مسكن مهر سميرم 90درصد پيشرفت كار دارد

سميرم، اصفهان- ايرنا- مدير كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان اصفهان از پيشرفت 90درصدي طرح مسكن مهر در شهر سميرم خبر داد.

به گزارش ايرنا، محسن نيرومند عصر شنبه هنگام بازديد از طرح هاي مسكن مهر سميرم افزود: سال هاي گذشته شاهد مشكلاتي در مسكن مهر سميرم بوديم كه با تلاش مديران شهرستاني و استاني رفع شده و بزودي شاهد اتمام اين طرح هستيم.
وي خاطر نشان كرد: موضوع مسكن مهر در خيلي از شهرستان ها به اتمام و بهره برداري كامل رسيده اما در شهر سميرم در سال هاي اخير با مشكلاتي مواجه بود كه با تلاش هاي زيادي حل و فصل شد.
وي همچنين با حضور در اولين جلسه هيات مديره شركت تعاوني توسعه و عمران سميرم اظهار كرد: بزودي اعضاي هيأت موسس و ديگر مراحل اوليه تشكيل اين شركت انجام مي شود.
نيرومند با اشاره به مزاياي شكل گيري اين شركت براي توسعه منطقه بويژه دربخش كشاورزي و صنايع وابسته گفت: لازم است حداقل نيم درصد از مردم شهرستان در اين شركت عضو شوند اما عضويت مردم تا 100درصد اعضاي حقيقي نيز مي تواند محقق شود.
وي خاطر نشان كرد: كليه اداره ها و سازمان ها نيز مي توانند بعد از تشكيل شركت تعاوني توسعه و عمران، مناقصه هاي طرح هاي مختلف خود اعم از عمراني و غير عمراني را با ترك تشريفات به اين شركت واگذار كنند.
رئيس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي سميرم نيز در بازديد مدير كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان اصفهان از طرح هاي مسكن مهر سميرم، گفت: 18 واحد مسكن مهر محله مهديه تحويل متقاضيان شده و 50 واحد ديگر نيز در حال تحويل به مردم است.
سيدمهدي قائم مقامي افزود: در 60 واحد باقي مانده نيز شاهد 90درصد پيشرفت كار ساختمان هاي مهر هستيم.
قائم مقامي همچنين از پرداخت بدهي يك ميلياردي به پيمانكار سابق مسكن مهر خبر داد و گفت: با اين وجود روند اتمام اين طرح با سرعت بيشتري ادامه داشته و بزودي شاهد تكميل صددرصدي همه واحدهاي مهر خواهيم بود.
مسكن مهر شهر سميرم شامل 141 واحد است كه 36 واحد آن كه در شرق سميرم و 105 واحد ديگر در محدوده مرحله اول شهرك آبشار قرار دارد.
پروژه333 واحدي مسكن مهر نيز كه تا مرحله پي ريزي پيشرفت داشته به دليل كم بودن سهم آورده متقاصيان، انصراف آنها و مشكلات عديده ديگر به ارزش يك ميليارد و 500 ميليون تومان به اداره مسكن و شهرسازي فروخته و واگذار شد.
سميرم افزون بر 100 هزار جمعيت شهري، روستايي و عشايري، در فاصله 160 كيلومتري جنوب اصفهان و 164 كيلومتري از شمال ياسوج واقع شده است.
ت 7147 خبرنگار: محمود افشاري- انتشار دهنده : عمادي

سرخط اخبار استان‌ها