هفت درصد بار گندم، خاك است

تهران- ایرنا- رییس هیات مدیره كانون انجمن های صنفی صنایع غذایی ایران گفت: با افزایش قیمت گندم توسط دولت، برخی دلالان و كشاورزان، گندم را با خاك و شن و ماسه مخلوط می كنند تا با قیمت های بالاتری آن را به فروش برسانند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «سیدمحمدرضا مرتضوی» امروز (یكشنبه) در نشست خبری با بیان این كه برخی در زمان برداشت گندم هوای كمباین‌ها را نمی‌بندند و اجازه می‌دهند كه خاك بیشتری در زمان برداشت وارد این محصول شود اظهارداشت: این حجم اختلاط خاك در گندم ممكن نیست بنابراین این موضوع بیانگر ان است كه برخی دلالان و كشاورزان گندم كیفی را با خاك، شن و ماسه و دیگر ضایعات مخلوط می كنند تا پول بیشتری از دولت دریافت كنند.

** 17درصد ضایعات گندم
رییس هیات مدیره كانون انجمن های صنفی صنایع غذایی ایران تصریح كرد: طبق بررسی ها اكنون هفت درصد گندم خاك و 10 درصد افت غیرمفید است كه در مجموع 17 درصد ضایعات گندم را نشان می دهد؛ درحالی كه كارخانه های تولید آرد حق هیچ اعتراضی را ندارند و باید گندم را با خاك بخرند.
وی اضافه كرد: اكنون هر كیلوگرم ضایعات گندم به قیمت یك هزار ریال (100 تومان) است كه سودجویان، گندم مخلوط را با قیمتی بیش از 130 هزارریال به دولت می فروشند و دولت نیز چاره ای جز تحویل گرفتن محصول غیركیفی ندارد.
این مسئول در انجمن آردسازان كشور تصریح كرد: این روزها عمده فعالیت كارخانه های تولید آرد كشور، پاكسازی خاك و ضایعات از گندم شده است.

** قیمت گذاری بالای گندم، 2برابر نرخ جهانی
مرتضوی با انتقاد از نسخه پیچی های دولت در ارایه جدول پاكی گندم برای بخش خصوصی گفت: نرخگذاری بالای گندم 2برابر نرخ جهانی و فقدان تجهیزات لازم برای ارزیابی این محصول هنگام خرید، دست سودجویان را در بی كیفیت كردن گندم و آرد باز گذاشته است.
به گفته وی، طبق نظر سازمان ملی استاندارد باید برای تشخیص خلوص گندم هنگام خرید از توری های 2 در 10 استفاده شود؛ درحالی كه دولت به دلیل فقدان امكانات لازم از توری های 2 در 2 استفاده می كند كه پر از خاك و گندم شكسته است.
وی افزود: تولید گندم، آرد و نانوایی‌های كشور در اختیار بخش خصوصی است اما تصمیم گیری دستوری دولت برای بخش خصوصی با اجرای اصل 44 قانون اساسی و سپردن برخی فعالیت ها به بخش خصوصی منافات دارد.

** خاك موجود در گندم دیگر كشورها 0.2 درصد است
این فعال صنفی گفت: امسال وزارت جهاد كشاورزی در واكنش به اعتراض تولیدكنندگان آرد برای جلوگیری از ورود خاك به گندم اقدام كرده و میزان خاك موجود در گندم از هفت درصد به پنج درصد كاهش یافته است اما در بیشتر كشورهای دنیا میزان خاك موجود در گندم 0.2 درصد است.
وی تاكید كرد وقتی بانك ها 28 درصد از كشاورزان بهره می گیرند كشاورزان و دلالان نیز در گندم تحویلی خود، خاك می‌ریزند اما این اقدام ها دور از انصاف است و اقتصاد كشور را با مشكل روبرو می كند.

** كیفیت مطلوب گندم تولیدی كشور
رییس هیات مدیره كانون انجمن های صنفی صنایع غذایی ایران كیفیت گندم تولیدی كشور را مطلوب ارزیابی كرد و افزود: انواع گندم نرم، گندم با گلوتن بالا و گلوتن پایین برای مصارف مختلف نان، ماكارونی و شیرینی و بیسكوئیت دركشور تولید می شود و بی كیفیت خواندن آن بی انصافی است.
به گفته وی، نان های تخت تولیدی ایران مانند تافتون و سنگك جزو بهترین نان‌های دنیا به حساب می‌آیند.
مرتضوی با اشاره به سخنان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی درباره بی‌كیفیت بودن گندم و نان‌های تولیدی در كشور گفت: وزیر بهداشت می‌تواند بگوید نان‌های كشور شور است اما اعلام اینكه گندم یا نان بی‌كیفیت است، در حیطه اختیارات وی نیست.
به گفته وی، اكنون گندم تولیدی در استان های فارس، ‌گلستان، خوزستان و آذربایجان های غربی و شرقی كیفیت بالایی دارد و گندم دوروم مورد نیاز كشور در داخل تامین می شود و حتی امكان صادرات گندم دوروم فراهم است.
وی اضافه كرد: برخی كارخانه های تولیدكننده ماكارونی به واردات گندم دوروم خارجی علاقه مندند؛ زیرا به دلیل كیفیت كمتر، قیمت پایین‌تری دارد تا هزینه تمام شده آنها كاهش یابد.
وی در واكنش به شوری نان گفت: وقتی گندم‌های شكسته، ضعیف و لاغر وارد خرید تضمینی می شود و به كارخانه های آردسازی می رسد، به طور حتم آرد مورد مصرف علاوه بر بی كیفیتی، شور خواهد بود؛ درحالی كه كارخانه ها نیز با بهترین فناوری و دستگاه ها می توانند پاكسازی را انجام بدهند.
وی ادامه داد: وقتی هنگام خرید ماشین آلات خواستار دستگاهی برای افت 17 درصدی می شویم كشورهای پیشرفته تعجب می كنند كه آیا این دستگاه را برای خرید گندم می خواهید؟
رییس هیات مدیره كانون انجمن صنفی صنایع غذایی برای حفظ كیفیت گندم تولید داخل و جلوگیری از شوری نان، كاهش تنوع كشت واریته های گندم را پیشنهاد كرد.

** حضور 38 شركت خارجی در نمایشگاه بین المللی صنعت آرد و نان
رییس كانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران اعلام كرد: در یازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آرد و نان 177 شركت حضور دارند كه 38 شركت آن خارجی است.
مرتضوی افزود: این نمایشگاه در مساحتی بالغ بر 14 هزار مترمربع برگزار می شود اما ظرفیت‌های تولید گندم و صنایع آرد و نان و نانوایی‌های كشور بیش از این است.
به گزارش ایرنا، از دوم تا پنجم آذرماه در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

‏IRNAeco@
اقتصام**9186*1961* گزارش: هما همت خواه* انتشار: مریم مسعود