رسانه تركیه ای نقش داماد ترامپ در بحران های اخیر خاورمیانه را چشمگیر خواند

آنكاراـ ایرناـ روزنامه ینی شفق در گزارشی به نقش پر رنگ 'جرد كوشنر' داماد ترامپ در حوادث اخیر منطقه ای اشاره كرد و نوشت: نام او پشت پرده بحران های اخیر خاورمیانه زیر هر سنگی یافت می شود.

به گزارش روز جمعه ایرنا، وبسایت اینترنتی روزنامه ینی شفق در گزارشی با عنوان 'نام او در هر جا' نقش داماد دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریكا را در حوادث اخیر خاورمیانه بسیار چشمگیر توصیف كرد و نوشت: پس از نشستن ترامپ بر صندلی ریاست جمهوری آمریكا در بیستم ژانویه 2017، حوادث و تحولاتی جدیدی در منطقه خاورمیانه رخ داد و نقش جرد كوشنر داماد و مشاور ارشد ترامپ در پشت پرده این تحولات بیش از هر كس دیگری به چشم آمد.
به نوشته این رسانه، مشاور ارشد ترامپ چندی قبل با سفر به عربستان مذاكراتی با ولیعهد عربستان داشت و در 28 اكتبر 2017 خاك عربستان را ترك و به آمریكا بازگشت كه در پی آن روند دستگیری ها و تسویه حساب های داخلی عربستان آغاز شد و همچنین سعد حریری یك سال پس از اعتماد مجلس به كابینه اش، با سفر به عربستان، ضمن اعلام كناره گیری خود از مقام نخست وزیری لبنان گفت: ایران و حزب الله منطقه خاورمیانه را بی ثبات كرده اند و من نگران ترور خودم توسط ایران و حزب الله هستم.
این رسانه افزود: استعفای حریری در عربستان علیه ایران و حزب الله در واقع پناه بردن او به آغوش اسراییل و عربستان است و این فرصت مناسبی از سوی اسراییل برای ضربه زدن به حزب الله تلقی می شود.
به نوشته این رسانه، تحولات داخلی عربستان و استعفای حریری، فرصت مناسبی برای رژیم اسراییل تلقی می شود تا با انجام لابی های گسترده از طریق آمریكا، مقدمات حمله به لبنان را فراهم كند.
ینی شفق با اشاره به یهودی بودن داماد ترامپ نوشت: تفكرات كوشنر و روابط صمیمانه و عاطفی او با رژیم صهیونیستی مایه نگرانی كشورهای خاورمیانه است.
ینی شفق نوشت: رد پای كوشنر را در بحران قطر نیز دیده می شود به طوری كه بلافاصله پس از امضای قرارداد فروش تجهیزات نظامی به ارزش یكصد میلیارد دلار به عربستان با واسطه گری كوشنر، بحران خلیج فارس و تحریم قطر از سوی چندین كشور عربی به رهبری سعودی ها و حمایت آمریكا آغاز شد.
این رسانه نزدیك به دولت تركیه افزود: ارتباط كوشنر با سفیر روسیه نیز در ماه های اخیر به شدت در رسانه های خبری آمریكا منعكس شد و حتی وی برای ادای توضیحات به نشست محرمانه كمیته های اطلاعاتی دو مجلس سنا و نمایندگان آمریكا رفت.
به گزارش ایرنا، جرد كوشنر 35 ساله در خانواده‌ای یهودی با ارزش‌های یهودیان اورتودكس به دنیا آمده است.
پدربزرگش اهل بلاروس و بازمانده هولوكاست بود كه سال 1949 به آمریكا رفت و مانند برخی دیگر از یهودیان اروپای جنگ زده به سواحل شرقی آمریكا رسیدند.
جرد كوشنر در كالج اورتودكس‌ها تحصیل بود اما از دانشگاه پرآوازه هاروارد در رشته جامعه‌شناسی مدرك گرفت.
برخی‌ها مدعی بودند چون خانواده كوشنر 2.5 میلیون دلار به هاروارد هدیه كرده بود، جرد در آنجا قبول شده است.
وی در سال 2009 با ایوانیكا دختر ترامپ ازدواج كرد.
خاورم/1905**انتشار دهنده: حسن فاخری