نشست اتحادیه دانشگاه ‌های آسیای میانه در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می‌ شود

اردبیل - ایرنا- رئیس دانشگاه محقق اردبیلی از برگزاری نشست اتحادیه دانشگاه‌ های آسیای میانه در این دانشگاه طی هته جاری خبر داد.

به گزارش ایرنا ، دكتر گودرز صادقی روز یكشنبه گفت: در این نشست 2 روزه مقام های دانشگاهی كشورهای گرجستان، تركیه، آذربایجان، تاجیكستان، قزاقستان، قرقیزستان ، افغانستان و مقدونیه حضور خواهند داشت.
وی بیان كرد: روسا و هیات‌ های دانشگاهی شمالغرب ایران و نیز مسوولان امور بین ‌الملل وزارتخانه های علوم ، تحقیقات و فناوری ، بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و امور خارجه و مسوولان استانی نیز از حاضران این نشست بین المللی می باشد.
صادقی هدف از این نشست را رایزنی برای بین ‌المللی ‌سازی و روش‌ های تعامل مشترك در دانشگاه‌ های آسیای میانه عنوان كرد و گفت: در كنار این نشست، جلسه مشترك جداگانه با هیات گرجستانی و قرقیزستانی نیز برگزار خواهد شد.
به گفته وی، برگزاری نمایشگاه ، ارائه برنامه‌ های بین ‌المللی توسط دانشگاه‌ های حاضر در نشست و نمایشگاه نقشه‌ های تاریخی خلیج فارس توسط موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی از برنامه های جنبی این نشست می باشد.
این نشست روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 24 و 25 آبان در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار خواهد شد.
دانشگاه محقق اردبیلی در سال 1357 با نام آموزشكده كشاورزی و با پذیرش 38 دانشجو در رشته كشاورزی عمومی فعالیت آموزشی خود را آغاز كرد و در حال حاضر در 201 رشته تحصیلی در مقاطع كاردانی، كارشناسی، كارشناسی ارشد و دكتری در حدود 11 هزار دانشجو دارد كه در 11 دانشكده مشغول تحصیل هستند.
خبرنگار: گیتی طالبی ** انتشار دهنده: سیفعلی موسی زاده
6018/6016