جانشین فرمانده كل ارتش: تمامی تهدیدات منطقه ای توسط ارتش رصد می‌شود

تهران - ایرنا - جانشین فرمانده كل ارتش گفت: تمامی تهدیدات در سطح منطقه توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران رصد می‌شود.

به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، امیر سرتیپ محمدحسین دادرس روز شنبه در حاشیه آیین تكریم و معارفه جانشین و معاون هماهنگ كننده ارتش در جمع خبرنگاران این مطلب را عنوان كرد.
وی با تاكید بر این موضوع كه ارتش تمامی تهدیدات در سطح منطقه را رصد می‌كند، اظهار داشت: سربازان ولایت در ارتش مقتدر جمهوری اسلامی ایران تمام تهدیدات جدید را شناسایی و برای دفع آن اقدام می‌كنند.
امیر سرتیپ دادرس تصریح كرد: خدا را شاكرم كه توفیق خدمتگزاری در سمت جانشینی فرمانده كل ارتش نصیب بنده شده است و امیدوارم با حضوری كه برادر عزیزم امیر دریادار سیاری در ستاد ارتش به عنوان معاون هماهنگ كننده خواهند داشت با سرعت بیشتری اهداف ارتش دنبال شود و نتیجه‌اش ناامیدی دشمنانی باشد كه تمام تلاش خود را مصروف مقابله با نظام كرده‌اند.
امیر سرتیپ دكتر محمدحسین دادرس در سال 58 وارد دانشگاه افسری شد و پس از طی دوره ی كارشناسی به جبهه ی حق اعزام شد.
وی پس از فراگیری علوم مختلف نظامی و تحصیل در محضر اساتیدی همچون شهید نامجو و شهید صیاد شیرازی مسوولیت فرماندهی یكان های رزمی را در رده های مختلف فرماندهی عهده دار شد.
در سوابق ایشان می توان به طی موفق و موثر رده های فرماندهی با بیش از صد ماه حضور در جبهه های جنگ تحمیلی از فرماندهی گروهان، گردان، تیپ، لشگر، معاون نیروی زمینی، جانشین نیروی زمینی، فرماندهی نیروی زمینی , رئیس ستاد مشترك ارتش اشاره كرد.
امیر سرتیپ محمد حسین دادرس پس از طی دوره های عالی و دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش با طی دوره دكترای مدیریت استراتژیك در حال حاضر استادیار دانشگاه بوده كه چند كتاب در حوزه های مدیریت راهبردی و نیز مقالاتی در نشریات داخلی و بین المللی از او به چاپ رسیده است دوره های مختلف تاكتیكی از جمله جنگ های الكترونیك، جنگ های نامنظم، جنگ های نوین، دوره های تكاور چتربازی و دیگر دوره های مورد نیاز در رزم را با موفقیت طی كرد.
امیر سرتیپ دادرس در چند مرحله در سال های دفاع مجروح و با 55درصد جانبازی همچنان در سمت های گوناگون در حوزه های فرماندهی و مدیریت عالی مسئولیت داشته است در اغلب عملیات های مهم سال های دفاع مقدس حضور داشته پس از دوران جنگ تحمیلی نیز در تدوین طرح های دفاعی ارتش متناسب با تهدیدات پس از جنگ تحمیلی نقش تعیین كننده داشته و با طراحی، هدایت و فرماندهی چندین رزمایش بزرگ موجب ارتقا توان دفاعی و رزمی ارتش جمهوری اسلامی ایران شده است
امیر سرتیپ دادرس همچنین در نیل به خودكفایی در حوزه های تجهیزاتی و آموزشی متناسب با تدابیر فرماندهی معظم كل قوا و نیازها ی روز ارتش راهبردها و برنامه های تعیین كننده ای داشته است.
اجتمام(3)** 7029**1021
خبرنگار: فرهاد شرف پور**انتشار: حسین نوروزیان

*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در كانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

سرخط اخبار جامعه