وزیر خارجه فرانسه درخصوص بازگشت عناصر داعشی به كشورهایشان هشدار داد

الجزیره-ایرنا- «ژان ایو لودریان' وزیر خارجه فرانسه در دیدار با «عبدالقادر مساهل» همتای الجزایری اش در الجزیره تصریح كرد كه شكست داعش در سوریه و عراق خوب است اما این پیامدهای منفی هم دارد زیرا عناصر داعشی كم كم شروع به بازگشت به كشورهایشان می كنند.

به گزارش ایرنا،یكشنبه شب دور سوم گفت وگوی راهبردی میان الجزایر و فرانسه در الجزیره به ریاست وزیران خارجه دو كشور برگزار شد.
وزیر خارجه الجزایر در كنفرانس مطبوعاتی با مشاركت همتای فرانسوی اش پیش از آغاز این گفت وگوها گفت: دو كشور سعی می كنند درخصوص مسائل راهبردی با هم مشورت كنند، دو كشور در این دوره درخصوص مسائل منطقه ای و بین المللی مورد علاقه و از جمله اوضاع شمال آفریقا، كشورهای ساحل آفریقا و همچنین ساحل مدیترانه گفت وگوهای مفصلی خواهند داشت.
مساهل افزود: این دوره از گفت وگوها این امكان را فراهم می كند كه پرونده مبارزه با تروریسم و تندروی و راه های نابودكردن آن را برررسی كنیم و علاوه بر این، به بررسی رابطه تروریسم با جرایم سازمان یافته بپردازیم و همچنین پرونده مهاجرت غیرقانونی مورد بررسی قرار می گیرد.
از سوی دیگر 'ژان ایو لودریان' وزیر خارجه فرانسه نیز گفت: در این دور از گفت وگوها به مسائل امنیتی پیرامون دو كشور پرداخته می شود.
وی موضع گیری های دو كشور را در بسیاری از مسائل مشترك دانست.
وزیر خارجه فرانسه افزود: ما ناچار به مبارزه با تندروی چه در لیبی چه در منطقه ساحل و چه در خاك خود هستیم.
لودریان در ادامه سخنان خود، درخصوص بازگشت عناصر داعش از سوریه و عراق به كشورهایشان پس از شكست خوردن در این مناطق ابراز نگرانی شدید كرد و گفت: داعش به گونه چشمگیری رو به فروكش كردن در پایگاه هایش است اما این باعث نمی شود ما احتیاط نكنیم، همان گونه كه شكست داعش نتایج مثبتی در بر دارد، این امر پیامدهای منفی احتمالی نیز خواهد داشت و به همین دلیل همه باید هشیار باشند.
شبك**خاورم **2041**1392**خبرنگار: سید شاهپور حسینی**انتشار: ابوالفضل بابایی

سرخط اخبار جهان