۲۱ آبان ۱۳۹۶،‏ ۱۱:۰۱
کد خبر: 82727196
۰ نفر
مورالس: آمریكای لاتین دیگر یك مستعمره یانكی ها نیست

تهران-ایرنا- رئیس جمهوری بولیوی روز گذشته(شنبه) ضمن انتقاد شدید از سیاستهای آمریكا تاكید كرد: آمریكای لاتین دیگر مستعمره یانكی ها نیست.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا از شبكه تله سور، 'اوو مورالس' رئیس جمهوری بولیوی در صفحه شخصی توییترش از تحریم های اعمال شده آمریكا علیه ونزوئلا به عنوان تلاشی برای تضعیف آمریكای لاتین یاد كرد.
وی تصریح كرد، تحریم مقاماتی كه انتخابات دمكراتیك را در ونزوئلا برگزار می كنند مغایر با اراده و خواست مردم این كشور است.
مورالس در ادامه این توییت عنوان كرد: آمریكای لاتین دیگر یك مستعمره یانكی ها نیست.
این مقام ارشد بولیوی همچنین به این مسئله اشاره كرد كه اقدام اخیر دولت آمریكا برای اعمال تحریم های جدید علیه برخی مقامات ونزوئلا نشان دهنده بی ثمر بودن تلاش های مداخله جویانه علیه كاراكاس بوده است.
وی افزود: تحریم های یك جانبه آمریكا اقدامی علیه مردم ونزوئلا است. واشنگتن حقوق انسانی، سیاسی و اقتصادی مردم ونزوئلا را نقض می كند.
مورالس در ادامه هشدار داد كه این گونه اقدامات آمریكا تلاشی علیه دمكراسی است.
به گزارش ایرنا، این اظهارات اوو مورالس در حالی علیه سیاستهای دولت آمریكا مطرح شده است كه واشنگتن پنجشنبه تحریم های جدیدی را علیه 10 مقام اجرایی ونزوئلا از جمله چند وزیر و عضو شورای ملی انتخابات این كشور اعمال كرد.
مورالس پیشتر نیز بارها از سیاستهای دولت آمریكا در آمریكای لاتین به ویژه سیاستهای مداخله جویانه واشنگتن در برخی كشورهای این منطقه از جمله ونزوئلا به شدت انتقاد كرده و گفته بود كاخ سفید همچنان به دنبال نفوذ در آمریكای لاتین است.
ونزوئلا كه در ماه های اخیر با چالش های سیاسی و اقتصادی چند دهه اخیر روبرو بوده، با تحریم های مالی واشنگتن مواجه شده است.
تحریم های اقتصادی اعمال شده توسط دولت ایالات متحده آمریكا از یك سو بحران اقتصادی ونزوئلا را تشدید كرده و از سوی دیگر اسپانیا به اتحادیه اروپا فشار می آورد تا اقدامات محدودكننده علیه دولت مادورو اتخاذ كند.
اروپام**9234**
مترجم: اطهر اینانلو**ناشر: فریبا مدنی