مديران دستگاه هاي اجرايي آذربايجان غربي جلب رضايت مردم را در اولويت كاري خود قرار دهند

اروميه- ايرنا- استاندار آذربايجان غربي گفت: مديران دستگاه هاي اجرايي استان جلب رضايت مردم را در اولويت كاري خود قرار دهند و ملاقات هاي مردمي مستمر را در برنامه خود داشته باشند.

محمدمهدي شهرياري روز دوشنبه در جلسه شوراي اداري آذربايجان غربي افزود: يكي از مهمترين مشكلات در ادارات، نارضايتي مردم است كه مديران بايد در راستاي بهبود اين وضعيت اقدامات لازم را انجام دهند.
وي اضافه كرد: در صورتي كه گزارش هايي مبني بر نارضايتي مردم دريافت شود، با مديران مرتبط برخورد مي كنيم.
وي اظهار كرد: رضايت مردم از مسئولان زمينه رضايت روز افزون اقشار مختلف از نظام مقدس جمهوري اسلامي است و بايد همه ما در اين خصوص اهتمام لازم را داشته باشيم.
استاندار آذربايجان غربي با اشاره به اينكه طرح هاي بزرگي در اين استان در دست اجرا و پيگيري است، ادامه داد: در يك هفته گذشته، درخواست هاي خوبي از سوي سرمايه گذاران براي حضور در استان ارائه شده كه در ملاقات هاي روزهاي آينده با مسئولان كشوري و وزرا اين موارد طرح مي شود تا به نتيجه مناسبي در راستاي توسعه استان دست يابيم.
شهرياري توجه به منابع انساني را از جمله موارد مهم در دستيابي به توسعه در دنياي امروز ارزيابي كرد و گفت: علم كافي در خصوص مشكلات موجود در استان و راهكارهاي بهبود اين وضعيت وجود دارد و مي توان با اهتمام بيشتر در راستاي اجراي طرح هاي ضروري در اين باره گام هاي بلندي برداشت.
وي از مديران و فرمانداران خواست تا اقدامات انجام شده، طرح هاي در دست اجرا و برنامه هاي آتي حوزه مديريتي خود را تا يك هفته آينده در اختيار استانداري قرار دهند تا زمينه تلاش بيشتر براي رسيدن به برنامه ريزي ها فراهم شود.
وي افزود: مديران بانك ها نيز با سخت گيري كمتر، سهم خود را در راستاي توسعه استان ايفا كنند.
وي با تاكيد بر مطالعه سريع طرح آمايش سرزميني آذربايجان غربي اضافه كرد: اين طرح، اساس توسعه استان است و بايد همه طرح هاي اجرايي در راستاي اهداف تعيين شده آمايش سرزميني به اجرا درآيد.
استاندار آذربايجان غربي با اشاره به اينكه بناي تغيير در مديريت هاي استان در صورت فعاليت هماهنگ وجود ندارد، اظهار كرد: شايسته سالاري، تخصص و تعهد محوري از اصول اصلي است و تغييرات لازم نيز بدون حب و بغض انجام مي شود.
شهرياري ضمن دعوت از رسانه ها براي نقد منصفانه در استان بيان كرد: رسانه ها در راستاي بهبود آرامش و ثبات اقتصادي در آذربايجان غربي حركت كنند تا زمينه بهبود شاخص ها با همكاري آنان بيش از پيش فراهم شود.
نماينده ولي فقيه در آدربايجان غربي نيز در اين جلسه با تسليت ايام اربعين حسيني گفت: حضور ميليوني جمعيت در زيارت اربعين معجزه الهي است.
حجت الاسلام والمسلمين سيدمهدي قريشي با اشاره به روايتي از امام صادق (ع) افزود: بهشت جزاي زيارت امام حسين (ع) است و زايران حسيني نيز بايد قدر فرصت به دست آمده را بدانند.
وي با تبريك انتصاب استاندار جديد، اظهار اميدواري كرد كه در دوره مديريتي جديد با همكاري مسئولان دستگاه هاي اجرايي، مشكلات استان در مسير حل قرار گيرد.
سيدهادي بهادري نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين جلسه با اشاره به ظرفيت هاي بالقوه استان گفت: اين استان 6 درصد معادن كشور را در اختيار دارد و مي توان با شناسايي قابليت هاي اين بخش، زمينه رشد همه جانبه را در استان فراهم كرد.
وي از اتمام كار ساخت راه آهن مراغه – اروميه تا 2 ماه آينده خبر داد و گفت: مطالعات قطار سريع السير اروميه – تبريز نيز داراي بودجه است ولي اميدواريم بتوانيم بودجه مورد نياز اجراي فاز نخست آن را در سال آينده در لايحه بودجه بگنجانيم.
ناصر حضرتي رئيس سازمان برنامه و بودجه آذربايجان غربي نيز در اين جلسه با ارائه گزارشي از وضعيت استان اظهار كرد: اين استان در شاخص هاي توسعه اي نظير سواد، بهداشت و سلامت و درآمد سرانه جزو استان هاي آخر كشوري است ولي در چهار سال گذشته اقدامات بسيار خوبي براي بهبود اين وضعيت انجام شده است.
وي افزود: بحران خشكي درياچه اروميه و بحران هاي ناشي از آن، بهره نبردن از موقعيت منحصر به فرد استان در هم مرز بودن با سه كشور، ضعف زيرساختي در حوزه حمل و نقل، بهداشت، سلامت و آموزش از جمله مشكلات موجود در استان است كه اميدواريم در دوره جديد مديريت استان با حضور سرمايه گذاران اين مشكلات برطرف شود.
به گزارش ايرنا، اين جلسه نخستين جلسه شوراي اداري آذربايجان غربي به رياست محمدمهدي شهرياري استاندار جديد آذربايجان غربي بود.
2093 ** خبرنگار و انتشار: صابر چهرقاني

سرخط اخبار استان‌ها