۱۶ آبان ۱۳۹۶،‏ ۱۸:۱۶
کد خبر: 82723127
T T
۰ نفر
انتظارات شوراي شهر شيراز از شهردار جديد

شيراز- ايرنا- رئيس شوراي اسلامي شهر شيراز گفت: انتظار داريم كه شهردار اين كلانشهر در انتصاب ها بر اساس شايسته سالاري و توجه به پاكدستي و تجربه عمل كند و برخورد مديران شهرداري در قبال مردم هم بر اساس تكريم و احترام باشد.

به گزارش ايرنا، سيد احمد رضا دستغيب عصر سه شنبه در آيين معارفه شهردار شيراز افزود: اين شورا هيچ دخالتي در عزل و نصب مديران شهرداري نخواهد داشت اما بر اساس قانون نظارت جدي بر رفتار و عملكرد مديران شهرداري خواهد داشت.
وي اظهار كرد: شهرداري وظيفه دارد كه خدمات مناسب و مطلوبي به شهروندان ارائه دهد و امكانات را بدون تبعيض در اختيار شهروندان در تمام نقاط شهر قرار دهد.
رئيس شوراي اسلامي شهر شيراز ادامه داد: از شهردار شيراز انتظار داريم كه با مديريت مناسب، توجه ويژه اي به اتمام پروژه هاي نيمه تمام اين شهر و رويكردهاي شورا در تنظيم برنامه سوم و بودجه سال 97 داشته باشد.
وي يادآوري كرد: رويكرد شوراي پنجم رويكرد مردم محور همراه با توجه به فرهنگ، آداب، رسوم و هويت مردم اين كلانشهر است.
دستغيب گفت: حفظ باغ هاي شهر، توجه به سومين حرم اهل بيت (ع) و توجه ويژه به منطقه تاريخي و فرهنگي شيراز از ديگر اولويت هاي اين شورا است.
وي ادامه داد: شيراز يك شهر گردشگري و سياحتي در سطح ملي و جهاني است و نياز است كه به مباحثي همچون توسعه بوستان ها و تفرجگاه و تقويت حمل و نقل عمومي بيشتر توجه شود.
سرپرست سابق شهرداري شيراز نيز در سخناني در اين آيين، قانون شهرداري ها كه مربوط 62 سال است را از جمله چالش هاي شهرداري ها دانست و گفت: از زماني كه بحث خودكفايي ها شهرداري ها مطرح شد هيچ فكري به حال تامين منابع مالي شهرداري ها نشد و شهرداري ها به سمت فروش تراكم و دريافت عوارض ساختماني رفتند.
محمد حسن اسدي افزود: امروز با توجه به كاهش سهم عوارض ساخت و ساز به دليل ركودي كه در ساخت و سازها به وجود آمده شهرداري ها در تامين درآمد خود با مشكل مواجه هستند.
وي ادامه داد: امروز 90 درصد درآمد شهرداري ها درآمد ناپايدار است كه اين مساله به چالشي براي شهرداري ها تبديل شده است.
در اين آيين حيدر اسكندرپور به عنوان شهردار شيراز معرفي شد. پيش از اين و از ابتداي آغاز به كار پنجمين دوره شوراي شهر شيراز، محمد حسن اسدي مسئوليت سرپرستي شهرداري را برعهده داشت. پيش از وي، عليرضا پاك فطرت سكاندار شهرداري شيراز بود.
عبدالرضا رحماني فضلي وزير كشور روز چهارشنبه 10 آبان ماه جاري حكم حيدر اسكندرپور شهردار منتخب اين شورا به عنوان شهردار شيراز را امضا و ابلاغ كرد.
از جمله سوابق حيدر اسكندرپور مي توان به فرماندار شيراز، مشاور استاندار فارس در دولت اصلاحات، شهردار بوشهر، شهردار كازرون و معاون سازمان ثبت احوال كشور اشاره كرد.
6122 / 2027
خبرنگار: سارنگ عبدالهي ** انتشاردهنده: سيداحمد نجفي

سرخط اخبار استان‌ها