ایران بر لزوم پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی تاكید كرد

نیویورك- ایرنا- جمهوری اسلامی ایران در كمیته چهارم مجمع عمومی سازمان ملل متحد، بار دیگر از جامعه بین المللی خواست تا مانع تداوم اشغالگری رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی فلسطین و جولان شوند.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایرنا، در بیانیه ای كه «حسین ملكی» رایزن اول نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در این كمیته قرائت كرد، قویا تداوم اشغالگری در فلسطین و جولان سوریه، گسترش شهرك های صهیونیستی و مصادره زمین های فلسطینی به وسیله رژیم اشغالگر قدس محكوم شده است.
این بیانیه اشغالگری های رژیم صهیونیستی را نمونه آشكار نقض قوانین بین المللی و اقدامی ضد انسانی دانسته و یادآور شده است: بر اساس گزارش سال گذشته سازمان ملل، یك سوم از كشته شدگان فلسطینی را كودكان تشكیل می دهند.
در بیانیه جمهوری اسلامی ایران همچنین جولان بخش جدایی ناپذیر جمهوری عربی سوریه دانسته و تاكید شده است: جمهوری اسلامی ایران هرگونه سیاست های غیرقانونی و تبعیض آمیز در قبال مردم سرزمین های اشغالی، حضور پایگاه نظامی رژیم در مناطق مسكونی و غیرنظامی و همچنین ساخت و گسترش شهرك ها را نقض آشكار حقوق بین الملل، منشور ملل متحد، قطعنامه های مربوطه سازمان ملل و كنوانسیون چهارم ژنو می داند.
در این بیانیه تصریح شده است: در حالی كه این اشغال را محكوم می كنیم از جامعه بین المللی و تمامی سازمان های مربوطه می خواهیم تا بر رژیم اشغالگر فشار آورند تا به طور كامل از تمام سرزمین های عربی اشغالی، از جمله سرزمین های فلسطینی خارج شود.
جمهوری اسلامی ایران در این بیانیه تصریح كرده است: دولت ما به طور كامل از مقاومت قانونی مردم فلسطین علیه اشغالگری و تلاش مستمر آن ها برای بهره مندی از حقوق غیرقابل انكار در جهت تعیین سرنوشت خود، حمایت می كند.
شبد**1010**1429
انتشار:حسن معظمی