رئيس دادگستري: توسعه حاشيه نشيني در مركز كرمان متوقف شده است

كرمان - ايرنا - رئيس كل دادگستري استان كرمان گفت: هم اكنون توسعه حاشيه نشيني در مركز استان كرمان بطور كامل متوقف شده است و سال 95 يكهزار و 500هكتار از اراضي دولتي در حاشيه شهر كرمان به دولت برگشت داده شد.

به گزارش دريافتي ايرنا از روابط عمومي دادگستري كرمان يدالله موحد روز سه شنبه در شوراي پيشگيري از وقوع جرم با حضور مديركل پيشگيري هاي وضعي معاونت اجتماعي قوه قضائيه افزود: از سال 93 به بعد در زمينه مقابله با حاشيه نشيني اقدامات مؤثري انجام شد و مقامات قضايي، اجرايي، انتظامي و امنيتي در كنار هم با اين پديده مقابله كردند.
وي بيان كرد: توقف حاشيه نشيني نخستين مرحله كار در استان كرمان بود و بسياري از اراضي كشاورزي خصوصي در حاشيه شهر باتوجه به قيمت بالاي آنها كاربري آنها را تغيير مي دهند و حاشيه شهر شكل مي گيرد.
رئيس كل دادگستري استان كرمان گفت: توسعه حاشيه ‌نشيني در كرمان به نقطه بحراني رسيده بود و تمام آن هم مربوط به بحث مهاجرت نيست، بلكه هر كس در متن شهر نتواند، اقتصاد شهر را تحمل كند به حاشيه سرريز مي شود.
وي افزود: كرمان مانند بسياري از استان‌هاي ديگر با پديده حاشيه نشيني مواجه بوده است و يك سوم شهر كرمان با حاشيه نشيني شكل گرفته كه اكنون جزو متن شهر است.
موحد با بيان اينكه در سال 95، استان كرمان جزو برترين ها در زمينه جلوگيري از تعرض به اراضي دولتي تصريح كرد: در مرحله دوم رفع تجاوزها را در دستور كار داشتيم كه در مجموع 26 هزار هكتار اراضي دولتي استان مسترد و يا ساماندهي شده است.
مقام ارشد قضائي استان كرمان گفت: آخرين مرحله مقابله با حاشيه نشيني ساماندهي سكونتگاه هاي غير رسمي است و طرح نجات نيز در اين راستا صورت مي گيرد.
وي ياد آور شد: سال گذشته استان كرمان در زمينه جلوگيري از تعرض به اراضي دولتي جزو برترين‌ ها بود و هزينه‌هاي زيادي هم‌ در اين راه پرداخت كرده است.
حاشيه نشيني يك معضل بزرگ اجتماعي در تمامي كلانشهرها است كه خوشبختانه اين معضل در كرمان به همت دولتمردان با همكاري ديگر دستگاه ها متوقف و كنترل شده است.
دريافتي: حامد سالاري ** انتشار : بهنام احمدي *
7420/ 5054

سرخط اخبار استان‌ها