستان چادگان از توابع استان اصفهان سرمایه خود به مبلغ 300 میلیون ریال را به هموطنان زلزله زده در استان كرمانشاه و غرب كشور اهدا كرد.
18:7**
مدال مسعود مصطفی جوكار نائب قهرمان كشتی آزاد المپیك به نفع زلزله زدگان غرب كشور به حراج گذاشته شد.
17:38**
سفارت انگلیس در تهران روز چهارشنبه با انتشار پیامی در توییتراعلام كرد كه ملكه الیزابت و «ترزا می» نخست وزیر انگلیس در پیامی حادثه زمین لرزه غرب ایران را به دولت و مردم كشورمان تسلیت گفتند.
17:30**
مدیركل بیمه ایران در استان كرمانشاه گفت: امروز چهارشنبه میزان پرداختی خسارت زلزله به بیمه گذاران آسیب دیده سرپل ذهاب 12 میلیارد و 600 میلیون ریال بود.
17:16 **
پست‌بانك‌ایران برای تسهیل مشاركت هموطنان در امر كمك‌رسانی به زلزله زدگان غرب كشور، شماره حساب 99999 را به نام جمعیت هلال‌احمر افتتاح كرد.
17:03 **
مدیركل ثبت اسناد و املاك كرمانشاه: رسیدگی به درخواست افرادی كه اسناد و مدارك ثبتی آنها در حادثه زلزله غرب استان از بین رفته به صورت فوق العاده انجام می شود و مردم منطقه از این بابت نگران نباشند.
17:00 **
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان كرمانشاه: بیش از 31 هزار تخته چادر و حدود 50 هزار تخته پتو به مناطق زلزله زده استان ارسال شده است.
16:49 **
معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه: 9 هزار و 397 مصدوم حادثه زلزله یكشنبه شب غرب استان كرمانشاه تا ظهر امروز - چهارشنبه - در مراكز درمانی و بیمارستانی این استان و همچنین استان های دیگر پذیرش شده اند.
16:46 **
فرمانده قرارگاه غرب ارتش جمهوری اسلامی ایران: پنج هزار و 600 تخته چادر و همزمان 20 هزار پرس غذای گرم توسط نیروهای ارتش، بین زلزله زدگان توزیع شد.
16:40 **
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر از ارائه 9هزار و 541مورد خدمات بهداشتی و درمانی مانند ویزیت، فوریت های پزشكی و خدمات به بانوان باردار به زلزله زدگان كرمانشاه خبرداد.
16:34 **
سخنگوی سازمان مدیریت بحران كشور: تا كنون چهارتیم ویژه از كارشناسان و مدیران سازمان برای تعیین میزان خسارات و تسهیل در امداد رسانی به مناطق زلزله زده غرب كشور اعزام شده است.
16:16 **
مدیركل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو از اتصال شبكه آب منطقه ازگله (مركز زلزله) خبر داد و گفت: هفت مجتمع آبرسانی روستایی كه در حدود 70 روستا را پوشش می دهند ترمیم شد.
16:11 **
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از برقراری بیمه بیكاری برای حدود ١٠ هزار نفر از زلزله زدگان كرمانشاه كه بیمه تامین اجتماعی داشته و بیكار شده‌اند، خبر داد.
15:54 **
مدیركل كمیته امداد امام خمینی(ره): ارسال 222میلیون تومان كمك‌های مردم به صورت نقدی و غیر نقدی برای زلزله‌زدگان غرب كشور توسط این نهاد
15:44 **
شهرام ناظری و گروه موسیقی كامكارها كنسرت خیریه ای در تالار وزارت كشور برگزار می كنند كه تمامی عواید آن به زلزله زدگان كرمانشاه اختصاص خواهد یافت
15:32 **
نمایندگان مجلس شورای اسلامی و كاركنان مجلس امروز چهارشنبه برای كمك به زلزله زدگان غرب كشور خون اهدا كردند.
15:30 **
فرمانده مركز مقاومت بسیج سازمان حفاظت محیط زیست از جمع آوری كمك های غیر نقدی كاركنان این سازمان برای ارسال به مناطق زلزله زده مرزی كشور خبر داد.
15:21 **
رئیس دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه: از این به بعد تمركز سازمان های درمانی بر تامین بهداشت روانی، جسمی و محیطی مناطق زلزله زده است.
15:11 **
پیام تسلیت و ابراز همدردی وزیر امور خارجه و تجارت ایرلند و شماری از مقامات این كشور با حادثه دیدگان
14:23 **
مدیرعامل شركت غله و خدمات بازرگانی منطقه 9 كشور از توزیع روزانه 200 هزار عدد قرص نان میان زلزله زدگان استان كرمانشاه خبر داد.
14:22 **
فرمانده نیروی زمینی سپاه با اعلام به اتمام رسیدن مرحله اول عملیات آواربرداری در مناطق زلزله زده از آغاز مراحل جدید آواربرداری خبر داد.
14:20 **
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه كرمانشاه: كمك های مردمی به زلزله زدگان استان كرمانشاه از سراسر ایران بخصوص از استانهای همجوار همچون ایلام بی سابقه است.
14:15 **
هیات دولت با اختصاص مبلغ 281 میلیارد تومان كمك بلاعوض و 659 میلیارد تومان تسهیلات برای بازسازی بخش های خسارت دیده ناشی از زلزله استان كرمانشاه موافقت كرد
14:8 **
وزیر آموزش و پرورش از تهیه برنامه ویژه ای درباره دانش اموزان مناطق زلزله زده خبر داد و گفت: از هفته آینده با استقرار كانكس ها و دو شیفته كردن مدارس در این مناطق، مدارس مناطق زلزله زده بازگشایی می شود.
14:7 **
مدیر بخش زلزله شناسی مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی: درحالی بیمارستان اسلام آباد غرب به كلی تخریب شده كه ایستگاه شتابنگاری این مركز در اسلام آباد غرب، 12 صدم شتاب زلزله را در زمان وقوع زلزله ثبت كرده است.
14:01 **
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با صدور بخشنامه به همه معاونان، مدیران عامل و رییسان سازمان ها، صندوق ها و بانك های تابعه و مدیران كل اجرایی دستور داد همه توان خود را برای كمك رسانی به زلزله زدگان غرب كشور متمركز كنند.
13:58 **
سخنگوی سازمان ثبت احوال:سازمان ثبت احوال و ادارات مناطق زلزله زده مدارك هویتی ساكنان مناطق زلزله زده غرب كشور كه از بین رفته باشد را خارج از زمانبندی معمول صادر می كنند.
13:55 **
با دستور صادق عزیزی، دادستان شهرستان اسلام آباد غرب، پیمانكار سازنده بیمارستان این شهرستان كه در جریان زلزله اخیر تخریب شده، ‌بازداشت شد
13:55 **
وزیر كشور از توزیع حدود 24 هزار چادر در مناطق زلزله زده خبر داد و گفت: 10 هزار چادر دیگر نیز در بین زلزله زدگان توزیع می شود
13:49 **
با اعلام مسئولان شركت های آب و فاضلاب شهری و توزیع برق كرمانشاه، حدود 95 درصد از آب و برق مناطق زلزله زده استان وصل شده و آنگونه كه شركت گاز اعلام كرده تنها مشكل شهر سرپل ذهاب باقی مانده و باقی مناطق از لحاظ گاز مشكلی ندارند.
13:49 **
رئیس سازمان بسیج مستضعفین:هفته بسیج مستضعفین نماد اقدامات و خدمات رسانی بسیجیان به مردم و جامعه است كه از جمله آنها می توان به اقدامت بسیج در مناطق زلزله زده اشاره كرد.
13:48 **
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاكید بر نقش فضای مجازی در اطلاع رسانی به مردم زلزله زده گفت: برنامه داریم تا در آینده برای آسیب پذیری كمتر زیرساخت های مخابراتی در مواقع بحران، از انرژی خورشید استفاده كنیم.
13:48 **
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی پس از جلسه هیات دولت اعلام كرد: كمبود دارو در مناطق زلزله زده استان كرمانشاه نداریم .
13:45 **
جانشین فرمانده نیروی انتظامی با تاكید بر اینكه امنیت كامل در مناطق زلزله زده استان كرمانشاه برقرار است گفت: نیرو به اندازه كافی و در همه نقاط زلزله زده حضور دارد.
13:40 **
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور: به دنبال سفر به مناطق زلزله زده كرمانشاه و بازدید و ارزیابی های میدانی، شمار مدارس تخریب شده و آسیب دیده این استان در زلزله اخیر كرمانشاه به 70 مورد رسید.
13:35 **
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران: وضعیت درمانی ایثارگران و خانواده شهدا مناطق زلزله مدام در حال پیگیری و رسیدگی است و علاوه برآن همه بیمارستان های این بنیاد آمادگی دارند از مصدومان حادثه زلزله مراقبت های درمانی كنند.
13:33 **
معاون امور استان های سازمان صدا و سیما: 'رادیو امید' با هدف بیان و انكاس مسائل و مشكلات مناطق زلزله زده غرب كشور راه اندازی شد.
13:29 **
با اعلام مسئولان شركت های آب و فاضلاب شهری و توزیع برق كرمانشاه، حدود 95 درصد از آب و برق مناطق زلزله زده استان وصل شده و آنگونه كه شركت گاز اعلام كرده تنها مشكل شهر سرپل ذهاب باقی مانده و باقی مناطق از لحاظ گاز مشكلی ندارند.
13:29 **
مدیر كل نظارت بر درمان وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشكی: حدود 9 هزار مصدوم زلزله در بیمارستان ها خدمات درمانی گرفتند، از این تعداد 340 نفر به تهران و همدان اعزام شدند و همه خدمات درمانی و اسكان همراهان آنها رایگان است.
13:27 **
سخنگوی سازمان مدیریت بحران كشور: طبق تاكید وزیركشور، بخش هایی از مناطق زلزله زده كه یكبار بازرسی شده اند برای حصول اطمینان بیشتر مردم، پس از پایان كار ، دوباره مورد بازبینی قرار می گیرند.
13:20 **
فرمانده انتظامی استان كرمانشاه اعلام كرد: قرارگاه فرماندهی انتظامی مناطق زلزله زده در شهر سرپل ذهاب تشكیل شده است.
13:19 **
سخنگوی دولت: با تصویب امروز هیات دولت، 6590 میلیارد ریال تسهیلات و 2810 میلیارد ریال كمك بلا عوض به خانوارهای زلزله زده كرمانشاه اختصاص می یابد.
13:15
رئیس كمیته مشاركت‌های مردمی، اسكان و تغذیه ستاد اربعین حسینی: با همت خیرین و هیات‌های مذهبی تعدادی موكب جهت طبخ و توزیع غذا بین هموطنان زلزله زده در استان كرمانشاه برپا خواهد شد.
**12:58
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از تشكیل هشت منطقه عملیاتی مدیریت بحران برای امدادرسانی موثرتر به زلزله زدگان غرب استان كرمانشاه خبر داد.
12:57 **
معاون هماهنگ كننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح : وزارت دفاع با بسیج تمام امكانات در مناطق زلزله زده كرمانشاه حضور خواهد داشت.
12:55
رییس‌ جمهوری در جلسه هیات دولت: با قدردانی از همدردی و كمك‌های خودجوش ملت ایران به هموطنان زلزله زده گفت: دولت با همه توان مشكلات ناشی از زلزله كرمانشاه و برطرف كردن آلام مردم را پیگیری و امروز تصمیمات لازم در زمینه نحوه كمك‌رسانی از جمله ارایه كمك‌های بلاعوض و وام ،چگونگی اسكان موقت و اضطراری آسیب‌دیدگان، اتخاذ می كند
12:45
پیام تسلیت اسقف اعظم سیبوه سركیسیان خلیفه ارامنه تهران
12:38 **
عضو هیات علمی و استاد زمین شناسی دانشگاه ایلام: وقوع زلزله مهیب طی روزهای آینده در منطقه غرب كشور و نواحی زاگرس بدور از حقیقت بوده و مردم به این ادعاهای واهی و بی اساس بی اعتنا باشند
12:29
شركت ارتباطات سیار ایران اعلام كرد: شبكه اپراتور اول در مناطق زلزله زده غرب كشور به طور كامل پایدار است و ترافیك بدون هیچ مشكلی انجام می شود.
12:28 **
كاركنان دانشگاه فنی و حرفه ای كشور با اختصاص یك روز از حقوق آبان ماه خود به زلزله زدگان غرب كشور، همدردی خود را با مردم زلزله زده این منطقه اعلام كردند.
12:23
نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی: گزارش كمیسیون های شوراها، بهداشت و درمان، اجتماعی و عمران مجلس در مورد زلزله غرب كشور آماده و به زودی در صحن علنی قرائت می شود.
12:33 **
مدیركل دامپزشكی استان كرمانشاه: بیش از 25 استخر مجتمع پرورش ماهیان سردابی غرب كشور در منطقه ریجاب از توابع شهرستان دالاهو براثر زلزله یكشنبه شب تخریب شده است.
12:04 **
رئیس پلیس راه راهور نیروی انتظامی به هموطنان تاكید كرد كه از حضور فیزیكی در مناطق زلزله زده و آسیب دیده جدا خودداری كنند. این موضوع، روند ترافیك را دچار اختلال می كند.
11:59 **
ساره جوانمردی ورزشكار شیرازی دارنده 2 نشان طلای پارالمپیك ریو در رشته تیراندازی، مدال طلای خود را برای كمك به زلزله زدگان كرمانشاه به حراج گذاشت.
11:59 **
معاون عمرانی استاندار كرمانشاه گفت: درخواست تامین 10 هزار میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارت واحدهای مسكونی ناشی از زلزله غرب استان را در جلسه دیروز ستاد بحران كه با حضور رئیس جمهوری و جمعی از وزرا در استانداری كرمانشاه برگزار شد، به دكتر روحانی ارائه كردیم.
11:50 **
دبیر كل مجمع خیرین سلامت كشور از ساخت مراكز درمانی در منطقه زلزله زده غرب كشور (كرمانشاه) در آینده ای نزدیك خبر داد.
11:48 **
وزیر كشور: در مناطق زلزله زده هیچ مشكل امنیتی و انتظامی وجود ندارد و تمامی دستگاه ها برای اسكان موقت و دائم زلزله زدگان تلاش می كنند.
11:43 **
معاون مبارزه با جعل و كلاهبرداری پلیس آگاهی نیروی انتظامی :هر گونه كمك های نقدی و غیر نقدی به منظور كمك به زلزله زدگان كرمانشاه در هر حوزه ای باید از طریق سازمان مربوطه، شماره حساب رسمی آن و از طریق سایت های معتبر و واقعی( چون هلال احمر) اعلام شود و مردم در كمك به زلزله زدگان مراقب كلاهبرداران باشند.
11:38
كاركنان موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران با اختصاص یك روز از حقوق خود به زلزله‌زدگان استان كرمانشاه، همدردی خود را با مردم زلزله زده غرب كشور اعلام كردند.
11:34 **
سرپرست اورژانس كشور : بیش از هفت هزار مصدوم زلزله طی 20 ساعت به كرمانشاه منتقل شدند، 8400 عمل جراحی، از جمله 100 پیوند عضو برای زلزله زدگان انجام شد.
11:23 **
در 24 ساعت گذشته یك محموله بزرگ كمك های جنسی، اقلام ضروری و غیر نقدی مردم مریوان به مناطق زلزله دیده در غرب استان كرمانشاه ارسال شد.
11:20 **
پتو، لباس گرم و موادغذایی نیاز زلزله زدگان است
**11:11
دبیركل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان از برپایی پایگاه جمع آوری كمك‌های دانش آموزی به زلزله‌ زدگان غرب كشور در استان كرمانشاه خبر داد.
10:58 **
جمعی از ملی پوشان و اعضای تیم های كشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان كشورمان، صبح امروز(چهارشنبه) برای دلجویی و تقدیم كمك های صورت گرفته توسط خانواده كشتی، راهی مناطق زلزله زده استان كرمانشاه شدند.
10:55 **
رییس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی استان كرمانشاه: بنا به آمار تقریبی حدود 11 تا 12 هزار واحد روستایی و نیز حدود چهار هزار و 500 واحد شهری 100 درصد تخریب شده و برای شروع آواربرداری لازم است فرم مربوطه توسط مالك تكمیل و خودش نیز حین عملیات حضور داشته داشته باشد.
10:50 **
پیام تسلیت 'كیم یونگ نام' رئیس پرزیدیوم* مجمع عالی جمهوری دموكراتیك خلق كره شمالی به رئیس جمهوری اسلامی ایران و خانواده های زلزله زده
10:49 **
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار فیلمی در یكی از شبكه های اجتماعی نوشت: همه ارتباطات در مناطق زلزله زده از روز گذشته (سه شنبه) به حالت طبیعی بازگشت.
10:46 **
مدیركل نظارت بر توزیع توانیر از وصل شدن برقِ كل شهر «سرپل ذهاب» خبر داد و گفت: از امروز (چهارشنبه) تمركز گروه های عملیاتی برای رفع مشكل برق روستاها خواهد بود.
10:43 **
جانشین ستاد بحران استان كرمانشاه با اعلام اینكه عملیات آواربرداری اولیه مناطق زلزله زده استان به پایان رسید، گفت: براساس آخرین آمارها تاكنون 432 تن براثر زلزله جان باخته اند و 9388 تن مصدوم شده اند.
10:35 **
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره كل دامپزشكی استان كرمانشاه: تاكنون 17 اكیپ دامپزشكی نسبت به دفن بهداشتی لاشه دام های تلف شده به مناطق رلزله زده اعزام شده اند.
10:31 **
مدیركل بیمه ایران استان كرمانشاه با بیان اینكه به دنبال وقوع زلزله اخیر در سرپل ذهاب پرونده 75 بیمه گذار این شهر برآورد خسارت شد، گفت: از مجموع این تعداد پرونده، 10 میلیارد ریال به خسارت دیدگان زلزله سرپل ذهاب پرداخت شد.
10:21 **
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از توزیع انواع كنسرو، آب معدنی و نان بسته ای بین زلزله زدگان با همكاری خیرین و دستگاه های اجرایی مختلف خبر داد.
9:54 **
مدیركل نوسازی مدارس استان كرمانشاه :44 مدرسه در پنج شهرستان استان تخریب و غیرقابل استفاده شده است.
9:50 **
وزارت خزانه داری آمریكا از طریق 'دفتر كنترل دارایی های خارجی' خود موسوم به (OFAC) و در پی وقوع زمین لرزه در غرب ایران، راه كارهایی را برای ارسال كمك های بشردوستانه آمریكا به ایران باتوجه به وجود تحریم های تجاری موجود را ارائه كرد.
9:42 **
پزشكی قانونی اسامی 353 جانباخته زلزله كرمانشاه را اعلام كرد.
بر اساس اعلام وزارت بهداشت آمار مصدومان 9 هزار و 388 نفر اعلام شده است.
9:41 **
مدیركل بیمه های آتش سوزی بیمه ایران: بیمه ایران برای جبران خسارت های وارد شده به آسیب دیدگان شهرستان سرپل ذهاب با 50 درصد تخفیف اموال آنها را بیمه می كند.
9:35 **
قائم مقام شهردار كرمانشاه از ارسال پنج هزار و 610 تخته پتو و چادر مسافرتی به مناطق زلزله زده استان خبر داد و گفت: از این مقدار 5400 تخته پتو و 210 تخته نیز چادر مسافرتی بوده است.
9:23 **
معاون درمان وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشكی: تعداد مصدومان زلزله كرمانشاه به 9388 نفر رسید و تاكنون 1303 عمل جراحی برای نجات مصدومان انجام شده است.
9:27 **
برغم انتشار برخی مطالب و شایعات در شبكه های اجتماعی و فضای مجازی مبنی بر فعالیت نامنظم جایگاههای عرضه توزیع سوخت و مشكل در زمینه تامین و توزیع سوخت خودروها(بنزین و گاز) در مناطق زلزله زده استان كرمانشاه،بر اساس مشاهدا خبرنگاران ایرنا در منطقه هیچگونه مشكلی در روند فعالیت این جایگاهها و توزیع سوخت دراین مناطق وجود ندارد.
9:13 **
وزیر راه و شهرسازی به رئیس مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی ماموریت داد تا ضمن ارزیابی ابعاد زلزله، آسیب به ساختمان‌های جدیدالاحداث و به ویژه ساختمان‌های مسكن مهر و خسارات وارده را بررسی و نتیجه را گزارش كنند.
9:17 **
گزارش وزیر كشور در مورد وقوع زلزله و وضعیت مناطق زلزله زده در استان های غربی كشور دستور كار امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار دارد.
** 4:56
زمین‌لرزه 3.6ریشتری بامداد چهارشنبه در ساعت چهار و 14 دقیقه و 18ثانیه در6كیلومتری سرپل ذهاب در استان كرمانشاه رخ داد.
** 3:48
دیوار تحریم ظالمانه در برابر كمك ایرانیان مقیم آمریكا به زلزله زدگان
** 2:25
یك دقیقه سكوت در مراسم اختتامیه نوزدهمین جشنواره فیلم براتیسلاوا به یاد قربانیان زلزله غرب ایران
** 0:21
استاندار همدان گفت: اكنون چند تیم پزشكی، تیم فنی آبفای استان و تیم امدادی هلال احمر همدان در استان كرمانشاه به امدادرسانی و ارائه خدمات مشغول هستند و امدادرسانی استان بنا به اعلام نیاز استان كرمانشاه ادامه دارد
** 0:05
روحانی رئیس‌جمهوری در جلسه دیدار روسای سه قوه با رهبر معظم انقلاب با اشاره به تلاش همه دستگاهها در عملیات امداد و نجات و رسیدگی به حال مجروحان و بازماندگان حادثه، گفت: این حادثه برای ما یك امتحان و آزمایش است و از همه دستگاههایی كه تلاش كرده و می‌كنند از جمله نیروهای مسلح كه بسیار خوب وارد عمل شدند، تشكر می‌كنم

*سه شنبه 23 آبان
** 23:25
رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی همدان گفت: یك گروه از آفرودسوار استان در قالب 30 خودرو دو دیفرانسیل برای امدادرسانی به زلزله زدگان در مناطق صعب العبور غرب كشور اعزام شدند.
** 23:22
مركز اسلامی انگلیس عصر سه‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای ضمن ابراز تأسف از خسارت‌ها و تلفات ناشی از زمین‌لرزه دل‌خراش غرب ایران، آمادگی خود را برای جمع‌آوری كمك‌های نقدی مسلمانان مقیم انگلیس در این رابطه اعلام كرد.
** 23:12
«رامین غیاثوند» دارنده مدال طلای مسابقات كانوپولوی مردان آسیا ظهر امروز (سه شنبه) مدال طلای آسیایی خود را به زلزله زدگان استان كرمانشاه هدیه كرد
23:08
دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن آمادگی خود را برای جمع آوری و انتقال كمك های مردمی به آسیب دیدگان زلزله غرب كشور اعلام كرد.
** 22:32
مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان گفت: نخستین محموله كمك های امدادی این استان برای اسكان اضطراری به منطقه های زلزله زده كرمانشاه ارسال شد.
** 22:06
به دنبال وقوع زلزله در استان های غربی كشور و وارد آمدن خسارات در این مناطق، كمیسیون اعتباری بانك مركزی در جلسه فوق العاده خود اجرای امهال تسهیلات و پرداخت قرض الحسنه 100 میلیون ریالی برای زلزله زدگان غرب كشور از سوی نظام بانكی را تصویب كرد.
** 22:03
فرماندار سرپل ذهاب از توزیع 10 هزار تخته چادر و 40 هزار تخته پتو در بین زلزله زدگان این شهرستان خبرداد.
** 21:47
مقامات ارشد سیاسی تركیه اعم از مقامات دولت، مجلس، احزاب و شخصیت های مشهور تركیه ضمن ابراز تسلیت و همدردی با ملت و دولت ایران و خانواده قربانیان حادثه زلزله، بر آمادكی این كشور برای ارسال كمك های امدادی به زلزله زدگان تاكید كردند.
** 21:34
معاون فنی اداره كل انتقال خون استان قم گفت: مردم قم با اهدای 430 واحد خون از روز گذشته تا امروز به زلزله زدگان غرب كشور كمك كرده اند.
** 21:19
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت كه این نهاد به منظور كمك رسانی به زلزله زدگان غرب كشور 70 پایگاه را در سطح استان از امروز سه شنبه فعال كرده است.
** 21:07
رئیس مركز انتقال خون كاشان گفت: مردم این شهرستان از زمان وقوع حادثه تلخ زمین لرزه در استان های غربی كشور، 68 هزار سی سی خون به آسیب دیدگان این حادثه اهدا كردند.
** 20:12
رهبر معظم انقلاب اسلامی امشب (سه‌شنبه) در جلسه‌ای با حضور رؤسای قوای سه‌گانه و تنی چند از مسئولان كشور با ابراز تأسف عمیق از حادثه بسیار تلخ زلزله كرمانشاه و با تقدیر از حضور مسئولان در مناطق زلزله‌زده و همدردی با مردم تأكید كردند: این همدردی‌ها باید در عرصه عمل و كمك به مردم با قوت ادامه پیدا كند تا از مشكلات و رنج مردم بكاهد.
** 20:04
'مایكل هیگینز' رئیس جمهوری ایرلند روز سه شنبه در پیامی، ضمن ابراز تاسف از وقوع زلزله اخیر در غرب ایران با آسیب دیدگان این حادثه دلخراش ابراز همدردی كرد.
** 19:53
آیت الله محمد جواد فاضل لنكرانی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور پیامی ضمن تسلیت به مناسبت جانباختن گروهی از هموطنان درحادثه جانسوز زلزله غرب كشور، ابرازی امیدواری كرد: دولت و مردم و همه نهادها با همه توان به میدان بیایند و هرچه زودتر آثار و تبعات این زلزله تاریخی غرب كشور را برطرف نمایند.
** 19:50
امامعلی رحمان رئیس جمهوری تاجیكستان در پیامی به حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران قربانیان حادثه زمین لرزه غرب كشورمان را به دولت و ملت ایران تسلیت گفت.
** 19:46
رئیس هیات موتورسواری و اتومبیل رانی استان اصفهان از اعزام 17 دستگاه خودروی 'آفرود' (بیراهه نورد) به همراه 10 تُن اقلام مورد نیاز زلزله زدگان به مناطق غرب كشور خبر داد.
** 19:36
دكتر بیژن حیدری داور بین المللی فوتبال همدان در حالیكه می بایست این هفته در لیگ برتر كشور قضاوت می كرد، رسیدگی پزشكی به زلزله زدگان را به داوری فوتبال ترجیح داد.
** 19:29
مدیر كل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان سیستان و بلوچستان گفت: 100 جلد كتاب به همراه تعدادی عروسك‌ امروز/ سه شنبه/از طرف این نهاد برای كودكان حادثه دیده‌ كرمانشاه ارسال شد.
** 19:22
نماینده ولی فقیه در شهرستان و فرماندار كاشان روز سه شنبه با صدور پیام هایی جداگانه وقوع زمین لرزه در استان های غربی كشور و جان باختن تعدادی از هموطنان را به بازماندگان این حادثه تسلیت گفتند
** 19:18
سردارسرتیپ پاسدارمحمد پاكپور از اولین ساعات وقوع زلزله در مناطق زلزله زده غرب كشور حضور یافت و به سازماندهی و مدیریت یگان های عمل كننده این نیرو در امدادرسانی به مردم زلزله زده استان كرمانشاه پرداخت.
** 19:18
زلزله 7.3 ریشتری 21 آبان سال جاری در كرمانشاه بار دیگر به نماد وحدت و همدلی مردم ایران تبدیل شد و علمای اهل سنت در كنار روحانیان تشیع آذربایجان غربی با صدور پیام تسلیت و سخنرانی در محافل مختلف، كمك رسانی تمامی دستگاه های دولتی و غیر دولتی به مناطق زلزله زده را خواستار شدند
** 19:17
مدیركل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو اعلام كرد زلزله 13 شهر با جمعیت یك میلیون و 300 نفری را تحت تاثیر قرار داد اما اكنون برق 90 درصد معابر و مراكز حیاتی مهم در شرایط پایداری قرار گرفته‌است
** 19:14
زلزله ای به بزرگی 4.3 ریشتر ساعت 18و 46 دقیقه و 4 ثانیه برای چندمین بار از زمان وقوع زمین لرزه 7.3 ریشتری یكشنبه شب، قصر شیرین كرمانشاه را لرزاند.
** 19:06
«محمد ولد عبدالعزیز » رئیس جمهوری موریتانی با ارسال پیامی برای «حسن روحانی »رئیس جمهوری ایران، جان باختن شماری از شهروندان ایرانی را در زلزله غرب كشور تسلیت گفت.
** 19:03
پویش هنرمندان و جامعه فرهنگی هنری مشهد در سوگ جانباختگان زلزله غرب كشور به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان راه اندازی شد
19:00 **
فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: عملیات آوار برداری را از ساعات اولیه پس از زلزله شروع كرده ایم و می خواهیم احداث منازل مناطق روستایی را كه به بسیج و سپاه واگذار شده را به سرعت آغاز كنیم.
18:50
رئیس جمعیت هلال احمر:مردم از حضور در مناطق زلزله زده پرهیز كنند/ امداد هوایی در زلزله استان های غربی كشور بسیار موفق عمل كرد
18:42 **
زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴.۳ ریشتر اكنون مرز عراق و كرمانشاه - حوالی قصر شیرین را لرزاند.
18:18 **
امام جمعه كرمانشاه در بازدید از مناطق زلزله زده:مهمترین نیازهای مردم زلزله زده چادر، غذا و آب است
18:00
ابراز همدردی وزارت كشور تركیه با ملت و دولت ایران و آسیب دیدگان زلزله
17:40 **
پیام های تسلیت جمعی از مقام های ارشد پاكستان در پی حادثه زلزله در غرب ایران
17:36**
سلامت یاران هلال احمر به كمك زلزله زدگان كرمانشاه می روند
17:22 **
استاندار كرمانشاه با بیان اینكه زلزله 2 روز گذشته در این استان در 50 سال اخیر بی سابقه بوده است، تاكید كرد كه برای ترمیم آسیب ها و خسارت ها نیازمند خط اعتباری مستقل هستیم.
17:10 **
سرپل ذهاب نبض ایران/ تشدید كمك های امدادی
17:00 **
وزیر خارجه فرانسه با خانواده های جانباختگان زلزله در ایران و عراق ابراز همدردی كرد
16:55 **
اسقف ارامنه اصفهان جان باختن جمعی از هموطنان در زلزله مناطق غرب كشور را تسلیت گفت
16:50**
رئیس جمهوری و وزیر بهداشت عصر سه شنبه با حضور در بیمارستان طالقانی كرمانشاه از مصدومان زلزله عیادت و بر تسریع در روند درمان حادثه دیدگان تاكید كردند
16:50 **
برق و آب قسمتی از شهر سرپل ذهاب وصل شد
16:26 **
رئیس جمهوری در ستاد مدیریت بحران در كرمانشاه: حق طبیعی مردم آسیب دیده، رسیدگی به نیازهای آنان، اسكان موقت و كمك به بازسازی منازل است / هیچ جای ایران نیست كه در غم مردم كرمانشاه شریك نباشد/ وظیفه دولت كمك های بلاعوض و اختصاص وام بلندمدت است.
16:24 **
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی :تا كنون به هفت هزار و 613 مصدوم، خدمات درمانی و اورژانس ارائه شده و حدود یك هزار نفر از مصدومان بستری و 280 مصدوم نیز به سایر استانها از جمله تهران و البرز منتقل شدند.
16:25**
مدیركل دفتر بازسازی بنیاد مسكن انقلاب اسلامی : برآوردهای اولیه ما حاكی از خسارت 31 هزار واحد مسكونی در شهرها و روستاهای مناطق زلزله زده استان كرمانشاه است.
16:07**
مدیركل روابط عمومی قوه قضاییه از اعزام نمایندگان رئیس دستگاه قضایی به مناطق زلزله زده غرب كشور جهت بررسی وضعیت حادثه دیدگان و نظارت بر نحوه خدمت رسانی خبر داد.
15:54**
شركت بزرگ دارویی «جی اس ك» GSK انگلیس ضمن اعلام همدردی با بازماندگان زلزله دلخراش غرب ایران، آمادگی خود را برای ارسال دارو و ملزومات پزشكی مورد نیاز مناطق زلزله‌زده اعلام نمود.
15:46
سلطان قابوس پادشاه عمان در پیامی به حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران، جان باختن تعدادی از هموطنانمان در زلزله غرب ایران را تسلیت گفت.
15:44
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران :تمامی مراكز رفاهی فرهنگیان و خانه های معلم آموزش و پرورش شهر تهران پذیرای خانواده‌های مجروحین زلزله زده غرب كشور است.
15:42
امام جمعه مسجد مكی و مدیر حوزه علمیه دارالعلوم اهل سنت زاهدان با صدور پیامی به بازماندگان زلزله كرمانشاه تسلیت گفت.
15:29 **
نیروی زمینی ارتش: تیم‌ های جسد یاب تیپ 65 راهبردی نیروی مخصوص نزاجا با تجهیزات كامل عازم مناطق زلزله‌ زده غرب كشور شدند.
15:28 **
سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن در بیانیه‌ای ضمن ابراز تأسف از حادثه دلخراش زلزله در غرب ایران، از تمام افراد و نهادهای دولتی و غیردولتی كه تاكنون با حادثه دیدگان ابراز همدردی كرده‌اند قدردانی نمود.
15:27 **
استمرار ابراز همدردی جهانیان با زلزله زدگان ایران و عراق
15:26 **
سازمان اورژانس كشور اسامی مصدومان منتقل شده زلزله غرب كشور را به بیمارستان های تهران اعلام كرد.
15:25 **
استمرار ابراز همدردی جهانیان با زلزله زدگان ایران و عراق
15:20 **
وال استریت ژورنال روزسه شنبه گزارش داد: كار امدادرسانی در زلزله ایران و عراق ادامه دارد و انتظار می رود آمار كشته شدگان بالا برود.
15:16 **
نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران: اقلام ضروری و مورد نیاز زلزله زدگان به وسیله هواپیماهای 747 و ایلوشین نیروی هوایی ارتش به مناطق غرب كشور ارسال شد.
15:02 **
معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه اسلوونی در پیامی جان ‌باختن تعدادی از هموطنانمان در زلزله غرب كشور را تسلیت گفتند.
15:01 **
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از انتقال 150 تن كالای ضروری و مورد نیاز اولیه مردم به مناطق زلزله زده خبر داد.
15:00 **
صالح الصماد رئیس شورای عالی سیاسی یمن در پیامی به حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران، جان باختن شماری از شهروندان ایرانی را در زلزله اخیر غرب كشور تسلیت گفت.
14:55 **
آیت الله حسین مظاهری از مراجع تقلید با صدور پیامی، جان باختن جمعی از هموطنان در پی وقوع زلزله در استان های كرمانشاه و ایلام را تسلیت گفت.
14:54 **
اجرای شامگاه دوشنبه 22 آبان‌ماه نمایش «11 نفر» به روح آیت‌الله اكبر هاشمی‌رفسنجانی و «شوایك، سرباز ساده دل» به بازماندگان زلزله غرب كشور تقدیم شد.
14:53 **
مدیركل مدیریت بحران استانداری كردستان: علی رغم وقوع زلزله در كردستان مردم استان از ساعات اولیه این حادثه دردناك تاكنون در حال جمع آوری و ارسال كمك های خود به شهرستان های كانون زلزله در كرمانشاه هستند.
14:51 **
معاون مشاركتهای مردمی كمیته امداد امام خیمنی (ره): با توجه به اینكه خانوارهای زیر پوشش كمتیه امداد در مناطق زلزله زده بیمه حوادث هستند، با كارشناسی كمیته امداد و بیمه مسئول خسارت آنها در حوزه مسكن تامین می شود.
14:48 **
سرپرست شركت ارتباطات زیرساخت ایران: وضعیت ارتباطی مناطق زلزله زده غرب كشور شامل شهرهای قصر شیرین ، سرپل ذهاب ، ثلاث باباجانی ، اسلام آباد ، كرند و دالاهو عادی است و شبكه ارتباطی كشور هیچ مشكلی ندارد .
14:42 **
مدیركل دفترامنیتی انتظامی استانداری مركزی: مردم برای واریز وجوه كمك به زلزله زدگان به شماره حساب های تایید نشده منتشره در فضای مجازی اعتماد نكنند و وجوه نقدی خود را تنها به حساب های هلال احمر واریز كنند.
14:40 **
مردم و خانواده های آسیب دیده زلزله سرپل ذهاب از خدمات نیروهای بهداشت و درمان در محوطه بیمارستان این شهر رضایت دارند.
14:30 **
مدارس استان كرمانشاه به دلیل خطرات ناشی از وقوع زلزله، در روز چهارشنبه برای سومین روز پیاپی تعطیل است.
14:19 **
معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر با اعلام این كه كمبودی در میزان اقلام امدادی برای توزیع میان زلزله زدگان نداریم، گفت: كندی درتوزیع اقلام بین زلزله زدگان بزودی رفع می شود
14:14 **
سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی: مشمولان كاردانی ، دیپلم و زیردیپلم استان های زلزله زده كه دارای برگ آماده به خدمت به تاریح آبان ماه سال جاری هستند، در صورت تمایل می توانند تاریخ اعزام به خدمت خود را به مدت سه ماه تمدید كنند.
14:00 **
روابط عمومی پزشكی قانونی كرمانشاه: دستكم 100 جانباخته زلزله، بدون مجوز دفن شده اند و تاكنون برای 430 جانباخته جواز دفن صادر كرده است این در حالی است كه مدیر كل پزشكی قانونی استان این موضوع را تایید نكرده است.
13:57**
مدیرعامل بیمارستان میلاد :21 تن از حادثه دیدگان زلزله كرمانشاه در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد تهران بستری شدند.
13:53 **
- معاون بهداری نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی : 6 بیمارستان صحرایی توسط بهداری نیروی زمینی سپاه در مناطق زلزله زده خدمت رسانی می كند.
13:51**
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از آسیب دیدگی هشت شهر و 526 روستا در زلزله استان كرمانشاه خبرداد.
13:50 **
تسلیت دبیر كل سازمان جهانی گمرك به دولت، ملت ایران و بازماندگان
13:46 **
رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی : بیمارستان نوساز امام خمینی(ره) اسلام آباد غرب كه بهمن 95 افتتاح شده بود در زلزله تخریب شد و مجلس این مسئله را پیگیری می كند.
13:40
پردیس سینمایی كوروش فردا(چهارشنبه) 50 درصد از فروش فیلم های روی پرده این مجموعه را به كمك برای مناطق زلزله زده اختصاص می دهد.
13:30
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری استان مركزی :همه نهادهای خصوصی و دولتی این استان برای اعزام به كرمانشاه و امداد رسانی به هموطنان زلزله زده اعلام آمادگی كرده اند.
13:24
وزیر كشور به استانداری های سراسر كشور، سازمان مدیریت بحران كشور، استان های معین و همچنین سایر دستگاه‌ها و نهادهای مسئول دستور داد همكاری و تلاش در جهت تسریع در عملیات امدادرسانی و برگرداندن اوضاع به شرایط عادی را با استانداری كرمانشاه انجام دهند.
13:18
آیت الله سید علی حسینی سیستانی مرجعیت عالی عراق روز سه شنبه اعلام كرد : صرف نیمی از سهم امام برای زلزله زدگان غرب ایران را مجاز است.
13:13
استاندار ایلام با اشاره به خسارت های جانی و مالی زلزله اخیر در استان كرمانشاه : استان ایلام به عنوان همسایه و استان معین كرمانشاه باید بیشتر از سایر استان های دیگر كمك های خود را به مناطق زلزله زده ارسال كند.
13:05 **
سگ های زنده یاب هلال احمر تا كنون 6 نفر را از زیر آوار نجات داده اند
13:02 **
زلزله ای با بزرگی ۴/۲ ریشتر، لرستان حوالی نوراباد را لرزاند
13:00 **
دو گردشگر سوئیسی در همدان به هلال احمر این استان مراجعه و اعلام آمادگی كردند كه برای كمك، به مناطق زلزله زده اعزام شوند.
12:54 **
روحانی در جمع مردم سرپل ذهاب: دولت برای بازسازی منازل خسارت دیده از زلزله، كمك بلاعوض و وام بلند مدت اعطا می كند/همه امكانات دولت برای كاهش سریع مشكلات مردم بسیج شده است / دولت در كنار مردم زلزله زده خواهد بود/ در جلسه امروز ستاد بحران در كرمانشاه، بودجه بازسازی و جبران خسارت ها اختصاص می یابد/ بطور مستمر روند امداد رسانی و جبران خسارات مردم این منطقه را پیگیری خواهم كرد
12:40
مدیر روابط عمومی مركز اورژانس تهران : 223 مصدوم انتقالی حادثه زلزله غرب كشور در بیمارستان های شهرهای تهران و كرج بستری هستند.
12:32 **
معاون امور حقوقی و مجلس وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی : متاسفانه مشاهده های میدانی نشان می دهد كه شب گذشته چادرهای توزیعی نتوانسته است كفایت نیاز افراد بی خانمان را در منطقه زلزله زده غرب كشور بدهد.
12:30 **
معاون پارلمانی وزیر تعاون كار و رفاه اجتماعی ،برقراری مقرری آسیب دیدگان از زلزله را اولویت كاری این وزارتخانه عنوان كرد.
12:28 **
سفیر جمهوری اسلامی ایران در باكو از اعلام آمادگی وزارت حوادث غیرمترقبه جمهوری آذربایجان برای كمك به حادثه دیدگان زلزله اخیر كشورمان خبر داد .
12:20 **
انجمن علمی و فرهنگی ایران – فیلیپین در مانیل با انتشاربیانیه ای با حادثه دیدگان همدردی و اعلام كردند كه آماده ارائه هر نوع كمك در این زمینه است.
12:17 **
فرمانده بهداشت، درمان و امداد ارتش از انجام 65 عمل جراحی از سوی پزشكان ارتش در مراكز درمانی مناطق زلزله زده كرمانشاه خبر داد.
12:00 **
رئیس انجمن مراقبت های ویژه آمریكا در نامه ای خطاب به رئیس انجمن مراقبت های ویژه ایران برای همكاری داوطلبانه به مناطق زلزله زده غرب كشور اعلام آمادگی كرد.
11:20 **
هلال احمر اعلام كرد: 12 هزار چادر، 9 هزار موكت، 26 هزار پتو، 7 هزار ست ظروف، 8 هزار چراغ والور،17 هزار قوطی كنسرو و 7 هزار كیلوگرم برنج در استان كرمانشاه موجود است/️16 هزار چادر، 28 هزار پتو، 14 هزار گالن آب، 13 هزار كیلوگرم نایلون، 2 هزار و 200 شعله والور، 10 هزار كیلوگرم برنج، 84 هزار قوطی كنسرو و 400 كیسه حمل جسد هم به استان ارسال شده است/️ 8 شهر و 526 روستا در زلزله آسیب دیده‌اند و 33 هزار و 379 خانوار متاثر از زلزله هستند
98 درصد آوارهای ساختمانی در شهرهای زلزله زده برداشته شده/ بعید است فردی زیر آوار در شهرهای زلزله زده باقی مانده باشد.
11:10 **
وزیر بهداشت در حاشیه بازدید از بیمارستان طالقانی كرمانشاه :مقصرین در ساخت بناهای نا ایمن درمانی به دستگاه قضایی معرفی می شوند/ هوا نیروز كم نظیر عمل كرد و هر ۵ دقیقه یك پرواز برای انتقال مجروحین انجام داد/ وضعیت كاملا عادی است و نیازی به حضور همكاران دیگر استان ها در اینجا نیست.
11:00 **
اعزام نمایندگان رهبر انقلاب برای بازدید از مناطق زلزله‌زده كرمانشاه
حجت‌الاسلام معزی (نماینده ولی فقیه در هلال احمر) و حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین محمدی عراقی (نماینده مجلس خبرگان رهبری در كرمانشاه) در هیئت اعزامی از جانب رهبر انقلاب حضور دارند تا از نزدیك در جریان چگونگی عملیات نجات و امداد و میزان خسارات وارده به مناطق زلزله زده قرار گیرند.
10:58 **
پزشكی قانونی اعلام كرد :تعداد كشته ها تا این لحظه 430 نفر ، مصدومان 7460 نفر تعداد كشته ها به تفكیك شهرستان ها :
سرپل ذهاب: ۳۱۷ اسلام آباد غرب: ۲۳ كرند: ۱۴ قصر شیرین: ۲۸ جوانرود: ۳ ثلاث: ۱۵ كرمانشاه: ۲۷ صحنه: ۳
تعداد جان باختگان شهر كرمانشاه تنها یك نفر بوده و سایر جان باختگانی كه به عنوان معاینه شده در كرمانشاه اعلام می شوند از شهر ازگله و سرپل ذهاب به كرمانشاه منتقل شده اند
10:58 **
وزیر آموزش و پرورش :12 دانش آموز در حادثه زلزله كرمانشاه جان باختند /44 مدرسه تخریب شد
10:58 **
سرپرست اورژانس كشور گفت: یك بیمارستان 30 تختخوابی با اتاق عمل و بیمارستان 50 تختخوابی با بخش های ویژه در محوطه بیمارستان شهدا سرپل ذهاب مشغول خدمت رسانی به مردم است
10:38 **
چادر برای اسكان موقت وپتو به عنوان وسیله گرمایشی مهمترین نیاز مردم مناطق زلرله زده شهرسنان سر پل ذهاب است .
10:35 **
معاون وزیر ورئیس سازمان مدیریت بحران كشور: امیدواریم با تلاش هایی كه در حال انجام است مشكلات برقی درسر پل ذهاب رخ داده است بطور كامل تا ساعت آینده برطرف شود.
10:34 **
استاندار كرمانشاه : آب و برق 70 درصد شهر سرپل ذهاب وصل است و طبق مصوبه شب گذشته در حضور وزیر كشور مقرر شده است مشكل 30 درصد مناطق باقیمانده نیز امروز برطرف شود.
10:30 **
هلال احمر اعلام كرد: آواربرداری سبك در مناطق زلزله زده به پایان رسید و آواربرداری سنگین درحال انجام است/10 هزار چادر، 20 هزار پتو و 185 هزار قوطی كنسرو میان زلزله‌زدگان توزیع شد/ 30 هزار چادر برای اسكان زلزله زدگان فراهم شده و تا بعد از ظهر امروز تمام زلزله زدگان در چادرها اسكان داده می شوند/در صورت عدم امدادرسانی به نقطه ای از مناطق زلزله زده، با شماره 112 اطلاع رسانی شود /️شماره حساب 99999 برای كمك های نقدی به زلزله زدگان در نظر گرفته شده است
10:25 **
فرمانده پایگاه یكم رزمی هوانیروز كرمانشاه از انجام 520 سورتی پرواز بالگردهای هوانیروز : تا این لحظه 915 نفر از مجروحان زلزله غرب كشور توسط بالگردهای هوانیروز به مراكز درمانی و بیمارستانی منتقل شده اند.
10:22 **
قربانعلی بردی محمد اف، رئیس جمهوری تركمنستان در پیامی خطاب به دكتر روحانی رئیس جمهوری وقوع زلزله در استان های غربی كشورمان را به دولت و ملت ایران تسلیت گفت .
10:20 **
سرپرست اورژانس كشور : بیمارستان 50 تخته سیار وزارت بهداشت مجهز به اتاق عمل و بخش های مراقبت های ویژه امروز-سه شنبه- در محوطه بیمارستان تخریب شده سرپل ذهاب دایر شد.
10:19**
مردم زلزله زده سرپل ذهاب و دیگر بخش های زلزله زده استان كرمانشاه خواستار تسریع در خدمت رسانی و كمك های امدادی اولیه از جمله چادر برای استقرار موقت شدند.
10:18 **
رئیس پلیس مركز كنترل ترافیك راه‌های كشور : تمام محورهای اصلی و فرعی مناطق زلزله زده بازگشایی شده و تردد در این محورها جریان دارد.
10:17 **
وزیر اموزش و پرورش در توئیتی، ضمن ابراز تاسف از وقوع زلزله در غرب كشور تصریح كرد: خانواده بزرگ آموزش و پرورش داغ دار درگذشت نوگلان دانش آموز زلزله كرمانشاه است.
10:15 **
مدیرعامل شركت ملی گاز: هم اكنون در جوانرود و ثلاث باباجانی گروه‌های اعزامی در محله ها حضور دارند و پس از پایان عملیات نشت یابی، گاز تا علمك‌ها وصل شده و به محض حضور مردم در منازل و اطمینان از نبود نشتی در داخل خانه ها، گاز آنها وصل می شود.
10:12 **
بهنام سعیدی سخنگوی ستاد مدیریت بحران: جدیدترین آمار زلزله كرمانشاه 423 كشته و 7370 مصدوم است.
10:12 **
سرپرست سازمان بهشت زهرا (س) از اعزام 10 دستگاه آمبولانس با تجهیزات كامل به همراه 10 نفر نیروی متخصص به مناطق زلزله زده غرب كشور خبر داد.
10:9 **
رئیس صلیب سرخ جهانی در توئیتی درباره زلزله اخیر در كرمانشاه اعلام كرد: صلیب سرخ جهانی آماده پشتیبانی از زلزله زدگان است
10:00 **
روحانی در بدو ورود به كرمانشاه: دولت سعی می كند در كمترین زمان برای حل مشكلات مردم اقدام می كند/همه نهادها، مردم و خیرین برای تامین مسكن مردم كرمانشاه به بنیاد مسكن كمك كنند/
9:57 **
معاون درمان وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشكی : در زلزله غرب كشور 7460 مصدوم شدند و از این تعداد 960 نفر هنوز بستری هستند.
9:54 **
مسئول شبكه لرزه ‌نگاری استان كرمانشاه : پس از وقوع زلزله بزرگ 7.3 ریشتری یكشنبه شب، تا ساعت 9 صبح روز سه شنبه 205 پس لرزه در استان بوقوع پیوسته است.
9:38 **
رئیس جمهوری دقایقی پیش با هدف بازدید از مناطق زلزله ‌زده استان كرمانشاه وارد فرودگاه بین المللی شهید اشرفی اصفهانی كرمانشاه شد.
9:38 **
وزیر صنعت، معدن و تجارت به معاون اقتصادی و بازرگانی این وزارتخانه و رئیسان سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان كرمانشاه و استان های همجوار دستور داد برای رسیدگی فوری و كمك به هموطنان زلزله زده اقدام كنند.
9:28 **
سرپرست اورژانس كشور :بیش از هفت هزار مصدوم در حادثه زلزله غرب كشور شناسایی شدند و تحت درمان قرار گرفتند،250 نفر از آنان برای درمان به تهران منتقل شدند و هم اكنون دیگر مصدومی كه زیرآوار باشد نداریم.
9:21 **
رئیس جمهوری برای بازدید از مناطق زلزله زده استانهای غربی عازم استان كرمانشاه شد.
9:21 **
جانشین سازمان بسیج زنان كشور: این سازمان با اعزام خواهران مشاور به مناطق آسیب دیده و ارسال كمك های نقدی و غیرنقدی مردم به این مناطق، از تمام توان خود برای كمك به مردم زلزله زده استفاده می كند.
9:15 **
سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی:نیازی به اهدای خون در حال حاضرنداریم ،اگر نیازبه اهدای خون باشد اطلاع رسانی خواهیم كرد.
9:14 **
هیاتی ویژه به سرپرستی حجت الاسلام و المسلمین معزی نماینده ولی فقیه در هلال احمر از سوی مقام معظم رهبری برای بازدید از مناطق زلزله زده امروز(سه شنبه) وارد كرمانشاه شد.
9:05 **
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری: بناهای تاریخی شاخص استان كرمانشاه به طور متوسط ،20 درصد تخریب شده اند.
8:58 **
هفت مدرسه ایلام در پی وقوع زلزله آسیب سطحی دیدند
8:39 **
وقوع 2 زمین لرزه بالای چهار ریشتر در كوهدشت لرستان
8:35 **
آیت الله سید مجتبی حسینی نماینده رهبر معظم انقلاب در عراق و عضو مجلس خبرگان رهبری با صدور اطلاعیه ای این حادثه را به دو ملت ایران و عراق تسلیت گفت.
7:36 **
پزشكی قانونی: تا صبح امروز 423 جواز دفن برای جانباختگان زلزله صادر شد
شمار جانباختگان شهرستان ها به تفكیك: سرپل ذهاب: 316 *اسلام آباد غرب: 22
كرند: 14 *قصر شیرین: 28 *جوانرود: 3 * ثلاث: 15 *كرمانشاه: 25
07:05**
مدیر شركت غله و خدمات بازرگانی كردستان: نانوایان سنندج برای كمك به حادثه دیدگان زلزله از روز گذشته در غرب استان كرمانشاه، روزانه 100 هزار قرص نان پخت می كنند.
06:10**
نوزادی بامداد روز سه شنبه در بیمارستان صحرایی ایجاد شده از سوی ارتش جمهوری اسلامی ایران در شهر زلزله زده سرپل ذهاب به دنیا آمد و برای لحظاتی موجی از شادمانی در میان كادر درمانی تلاشگر و مردم نگران این شهر ایجاد كرد.
05:02**
زلزله ای به بزرگی 4 ریشتر ساعت 4 و 38 دقیقه و 45 ثانیه بامداد امروز (سه شنبه) بار دیگر سرپل ذهاب در استان كرمانشاه را لرزاند.
01:3**
زلزله ای به بزرگی 4.1 ریشتر ساعت 26 دقیقه و 28 ثانیه بامداد امروز (سه شنبه) باز هم قصر شیرین كرمانشاه را لرزاند.

* دوشنبه 22 آبان
24:00**
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینكه حدود 30 هزار واحد مسكونی براثر زلزله در استان كرمانشاه خسارت دیده است، گفت: با احتساب نیاز هر واحد به 300 میلیون ریال در مجموع 10هزار میلیارد ریال برای بازسازی این واحدها لازم است.
23:00**
مركز لرزه‌نگاری كشوری موسسه ژئوفیزیك دانشگاه تهران در اطلاعیه‌ای اعلام كرد كه به دلیل امكان نداشتن پیش‌بینی زلزله، هرگونه شایعه‌ای درباره وقوع زمین‌لرزه در نقاط مختلف كشور كذب محض است.
22:30**
هواپیمای بویینگ ۷۴۷ باری هواپیمایی هما حامل بیش از 40 تن دارو، لوازم امداد رسانی و سایر اقلام برای آسیب دیدگان زلزله غرب كشور در كرمانشاه به زمین نشست.
22:11**
هیات دولت با صدور اطلاعیه ای، فردا (سه شنبه) 23 آبان ماه جاری را در كشور عزای عمومی اعلام كرد.
21:30**
وزیر كشور در جلسه ستاد بحران استان كرمانشاه: فرمانداران و بخشداران فرداصبح از تمام روستاها بازدید كنند و برآورد خسارت را برای برنامه ریزی در اختیار ما قرار دهند.
21:20**
وزیر بهداشت در جلسه ستاد بحران استان كرمانشاه با حضور وزیر كشور: اقدامات اولیه را در بخش بهداشت و درمان را انجام داده ایم و تیم های بهداشت در مناطق زلزله زده استان مستقر هستند.
20:16**
امیر سرلشكر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده كل ارتش جمهوری اسلامی ایران: با توجه به حساسیت موجود مدیریت امداد رسانی ارتش به زلزله زدگان را شخصا به عهده می گیرم.
19:44 **
فرمانده نیروی انتظامی: باید حضور نیروی انتظامی در سطح شهر و مناطق آسیب دیده محسوس باشد و مراقب مسائل امنیتی باشیم تا افرادی كه نیت سوء دارند به اهداف خود دست پیدا نكنند.
19:42 **
سازمان غذا و دارو با صدور اطلاعیه ای برای تهیه داروی مورد نیاز مناطق زلزله زده شماره حساب بانكی اعلام كرد.
19:30 **
سخنگوی هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری با حمله به جریان تخریب مسئولان در زمینه خدمات رسانی به زلزله زدگان تاكید كرد: مسوولان كشور پیرو مقام معظم رهبری، بهترین خدمات را به حادثه‌دیدگان دارند.
19:30 **
پزشكی قانونی استان كرمانشاه آخرین آمار جانباختگان زلزله این استان را 407 تن اعلام كرد.
تعداد افراد جانباخته در شهرهای مختلف سرپل ذهاب: 300 تن كرمانشاه: 25 تن
اسلام آباد غرب: 22تن كرند: 14 تن قصر شیرین: 28 تن جوانرود: 3 تن و ثلاث باباجانی: 15 تن
19:27 **
مدیرعامل شركت پخش فرآورده های نفتی استان كرمانشاه: به غیر از جایگاه سی ان جی سرپل ذهاب كه به علت قطعی برق غیرفعال است در سایر جایگاه های بنزین و سی ان جی استان مشكلی نداریم و روند سوخت رسانی در استان عادی است.
19:22 **
مدیرعامل توانیر: با وجود تامین 80 درصدی روشنایی شهرهای بخش سرپل ذهاب هنوز بیش از 75 درصد روستاها فاقد برق و روشنایی است و 30 گروه عملیاتی با همه لوازم و تجهیزات برای رفع مشكل در منطقه حضور دارند.
19:20 **
مدیركل امور مرزی وزارت كشور با تاكید بر صحت و سلامت تمام زائران ایرانی اربعین حسینی كه در مسیر بازگشت از داخل خاك عراق به ایران هستند گفت: در جریان زلزله اخیر هیچ یك از زائران ایرانی آسیب ندیده اند.
19:08 **
رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی از انتقال 116 مصدوم حادثه زلزله غرب كشور به مراكز درمانی تهران خبر داد.
19:07 **
رئیس مركز فوریت های پزشكی البرز اعلام كرد كه 34 تن از مصدومان حادثه زلزله غرب كشور به بیمارستان های این استان انتقال یافتند.
18:57 **
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی از آماده باش مراكز درمانی این سازمان در استان های كرمانشاه، كردستان، ایلام، لرستان و همدان به منظور خدمت رسانی به حادثه دیدگان زلزله غرب كشورخبر داد.
18:51 **
آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی از مراجع تقلید و همچنین مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پیام هایی جداگانه در پی حادثه تلخ و مصیب بار زمین لرزه در غرب كشور، جان باختن جمعی از هموطنان را تسلیت گفتند.
18:41 **
قصر شیرین بار دیگر با زمین لرزه ای به قدرت 3.9 ریشتر ساعت 18 و 41 دقیقه و 15 ثانیه لرزید.
18:38 **
سازمان نقشه برداری كشور عكسبرداری هوایی را آغاز كرد تا بیش از20 پلات نقشه با مقیاس یك 25هزارم (1:25000) از شهرها و روستاهای زلزله دیده آماده و به دستگاه های مربوط در این مناطق ارسال كند.
18:34 **
مسئول روابط عمومی اداره كل آموزش و پرورش استان كرمانشاه، از كشته شدن 6 دانش آموز اهل شهرستان دالاهو در زلزله یكشنبه شب این استان خبر داد.
18:32 **
وزیر كشور در جلسه ستاد مدیریت بحران در شهرستان سرپل ذهاب: تمامی امكانات كشور برای خدمت رسانی به مردم زلزله زده بسیج شده است.
18:30 **
زلزله ای به بزرگی 4.5 ریشتر ساعت 18و 30 دقیقه و 45 ثانیه قصر شیرین كرمانشاه را لرزاند.
18:26 **
سخنگوی شركت ملی گاز ایران: وقوع زلزله در مناطق غربی كشور خللی به تاسیسات گاز وارد نكرده و صادرات گاز به بغداد با حجم روزانه 14 میلیون مترمكعب ادامه دارد.
18:25 **
ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) از ارسال 20 تریلی مواد غذایی، درمانی و گرمایی به مناطق زلزله زده غرب كشور خبر داد.
18:21 **
آیت الله سید موسی شبیری زنجانی از مراجع تقلید خواستار رسیدگی شایسته به وضعیت آسیب دیدگان شد.
18:15 **
بیژن زنگنه وزیر نفت : مشكلی در شبكه گازرسانی مناطق زلزله زده وجود ندارد و به محض اطمینان از موارد ایمنی، گاز مناطق زلزله‌زده فوری وصل می‌شود.
18:05 **
مدیرعامل شركت ملی پخش فرآورده های نفتی: تعطیلی فعالیت پمپ بنزین ها در مناطق زلزله زده نادرست است و در صورت رسیدن موج جدید سرما، برای تامین سوخت آمادگی داریم.
18:04 **
مدیركل مدیریت بحران استانداری كردستان: به 312 واحد مسكونی شهری، یك هزار و 216 واحد مسكونی روستایی، 20 مدرسه و 79 واحد دامی بر اثر زلزله شب گذشته در این استان خسارت وارد شد.
17:40 **
وزیران امور خارجه اتریش و آلمان روز دوشنبه در پیام هایی با خانواده های قربانیان زلزله یكشنبه شب ایران و عراق ابراز همدردی كردند.
17:39 **
فرمانده سپاه حضرت امیرالمومنین (ع) ایلام گفت: سپاه استان ایلام با ارسال اقلام دارویی، خوراكی و تجهیزاتی به یاری زلزله زدگان مناطق مختلف كرمانشاه شتافت 17:30 **
معاون دفترسلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت: ٤٠ روانشناس درقالب تیم های سلامت روان، برای كمك به هموطنان زلزله زده به محل حادثه اعزام شده اند.
17:25 **
مدیر روابط عمومی مركز اورژانس تهران: حدود 100 نفر از مصدومان حادثه زمین لرزه غرب كشور توسط تكنسین های اورژانس تهران به بیمارستان های شهید مدنی كرج و سایر بیمارستان های شهر تهران منتقل شدند.
17:25 **
سخنگوی دولت در پیامی جان باختن شماری از هموطنان را در زلزله غرب كشور تسلیت گفت و از بسیج همه امكانات كشور برای كمك به زلزله زدگان خبر داد.
17:10 **
رئیس سازمان مدیریت بحران كشور: اسكان موقت و واگذاری چادر، آب شرب و تغذیه در حد ممكن انجام شده و مابقی نیازها از مركز استان و كشور به سمت مناطق حادثه دیده در حركت است.
17:08 **
زلزله ای به بزرگی 3 ریشتر ساعت 17 و 8 دقیقه و 15 ثانیه عصر امروز 'ازگله' كرمانشاه را لرزاند.
از شامگاه یكشنبه تا این لحظه بیش از 100 پس لرزه در استان كرمانشاه ثبت شده است كه 18 مورد آن بالای 4 ریشتر بوده است.
17:07 **
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر : تمام مناطق زلزله زده از سوی تیم های پیشرو هلال احمر ارزیابی شدند.
17:00 **
سخنگوی ستاد مدیریت بحران: تا ساعت 17 تعداد كشته های زلزله كرمانشاه به 407 نفر و زخمی ها به 6700 نفر رسید.
16:57 **
رضا اردكانی وزیر نیرو: آبرسانی به شهرهایی كه كدورت آب دارند، از طریق 67 دستگاه تانكر آبرسانی سیار انجام می شود.
16:57 **
معاون حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه با تسلیت جان باختن جمع كثیری از هموطنان در زلزله غرب كشور گفت توانمندهای امدادی كشور مكفی است با این حال این معاونت در تماس نزدیك با ستاد مدیریت بحران برای تامین نیازهای احتمالی است.
16:51 **
«بوریس جانسون» وزیر امور خارجه انگلیس و شماری از مقامات این كشور با انتشار پیام‌های جداگانه‌ای ضمن ابراز تأسف و تأثر از وقوع زمین‌لرزه با مردم ایران و عراق ابراز همدردی كردند.
16:34 **
مدیرعامل شركت مدیریت منابع آب ایران: بر اساس بازدیدهای اولیه، برای 21 سد واقع شده در شعاع 125 كیلومتری محل وقوع زلزله هیچ مشكلی رخ نداده است.
16:31 **
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران دستور رسیدگی و پیگیری جبران خسارت حادثه دیدگان شاهد و ایثارگر درحادثه زلزله غرب كشور به ویژه استان های كرمانشاه، ایلام و كردستان را صادر كرد.
16:21 **
مدیركل مدیریت بحران سازمان پزشكی قانونی كشور از اولیای متوفیات حادثه زلزله خواست تا برای حفظ حقوق قانونی جانباختگان و بازماندگان، از تدفین بدون صدور جواز دفن پزشكی قانونی جدا خودداری كنند.
16:20 **
سخنگوی ستاد مدیریت بحران شمار تلفات زلزله را تا این لحظه ۳۸۷ نفر اعلام كرد. تعداد افراد متوفی در شهرهای مختلف :سرپل ذهاب: ۲۸۰ نفر كرمانشاه: ۲۵ نفر اسلام آباد غرب: ۲۲ كرند: ۱۴ نفر قصر شیرین: ۲۸ نفر جوانرود: ۳ نفر ثلاث باباجانی: ۱۵ نفر
16:16 **
ستاد مدیریت بحران، شبكه ملی خون رسانی در كرمانشاه به منظور ارزیابی ذخایرخونی مراكز درمانی شهرستان های تابع استان كرمانشاه تشكیل شد.
16:12 **
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه از دریافت پنج كامیون دارو و ملزومات پزشكی خبر داد.
16:10 **
تولیت آستان قدس رضوی گفت: به بخشهای مسئول و متولی امر امداد در آستان قدس رضوی تأكید كرده ام فورا و با ظرفیت كامل با همكاری دولت و امدادگران به یاری آسیب‌دیدگان حادثه زلزله غرب كشور بشتابند.
16:07 **
مدیرعامل اتحادیه تشكل‌های قرآن و عترت كشور اعلام كرد: موسسات قرآنی آسیب‌دیده در مناطق زلزله زده می توانند وام قرض‌الحسنه دریافت كنند.
16:07 **
مسئول روابط عمومی شركت آب و فاضلاب روستایی استان كرمانشاه: كار آبرسانی سیار به مناطق زلزله زده استان با 18 دستگاه تانكر در حال انجام می باشد.
16:07 **
هیات رئیسه شورای عالی نظام پزشكی در نامه ای به رئیس جمهوری آمادگی جامعه پزشكی جهت ارائه خدمات درمانی به مناطق آسیب دیده را اعلام كرد.
16:05 **
رئیس جمهوری سوریه در پیامی جانباختن شهروندان غرب ایران در حادثه زمین لرزه را به رئیس جمهوری اسلامی ایران تسلیت گفت و با مردم ایران ابراز همدردی كرد.
16:01 **
شركت ارتباطات سیار ایران اعلام كرد: همراه اول برای تسهیل ارتباط در شهرهای زلزله زده اسلام آباد غرب، پاوه، تازه آباد، جوانرود، روانسر، سرپل ذهاب، قصرشیرین، كرند، گهواره، گیلان غرب، چوار، زرنه، ایوان و سرابله از ساعت 14 امروز 24 ساعت مكالمه رایگان درون شبكه ای اختصاص داد.
15:55**
سخنگوی ستاد مدیریت بحران كشور آخرین آمار تعداد كشته شدگان زلزله كرمانشاه را تا این لحظه 348 تن و تعداد مصدومان را 6603 نفر اعلام كرد.
15:55 **
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: ماموران پلیس از لحظات اولیه در مناطق زلزله زده مستقر شده تا امنیت به عنوان نخستین اولویت مناطق زلزله زده را تامین كنند.
15:54 **
مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام از خسارت حدود پنج میلیارد ریال خسارت به آثار تاریخی و تاسیسات گردشگری این استان خبر داد.
15:53 **
دفتر نخست وزیری عراق با انتشار بیانیه ای اعلام كرد: به دنبال زلزله در استان كرمانشاه و همچنین شرق عراق، دولت بغداد كمیته عالی آب این كشور را موظف به رسیدگی ویژه به آثار زلزله بر سد دربندیخان در استان سلیمانیه كرد.
15:46 **
فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران: چهار تیپ از نیروی زمینی ارتش هم اكنون در حال امداد رسانی به مصدومان زلزله زده استان كرمانشاه هستند.
15:46 **
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:اكنون ارتباطات منطقه زلزله زده تا حدودی پایدار است و همكاران در حال رفع نقایص هستند.
15:45 **
شیخ 'صباح الاحمد الجابر الصباح' امیر كویت با ارسال پیام تسلیت به رئیس جمهوری اسلامی ایران كشته شدن جمعی از ایرانیان در حادثه زلزله در استان كرمانشاه را تسلیت گفت.
15:42 **
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران: ماموران پلیس از لحظات اولیه در مناطق زلزله زده مستقر شده تا امنیت به عنوان نخستین اولویت مناطق زلزله زده را تامین كنند.
15:36 **
پزشكی قانونی 345 جواز دفن برای جانباختگان زلزله كرمانشاه صادر كرد
15:34 **
رئیس قوه قضاییه ضمن تاكید بر لزوم تسریع در رسیدگی به مصدومان و مجروحان گفت: به روسای كل دادگستری استان های غربی برای تامین امنیت مناطق زلزله زده دستور اكید داده شده است.
15:26 **
محیط بانان در كنار نیروی های امدادی مشغول امداد رسانی به آسیب دیدگان حادثه زلزله در استان كرمانشاه هستند.
15:24 **
قطع گاز سرپل ذهاب، قصرشیرین و ثلاثه برای كنترل ایمنی
رییس بخش ایمنی، بهداشت و محیط زیست (اچ.اس.یی) شركت ملی گاز ایران تاكید كرد شبكه گازرسانی كشور، آماده مقابله با زلزله و حوادث طبیعی است و فقط در شهرهای سرپل ذهاب، قصرشیرین و ثلاثه برای بررسی نشت احتمالی و كنترل های ایمنی، گاز قطع شد
15:24 **
«سرژ سركیسیان»رئیس جمهوری ارمنستان با مردم ایران ابراز همدردی كرد
15:11 **
مدیركل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل توانیر، از خروج 2 واحد نیروگاهی در نیروگاه بیستون كرمانشاه بر اثر زلزله دیشب خبر داد و به تشریح آخرین وضعیت برق رسانی به مناطق زلزله زده پرداخت.
15:05 **
پزشكی قانونی استان كرمانشاه اسامی 50 تن از جانباختگان زلزله در ثلاث باباجانی، سرپل ذهاب، ازگله، شهر كرمانشاه و اسلام آباد غرب را اعلام كرد.
15:03 **
فرمانده نیروی انتظامی به منظور بازدید و سركشی از مناطق زلزله زده وارد استان كرمانشاه شد.
14:51 **
وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشكی: تجهیزات پزشكی، بانك خون، دارو و خدمات بهداشتی به صورت كامل تامین و 150 آمبولانس و 20 بالگرد به محل حادثه اعزام شده است.
14:48 **
فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با سفر به استان كرمانشاه از مناطق زلزله زده این استان بازدید و در جریان روند امدادرسانی به زلزله زدگان قرار گرفت.
14:45 **
سردارعلی مستاجران فرمانده هوا ناجا: استقرار بالگردهای ناجا در منطقه به روند امداد رسانی به مجروحان و زلزله زدگان سرعت بخشید
14:33 **
مدیر عامل سازمان انتقال خون: دارندگان گروه خونی O منفی و مثبت و دیگرگروه های منفی در اولویت اهدای خون برای كمك به مصدومان زلزله غرب كشور هستند.
14:27 **
سخنگوی سازمان مدیریت بحران كشور آخرین آمار مجروحان حادثه زلزله شب گذشته كرمانشاه را تا این ساعت (14 و 10 دقیقه ) روز دوشنبه پنج هزار و 953 نفر اعلام كرد.
14:10 **
معاون وزیر كشور با بیان اینكه زلزله تاكنون 328 كشته و سه هزار و 150 مصدوم بر جای گذشته گفت: 21 فروند بالگرد، 141 آمبولانس و 2 فروند هواپیما كار امداد رسانی به مجروحان و انتقال آنها به مراكز درمانی را انجام می دهند.
14:10 **
پزشكی قانونی استان كرمانشاه اسامی 32 تن دیگر از جانباختگان زلزله شب گذشته در ثلاث باباجانی، سرپل ذهاب، ازگله و شهر كرمانشاه را اعلام كرد.
14:3 **
ظریف جان باختن تعدادی از هموطنان در زلزله غرب كشور را تسلیت گفت
14:00 **
مدارس كرمانشاه روز سه شنبه تعطیل شد/تخریب كامل هشت مدرسه در سرپل ذهاب
13:57**
زمین لرزه ای به بزرگی 3.9 درجه در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) فت چشمه استان لرستان را لرزاند.
به گزارش ایرنا از مركز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیك دانشگاه تهران، این زمین لرزه ساعت 13 و 57 دقیقه و 20 ثانیه رخ داد.
13:50**
زلزله‌ای به بزرگی 4.7 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) هم اكنون حوالی سرپل ذهاب در استان كرمانشاه را تكان داد.

13:44 **
سازمان پزشكی قانونی كشور: تعداد كشته های زلزله در كرمانشاه به 341 نفر رسید
13:27**
دادستان كل كشور با صدور پیامی، دادستان های عمومی و انقلاب مراكز استان های زلزله زده را به پیگیری جدی حل و فصل مشكلات و نظارت بر روند خدمت رسانی و امداد رسانی به مردم مناطق زلزله زده مكلف كرد.
13:27 **
سخنگوی ستاد مدیریت بحران كشور: تعداد كشته های زلزله در كرمانشاه به 336 نفر رسید.
13:25 **
آذری جهرمی وزیر ارتباطات فناوری و اطلاعات : مولد برق برای پوشش ارتباطات به مناطق زلزله زده ارسال می شود
13:23 **
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی: سلامت آب و غذا و رعایت اصول بهداشت فردی سه اصل مهم برای پیشگیری از بیماری های عفونی در مناطق زلزله زده است .
13:15 **
آماده باش فرودگاه‎های كشور برای انجام پروازهای فوق العاده به فرودگاه‎های مرزی
13:05 **
فرمانده ارتش جمهوری اسلامی:تمام توان بالگردی پایگاه هوانیروز كرمانشاه در خدمت امداد رسانی به زلزله زدگان است
13:05 **
اعزام یگانهای مردمیاری منطقه پدافند هوایی غرب به مناطق زلزله زده
13:05 **
حضور وزیر كشور در مراسم تكریم و معارفه استاندار چهارمحال و بختیاری در پی وقوع زلزله در استانهای غربی كشور و سفر وی به استان كرمانشاه، لغو شد.
13:01 **
مدیركل نظارت و هماهنگی گشت های مشترك سازمان تعزیرات حكومتی از پیگیری های گشت مشترك و آمادگی برخورد این سازمان با سودجویان فروش بلیط تهران-كرمانشاه در پی وقوع زلزله شب گذشته در این استان خبر داد.
12:55**
وزیر نفت با انتشار پیام تسلیتی اعلام كرد:به همه نهادهای زیرمجموعه وزارت نفت، تكلیف است كه با نهایت كوشش خود به یاری آسیب دیدگان شتافته و خدمات رسانی در بخش‌های مرتبط نیز را به بهترین شكل ممكن دنبال كنند.
12:50**
مدیركل روابط عمومی وزارت دفاع:وزیر دفاع به مسئولان ارشد وزارتخانه دستور داد با تمام امكانات برای امدادرسانی به زلزله‌زدگان تلاش كنند.
12:49**
رئیس سازمان مدیریت بحران كشور با حضور در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب اعلام كرد: بیشترین تخریب های ناشی از زلزله شب گذشته در استان كرمانشاه به ترتیب مربوط به سرپل ذهاب، قصرشیرین و بخش ازگله از توابع شهرستان ثلاث باباجانی است.
به دنبال وقوع زلزله در مناطق غربی كشور سازمان فضایی ایران با برقراری ارتباط ماهواره ای از طریق ماهواره ایرانست 21 و هماهنگی های لازم با سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر كشور، پهنای باند ماهواره ای در اختیار این سازمان قرار گرفته است.
12:46**
سازمان فضایی ایران اعلام كرد: ارتباطات ماهواره ای در مناطق زلزله زده توسط این سازمان برقرار و پهنای باند ماهواره ای در اختیار سازمان امداد و نجات قرار گرفته است.
12:42**
معاون اول رییس جمهوری با بیان این كه رییس جمهوری برای بازدید به مناطق زلزله زده به غرب كشور سفر می كند، گفت:بیشتر خانه های تخریب شده در زلزله شب گذشته در استان كرمانشاه متعلق به ساختمان های مسكن مهر است، وزارت راه و شهرسازی با دقت این موضوع را كه چرا خانه های نوساز تا این حد آسیب پذیر بوده اند، بررسی كند.
اسماعیل نجار اظهاركرد: كه اولویت ما ارائه خدمات امداد و نجات برای حادثه دیدگان سرپل ذهاب است و در این راستا از همه ظرفیت و امكانات استفاده می كنیم.
12:35**
رئیس سازمان مدیریت بحران كشور با حضور در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب اعلام كرد: بیشترین تخریب های ناشی از زلزله شب گذشته در استان كرمانشاه به ترتیب مربوط به سرپل ذهاب، قصرشیرین و بخش ازگله از توابع شهرستان ثلاث باباجانی است.
ایرج حریرچی افزود: تعداد 274 نفر از مصدومان نیز به سایر بیمارستان های استان كرمانشاه و شهر همدان اعزام شدند/متاسفانه تعداد 207 نفر در این حادثه فوت كردند.
12:34**
قائم مقام وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشكی از پذیرش 5346 نفر از مصدومان مناطق زلزله زده در بیمارستان ها و درمان سرپایی و ترخیص 4148 نفر از این مصدومان از شب گذشته خبر داد.
12:26**
در پی وقوع زلزله شب گذشته در غرب كشورمان، وزارت امور خارجه پاكستان با انتشار بیانیه ای با مردم و دولت ایران و عراق ابراز همدردی كرد.
اسحاق جهانگیری ، معاون اول رئیس جمهوری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با اشاره به حضور وزیران كشور و بهداشت و درمان و آموزش پزشكی در منطقه اظهارداشت: رئیس جمهوری برای بازدید از مناطق زلزله زده به این مناطق سفر خواهد كرد .
12:23**
رئیس جمهوری به منظور بازدید از مناطق زلزله زده و اقدامات صورت گرفته در این منطقه به مناطق زلزله زده سفر می كند .
سید مرتضی طباطبایی افزود: درحال حاضر اهدای خون توسط اهداكنندگان با گروه خونی Oمنفی در اولویت است و سپس گروه های دیگر خونی با RHمنفی .
12:19**
مدیركل انتقال خون استان تهران گفت : اهدای پلاسما خون به روش فرزیس در مركز وصال برای اهدا كنندگان بار اول به منظور كمك به مصدومان زلزله غرب كشور انجام می شود.
12:19**
محرم تقی زاده معاون اجتماعی پلیس آگاهی نیروی انتظامی ازاستقرار سه تیم شناسایی اجساد دركرمانشاه ومناطق غرب كشور خبرداد و گفت:براساس گزارش های دریافتی از مناطق زلزله زده تاكنون اجساد مجهول الهویه نداشته ایم.
رضا جعفرزاده افزود: اگرچه نرخ بلیت هواپیما تكلیفی نیست، اما نرخ بلیت های منتهی به مناطق زلزله زده از سوی شركت های هواپیمایی هیچ گونه تغییری نیافته است و با هرگونه سوءاستفاده با هر عنوانی به شدت برخورد خواهد شد.
12:18**
مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی كشوری با بیان این كه پنج پرواز فوق العاده به فرودگاه های مناطق زلزله زده برقرار شده است از برخورد جدی با هرگونه گرانفروشی بلیت هواپیما به این مناطق خبرداد.
12:17**
رئیس قوه قضاییه باتسلیت وهمدردی با داغدیدگان حادثه زلزله غرب كشور برلزوم تسریع در رسیدگی به مصدومان و مجروحان تاكیدكرد وگفت: به روسای كل دادگستری استانهای غربی برای تامین امنیت مناطق زلزله زده دستور اكید داده شده است.
12:10**
مجید ابهری متخصص علوم رفتاری و آسیب شناس اجتماعی به شهروندان توصیه كرد از كمك رسانی انفرادی و خارج از چارچوب های اجرایی به آسیب دیدگان از حادثه زلزله به طور جدی بپرهیزند.
12:10**
علی حسین مرادی مسئول روابط عمومی شركت آب وفاضلاب استان كرمانشاه،از قطع آب پنج شهر و شهرستان استان به دنبال وقوع زمین لرزه شدید شب گذشته دربسیاری از نقاط استان خبر داد وگفت: شهرستان های سرپل ذهاب، گیلانغرب، قصرشیرین و هرسین و شهر تازه آباد در ثلاث باباجانی باقطعی آب روبرو شده اند.
12:06**
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر: 115 مصدوم و مجروح زلزله شب گذشته با بالگرد به بیمارستان های كرمانشاه منتقل شدند/ هماهنگی برای استقرار 70 هزار اسكان اضطراری برای زلزله زدگان/ اردوگاه اضطراری در مناطقی مانند سرپل ذهاب، قصرشیرین، ثلاث باباجانی و مناطق بزرگ و ورستایی در حال استقرار است.
12:04**
مدیركل هواپیمایی جمهوری اسلامی در استان كرمانشاه از آمادگی این شركت برای ارائه خدمات امدادی و پروازی به مناطق زلزله زده استان كرمانشاه، خبر داد.
شمار جانباختگان شهرستان ها به تفكیك زیر است:كرمانشاه 10 نفر،اسلام آباد 22 نفر،كرند 14 نفر، سرپل ذهاب 236 نفر، قصر شیرین 28 نفر،ثلاث 15 نفر، جوانرود 3 نفر
12:01**
پزشكی قانونی استان كرمانشاه 328 جواز دفن برای جانباختگان زلزله صادر كرده است.
11:56**
بررسی موضوع زلزله توسط اعضای فراكسیون امید مجلس شورای اسلامی
11:55**
معاون فناوری های نوین بانك مركزی از اعزام تیم های ویژه برای برقراری خدمات بانكی به مناطق زلزله زده در غرب كشور خبر داد./با تعیین استان معین و اعزام تیم های امداد، هماهنگی لازم بین ستادها و نیروهای عملیاتی انجام شده تا قطعی خدمات بانكی در مناطق آسیب دیده رخ ندهد.
11:52**
رئیس دانشگاه آزاداسلامی كرمانشاه: با وجود تعطیلی كلاس های آموزشی، اما كارمندان بخش اداری به دلیل امدادرسانی و خدمت‌رسانی به مردم منطقه، در محل كار خود حاضر شده‌اند.
11:32**
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری كرمانشاه اعلام كرد كه از شب گذشته تاكنون 2 بالگرد حامل موادغذایی برای مناطق زلزله زده در قصرشیرین، سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی اعزام شده اند.
11:25**
مدیر كل تامین اجتماعی كرمانشاه گفت: با وجود آسیب به برخی شعب تامین اجتماعی این استان در پی زلزله دیشب، شعب تامین اجتماعی استان فعال است و به بیمه شدگان و بازنشستگان خدمت رسانی می شود.
11:23**
مدیران كل میراث فرهنگی استانهای خوزستان، آذربایجان غربی، همدان و لرستان عنوان كردند كه بر اثر زلزله شب گذشته، 21 آبان ماه در غرب كشور آثار تاریخی این استانها هیچ آسیبی ندیده‌اند.
11:20 **
مدیركل انتقال خون استان كرمانشاه با اشاره به وجود ذخیره خون كافی در استان خواست تا فقط افرادی با گروه های خونی منفی بخصوص o منفی برای اهدای خون مراجعه كنند و نیازی به مراجعه سایر افراد نیست.
11:19**
سردار پاسدار عبادالله عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: پس از وقوع زلزله نیروها و ماشین آلات كارگاه‌های مستقر در استان های ایلام و كرمانشاه به مناطق زلزله زده اعزام شدند.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در پی وقوع زلزله در استان كرمانشاه دستور داد تمام امكانات موجود كشور بخصوص استان های همجوار در جهت اقدامات فوری و امدادی برای هموطنان آسیب دیده و خدمات درمانی برای مصدومان بسیج شوند.
11:17**
رییس جمهوری درگفت وگو با رضا اردكانیان وزیر نیرو ضمن بررسی و اخذ گزارش از وضعیت تامین آب و برق مناطق زلزله زده، دستورهای لازم را برای اولویت بخشیدن به تامین سریع نیازهای این مناطق صادر كرد.
براین اساس،همه این فرودگاه‎ها در غرب و جنوب كشور آماده خدمت‎رسانی و پشتیبانی از عملیات امدادرسانی هوایی به حادثه دیده‎گان این مناطق هستند.
11:14**
اطلاعیه شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران: با وجود وقوع زمین لرزه شدید در مرز ایران و عراق هیچگونه اختلالی در عملیات فرودگاه‎های كشور در غرب و جنوب به وجود نیامده است.
11:11**
وزیران كشور وبهداشت،درمان وآموزش پزشكی و رییس جمعیت هلال احمر به دستور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری به همراه هیاتی از نهاد ریاست جمهوری، عازم مناطق زلزله زده در استان كرمانشاه شدند.
11:10**
مدیركل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان كرمانشاه : در اثر زلزله 5 اثر تاریخی در شهرستانهای قصرشیرین، سرپل ذهاب و دالاهو آسیب دیده‌اند و سركشی‌ها به دیگر آثار تاریخی برای تخمین درصد آسیب‌های وارده ادامه دارد.
11:05**
مدیركل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ایلام از احتمال آسیب دیدگی بیش از 7 بنای تاریخی این استان در اثر زلزله خبر داد و گفت: دیوارهای موزه باستان‌شناسی دره‌شهر نیز ترك خورده است.
11:00**
مسئول روابط عمومی شركت مخابرات استان كرمانشاه: با وجود زمین لرزه شدید شب گذشته و وقوع دهها پس لرزه در سطح استان، خطوط تلفن های ثابت و همراه استان همگی وصل بوده و مشكلی برای برقراری ارتباط وجود ندارد.
تعداد اجساد معاینه شده در هر یك از شهرستان های استان تا این لحظه :سرپل ذهاب 149، اسلام آباد غرب 22، ثلاث باباجانی 15، كرند غرب 14 و قصر شیرین نیز 14 نفر بوده است كه در مجموع به 214 تن می رسد.
مدیركل پزشكی قانونی استان كرمانشاه :تیم های پزشكی قانونی در شهرستان های استان كرمانشاه مستقر و در حال معاینه اجساد زلزله هستند.
10:54**
سازمان پزشكی قانونی اعلام كرد بر اساس اعلام پزشكی قانونی استان كرمانشاه، شمار جوازهای دفن صادرشده تا این لحظه به 214 مورد رسید.
10:54* حضور كاركنان یگان های ویژه نیروی انتظامی به منظور تامین امنیت و اقدامات امدادی و مردم یاری به مردم زلزله زده در استان كرمانشاه
10:53**
نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی گفت: كمیسیون های شوراها و امور داخلی، بهداشت و درمان، عمران و اجتماعی مامور رسیدگی به وضعیت زلزله زدگان در غرب كشور شدند.
10:49**
معاون راهداری سازمان راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ای اعلام كرد كه همه محورهای مواصلاتی شریانی، ‌اصلی، فرعی و روستایی منطقه زلزله زده استان كرمانشاه بازگشایی شد.
معاون وزیر كشور تاكید كرد: تلاش برای نجات زلزله زدگان در منطقه ادامه دارد.
اسماعیل نجار گفت: در این جلسه موارد مهم درباره مدیریت بحران زلزله شب گذشته بررسی و تصمیمات لازم با حضور مسسئولان استان اتخاذ خواهد شد.
10:43**
جلسه فوری شورای مدیریت بحران در سر پل ذهاب دقایقی پیش با حضور اسماعیل نجار، معاون وزیر كشور در حوزه بحران ، استاندار كرمانشاه و مدیران بحران استان در حوزه بحران تشكیل شد.
: محدوده دالاهو به سرپل ‌ذهاب كه شب گذشته مسدود شده بود و از محورهای اصلی است بازگشایی شده است./ برخی محورهای فرعی استان كرمانشاه در محدوده قصر شیرین - پل ذهاب و برخی از محورهای روستایی مسدود است و تلاش برای بازگشایی این محور ها ادامه دارد.
10:42**
سرهنگ نادر رحمانی رئیس پلیس مركز كنترل ترافیك راه‌های كشور: هم اكنون در محور كرند غرب به قصرشیرین و دالاهو به سرپل ‌ذهاب ترافیك فوق سنگین است بنابراین افراد غیر مسئول به این مناطق مراجعه نكنند.
به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری وزارت نفت، سید محمد رضا موسوی خواه گفت: تا زمان تعمیر و آماده سازی سه جایگاهی كه در سرپل ذهاب به علت بروز زلزله آسیب دیده است، یك جایگاه امداد و نجات آماده شد.
10:39**
مدیرعامل شركت ملی پخش فرآورده های نفتی با تشریح وضعیت سوخت رسانی به مناطق زلزله زده گفت: از همان دقایق ابتدایی زلزله، سه منطقه معین در استان های همدان، لرستان و آذربایجان غربی برای ارسال به موقع سوخت در حال آماده باش هستند.
10:38**
معاون روابط عمومی بسیج افزود: هم اكنون بیش از 20 دستگاه آمبولانس ، كمپرسی، تعدادی جرثقیل، تانكر آب در حال كمك رسانی به حادثه دیدگان و نیز آوار برداری هستند.
10:38**
مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان كرمانشاه گفت: هم اكنون تمام راه های استان كرمانشاه بازد بوده و تردد در آن ها جریان دارد.
10:31** رییس جمهوری در پی زلزله شب گذشته در مناطق غربی كشور و بویژه استان كرمانشاه، طی دستوری به معاون اول به وی ماموریت داد تمام امكانات كشور را برای نجات هموطنان گرفتار زیر آوارها و همچنین رسیدگی كامل به مصدومان حادثه بسیج كند.
10:28**
رییس جمهوری در تماسی تلفنی با هوشنگ بازوند استاندار كرمانشاه در جریان تازه ترین گزارش وضعیت امداد رسانی و رسیدگی به زلزله زدگان این استان قرار گرفت و دستورهای لازم را برای بسیج همه امكانات صادر كرد.
هیاتی نیز به ریاست معاون بازسازی و مسكن روستایی از بنیاد مسكن انقلاب اسلامی برای بررسی وضعیت واحدهای مسكونی و میزان خسارت وارده به منطقه عازم استان كرمانشاه شده است.
10:28**
بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اعلام كرد: برای كمك رسانی به زلزله زدگان منطقه كرمانشاه ماشین آلات سنگین از پنج استان همجوار به منطقه اعزام شد.
10:23**
عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری در پیامی با ابراز تاسف از حادثه زلزله در غرب كشور، تاكید كرد: انتظار می‌رود همه در این عرصه سنجیده عمل كنیم و سنجیده سخن بگوییم تا مورد رضایت خداوند باشد.
10:20**
مجتبی نیك كردارمعاون هماهنگی امور عمرانی استانداری كرمانشاه : توزیع چادر و پتو توسط هلال احمر در مناطق زلزله زده استان آغاز شد./برق همه مناطق غیر از سرپل ذهاب وصل شده و تلاش می كنیم تا ظهر امروز برق این شهر هم وصل شود/ جاده ها به علت ریزش كوه بسته شده بود كه غیر از برخی راه های روستایی مابقی راه ها باز است و تلاش برای بازگشایی راه های بسته ادامه دارد.
10:13**
سردار سرلشكر پاسدار محمدعلی جعفری بلافاصله پس از صدور فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر كمك رسانی سریع نیروهای مسلح به مردم زلزله زده در غرب كشور، راهی كرمانشاه شد.
فعالیت تیم های اورژانس در مناطق زلزله زده در غرب كشور به خصوص در استان كرمانشاه و شهرهای قصرشیرین و سرپل ذهاب ادامه دارد و احتمال افزایش مصدومان وجود دارد.
معاون درمان وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشكی آخرین تعداد مصدومان زلزله غرب كشور را تاكنون 2 هزار و 504 نفر اعلام كرد.
09: 10 **
وزیر بهداشت:تعداد مصدومان زلزله به 2504 نفر رسید
10:05** رییس سازمان اداری و استخدامی كشور مورد امداد رسانی به استانهای زلزله زده از ستاد مدیریت بحران این استان ها خواست به نیازسنجی برای امدادرسانی توجه كنند.
قاسم جان بابایی درباره تعداد فوتی های این حادثه گفت: وزارت بهداشت آمارهایی از تعداد كشته ها دارد اما چون مرجع اعلام فوتی ها ،سازمان پزشكی قانونی است برای پرهیز از تعدد آماری، مطابق قانون بهتر است این آمار را سازمان پزشكی قانونی اعلام كند.
10:03**
معاون درمان وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشكی آخرین تعداد مصدومان زلزله غرب كشور را تاكنون 2 هزار و 504 نفر اعلام كرد و گفت: احتمال افزایش مصدومان وجود دارد.
10:00**
مدیركل فرودگاه بین المللی مهرآباد: برای انجام هرگونه پرواز امداد رسانی به مناطق زلزله زده استان كرمانشاه آمادگی كامل هست /زلزله در انجام پروازهای هوایی از این فرودگاه به فرودگاه های غرب كشور خللی وارد نكرده و اكنون پروازها به فرودگاه‌های ایلام، همدان، سنندج، ارومیه و كرمانشاه و آذربایجان غربی برقرار است.
10:00**
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه: بیمارستان سرپل ذهاب عملا تخریب شده و در زمان حاضر كمبود شدید دارو، سرم، تخت و تجهیزات در استان وجود داشته و مناطق زلزله زده به امداد رسانی ستادی، نیاز شدید دارند.
9:56 **
در پیام تسلیت مشترك امام جمعه و استاندار كرمانشاه آمده است:از روز دوشنبه‌22 آبان ماه 96 به مدت سه روز در استان عزای عمومی اعلام می شود.
**9:55
خطوط تلفن های ثابت و همراه در كرمانشاه وصل و مشكلی برای برقراری ارتباط نیست
9:46**
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری كرمانشاه: برای كمك رسانی به زلزله زدگان استان نیاز جدی به نان، آب، غذا، چادر و پتو داریم.
9:45**
رضا محمودیان مدیركل مدیریت بحران استانداری كرمانشاه : یك فروند هواپیمای سی-130 برای اعزام مصدومان زلزله به تهران در فرودگاه كرمانشاه مستقر شده است.
09:43**
رییس سازمان بسیج سازندگی : در استانهای كشور فراخوان برای گروههای جهادی صادر شده كه با سرعت و در اسرع وقت در استانهای كرمانشاه و ایلام برای كمك و امداد در مناطق زلزله زده حضور پیدا كنند.
09:42**
مدیر كل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شركت توانیر از وارد مدار شدن پست 63 كیلوولت سرپل ذهاب در كوتاه‌ترین زمان ممكن پس از وقوع زمین لرزه خبر داد.
09:38 **
مسئول شبكه لرزه‌ نگاری استان كرمانشاه: از شب گذشته و پس از وقوع بزرگترین زمین لرزه استان كه در ازگله اتفاق افتاد تا ساعت هشت صبح امروز دوشنبه 104 پس لرزه اتفاق افتاده است.
09:36**
سفیر آلمان در تهران با ابراز همدردی با قربانیان زلزله غرب كشور از آمادگی این كشور برای كمك به زلزله زدگان خبر داد.
**09:34
مدیرعامل شركت ملی گاز:گازرسانی در مناطق زلزله زده تا عصر امروزدوشنبه به روال عادی باز می‌گردد.
09:32**
رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی جانباختن جمعی از هموطنان در حادثه زمین لرزه شب گذشته در غرب كشور را تسلیت گفت و از تمام مسئولان و دست اندركاران امداد و نجات خواست تا با فوریت و با تمام توان به یاری آسیب دیدگان، در زیرآوار ماندگان و مصدومان بشتابند.
**9:30
براساس اعلام سخنگوی ستاد مدیریت بحران كشور تا این لحظه 207 نفر در زلزله غرب كشور كشته و 1700 نفر مصدوم شدند .
9:26**
شاهین فتحی معاون عملیات سازمان امداد نجات جمعیت هلال احمر: سازه كیكی منطقه، عملیات آواربرداری را دشوار كرده است/41 دستگاه آمبولانس، 10 فروند بالگرد ، 31 تیم سگ زنده یاب (آنست)، 41 تیم آواربرداری و 41 تیم اسكان اضطراری و 15 تیم واكنش سریع در این مناطق مستقر شده اند.
9:24**
وزیر تعاون،كار و رفاه اجتماعی: همه خدمات و امكانات بهداشتی و درمانی زیر مجموعه این سازمان با فوریت نسبت به بستری و مداوای حادثه دیدگان اقدام كرده و همه مساعی خود را برای كمك‌رسانی به هموطنان آسیب‌دیده در دو استان ایلام و كرمانشاه و سایر استان‌های خسارت‌دیده به كار گیرید.
نوربخش همچنین برقراری مستمری بازماندگان بیمه شدگان متوفی و همچنین برقراری كمك هزینه ایام بیماری برای حادثه دیدگان را از وظایف مهم واحدهای بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی برشمرده و دستور تسریع در انجام این تعهد سازمان تامین اجتماعی در قبال ذی نفعان را صادر كرده است.
9:24**
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با صدور دستوری به مدیران بیمه ای و درمانی استان های غربی كشور بر لزوم تسریع خدمت رسانی به آسیب دیدگان از زلزله تاكید كرد.
تعداد كشته ها در سرپل ذهاب 142 نفر،اسلام آباد غرب 22 نفر،ثلاث باباجانی 15 نفر،كرند غرب 14 نفر و قصر شیرین 14 نفرتا این لحظه اعلام شده است .
9:00**
سازمان پزشكی قانونی كشور: تاكنون 207 جسد توسط پزشكی قانونی كرمانشاه معاینه و برای آنان جواز دفن صادر شده است .
تهیه و تنظیم :گروه اخبار استانها

سرخط اخبار جامعه