پایان عملیات رسانه ای اربعین با بیش از 900 خبرنگار و برنامه ساز از سراسر جهان

كربلا – ایرنا – مسوول كارگروه اطلاع رسانی و فضای مجازی اربعین حسینی در عراق گفت: بزرگترین عملیات رسانه ای جهان با حضور بیش از 900 خبرنگار و برنامه ساز خارجی، داخلی و صدها فعال رسانه ای غیر رسمی با انجام 22 روز فعالیت در پوشش مراسم جهانی اربعین امروز (جمعه) به كار خود پایان می دهد.

محمدعلی انوشه روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایرنا به كربلا افزود: چنین پوشش رسانه ای با امكانات و تجهیزات محدود در دنیا كم نظیر و حتی می توان گفت بی نظیر است و بیش از 400 شبكه رادیویی و تلویزیونی از 43 كشور پیاده‌روی مراسم اربعین حسینی كه در فرهنگ مردم عراق سابقه چندین‌ ساله دارد را پوشش رسانه ای دادند.
عضو اتحادیه رادیو و تلویزیون های كشورهای اسلامی ادامه داد: هزاران سایت و كانال در شبكه های اجتماعی به بیش از 40 زبان زنده دنیا از كنار هم قرار گرفتن میلیون‌ها انسان با هدفی مشترك و حركت عظیم و بی نظیر در دنیا خبر، گزارش و فیلم تهیه و پخش كردند.
وی یادآور شد: 45 دستگاه اس ان جی واحد سیار و چندین لینك مایكروویو با استفاده از فیبر نوری و حدود 40 فركانس پخش برنامه زنده ماهواره ای از شبكه های عضو اتحادیه و 20 واحد سیار از دیگر شبكه ها با پخش برنامه های مختلف به حماسه ها و فداكاری‌های امام حسین (ع) در زنده نگه داشتن دین اسلام و مبارزه با دشمنان دین و معنویت پرداختند.
انوشه تصریح كرد: با توجه به برنامه ریزی و هماهنگی انجام شده میان دستگاههای دولتی و غیر دولتی كشور عراق و اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی، روزانه بیش از 850 ارتباط زنده با شبكه های مختلف جهان برقرار و تصاویری از این شور بزرگ حسینی برای اقصی نقاط دنیا مخابره شد.
مسوول كارگروه اطلاع رسانی و فضای مجازی اربعین حسینی در عراق همچنین گفت: هر چند رسانه های دشمن سعی داشتند از این حركت جهانی و شور غیر قابل وصف مسلمانان وحتی غیرمسلمانان بی تفاوت عبور كنند، اما گرد همایی بشری در كربلا ، باعث شد كه كه دوست و دشمن بر بی‌نظیر بودن این حركت اعتراف و بر عظمت آن تعظیم كنند.
وی ادامه داد: اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی با بسیج همه امكانات و تجهیزات خود و پخش همایش بین المللی اربعین به صورت زنده از شبكه های عضو این اتحادیه توانست به یزیدیان زمان بگوید كه راه و مرام حسین‌بن علی (ع) فراموش شدنی نیست و راهی كه در عاشورای سال 61 هجری نشان داده شده برای همیشه تاریخ، سرمشق انسان های آزاده و شرافتمند خواهد ماند.
انوشه در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: میلیونها انسان عاشق و دلسوخته با هر وسیله ممكن و عمدتا با پای پیاده خود را به عراق می‏‌رسانند تا با شركت در مراسم عبادی، سیاسی راهپیمایی بزرگ اربعین، با سرور و سالار شهیدان عالم، حضرت ابا عبداالله الحسین(ع) عهد و پیمان دوباره ‏ببندند و رهبر معظم انقلاب در این خصوص فرمودند: «شروع جاذبه مغناطیسی حسینی در روز اربعین است، جابربن عبدالله را از مدینه بلند می‌كند و به كربلا می‌كشد، این همان مغناطیسی است كه امروز هم با گذشت قرن‌های متمادی در دل من و شما هست.»
1067/رضا رمضانی*1770*1908
ناشر : افشار دارابی