ساماندهي خورهاي شهر بندرعباس با سرعت بيشتري انجام شود

بندرعباس- ايرنا- استاندار هرمزگان گفت: خورهاي شهر بندرعباس علاوه بر ساماندهي بايد هرچه زودتربراي فعاليت هاي تفريحي آماده كرد.

به گزارش ايرنا، فريدون همتي شامگاه سه شنبه در نشست با شهردار و اعضاي شوراي شهر بندرعباس اظهار داشت: براي بهره برداري از خورها به عنوان يك ظرفيت گردشگري ، ابتدا بايد فاضلاب را از خورها خارج و آب دريا را در آنها جاري كرد.
وي ادامه داد: يكي ديگر از مسايل مهم در حوزه شهري بندرعباس، لزوم افزايش نور و روشنايي معابر شهر به خصوص در مناطق ساحلي است و بايد برنامه‌هاي مناسبي جهت زيباسازي ساحلي و جذب گردشگر به اين مناطق داشته باشيم.
همتي ادامه داد: همان طور كه در زمان خاصي از سال مناطق شمالي كشور پرترافيك و مملو از حضور گردشگران است، در ماه‌هايي كه وضعيت آب و هوايي در هرمزگان مناسب است، مي ‌توان اين استان را به مركز گردشگري در جنوب كشور تبديل كرد و براي اين هدف نياز است تا لوازم و امكانات آن نيز فراهم شود.
استاندار هرمزگان به موضوع احداث ساختمان بازار فروش ماهي بندرعباس اشاره كرد و گفت: ساخت اين بازار اگر از روز اول مشكلي داشته بايد متوقف مي‌شد و اگر مديري تخلف كرده نيز بايد با آن برخورد شود، اما هم اكنون كه بخش عمده‌اي از اين بازار ساخته شده ما تلاش خواهيم كرد با عقلانيت و راهكارهاي مناسب اين مساله حل شود.
همتي با تاكيد بر اينكه نبايد اجازه دهيم بيشتر از اين ساحل بندرعباس آسيب ببيند، افزود: شهرداري بايد نظارت دقيقي داشته باشد و از ساحل شهر بندرعباس صيانت كند و اجازه تصرف و ساخت‌وسازهاي غيرمجاز در محدوده ساحل را ندهد.
وي با تاكيد بر لزوم بازنگري و ارائه برنامه مناسب براي بهبود وضعيت فضاي سبز بندرعباس، بيان داشت: هم اكنون كه براي آبياري فضاي سبز، پساب تخصيص يافته بايد به سرعت عمليات اجرايي اين كار توسط شهرداري صورت گيرد و وضعيت فضاي سبز شهر بهتر شود.
استاندار هرمزگان خواستار توسعه شهر بندرعباس به سمت شرق اين شهر و دانشگاه هرمزگان شد و تصريح كرد: خدمات شهري در بندرعباس بايد با جديت ارتقا يابد و همچنين در عرصه حمل و نقل نيز با به كارگيري ظرفيت‌هاي محلي، برنامه‌اي مناسب اجرا شود.
همتي با اشاره به اهميت مباحث فرهنگي و ورزشي در شهر بندرعباس، افزود: در بحث ورزش همگاني شهرداري بايد ورود جدي داشته باشد تا وضعيت سلامتي مردم بهتر شود و از ساحل زيباي شهر بندرعباس براي تقويت ورزش‌هاي همگاني در اين شهر بهره ببرد.
وي با تاكيد بر اينكه شهر ساحلي بندرعباس بايد از وضعيت موجود به نقطه مطلوب برسد، تصريح كرد: مسائلي همچون بافت فرسوده، سكونتگاه‌هاي غيررسمي، حمل و نقل، مسكن مهر، خورها، ورود فاضلاب به دريا و فضاي سبز از مشكلات شهر بندرعباس است كه اگر چند مورد از اين مشكلات با تلاش مشترك دستگاه‌ها رفع شود، مردم متفاوت‌تر از گذشته و به شكل بهتري در رفع ساير مشكلات مشاركت خواهند كرد.
7198/ 6048
خبرنگار: فاطمه حسيني ** انتشاردهنده: خليل تنيده

* آگاهي از آخرين اخبار استان در كانال تلگرام ايرنا هرمزگان
* لينك جستجو كانال: irnabandarabas@
*ايميل: irna.hormozgan@yahoo.com