كشف بیش از یك میلیون نخ سیگار قاچاق در بندرلنگه

بندرعباس - ایرنا - فرمانده انتظامی بندرلنگه ، از كشف یك میلیون و 43 هزار نخ سیگار خارجی قاچاق در این شهرستان در2عملیات جداگانه خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ محمود حافظی روز چهارشنبه افزود: در راستای اجرای طرح سراسری مبارزه با قاچاق كالا و ارز ، ماموران انتظامی پاسگاه «بركه سفلین» ، حین كنترل خودروهای عبوری به یك دستگاه كامیون كشنده در مسیر بندر خمیر به بندر لنگه مشكوك شده و جهت بررسی بیشتر آن را متوقف كردند.
وی بیان داشت: در بازرسی از خودرو یاد شده ، 570 هزار نخ سیگار خارجی قاچاق كه به طرز ماهرانه ای در خودرو جاساز شده بود ، كشف شد.
فرمانده انتظامی بندرلنگه اظهار كرد: همچنین در عملیاتی دیگر ماموران انتظامی «بخش مهران» و پاسگاه انتظامی «دژگان » موفق به كشف 473 هزار نخ سیگارخارجی قاچاق به ارزش 690 میلیون ریال شدند.
سرهنگ حافظی گفت: در این رابطه یك دستگاه خودرو و 6 دستگاه موتورسیكلت توقیف كه به همراه محموله كشف شده برای سیر مراحل قانونی به پلیس مبارزه با قاچاق كالا منتقل شدند.
وی با اشاره به اینكه قاچاق كالا پدیده ای است كه حیات سالم اقتصادی و فرهنگی یك جامعه را تهدید می كند ، تاكید كرد: پلیس با تمام توان و جدیت همواره آماده مقابله با قاچاقچیان و مخلان نظم و امنیت اقتصادی است و سامانه 110 به صورت 24 ساعته آماده دریافت درخواست های انتظامی ، اطلاعاتی و امنیتی شهروندان است.
شهرستان بندرلنگه در 240 كیلومتری غرب بندرعباس مركز استان هرمزگان قرار دارد.
7195/6048
تنظیم كننده: رقیه غلامی زاده **انتشار دهنده: خلیل تنیده

* آگاهی از آخرین اخبار استان در كانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینك جستجو كانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.com