مولاوردی: تلاش ها برای ارتقای جایگاه مدیریتی زنان ادامه دارد

تهران - ایرنا - دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی با بیان اینكه امروز شاهد ارتقای جایگاه مدیریتی زنان هستیم و تلاش ها برای ارتقای جایگاه مدیریتی زنان ادامه دارد، گفت: اكنون سقف های شیشه ای و موانع برای مدیریت زنان ترك برداشته است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، شهیندخت مولاوردی روز دوشنبه در نخستین همایش كانون مدیران ورزشی زن با عنوان 'زنان شایسته ورزش بر مسند مدیریت' كه در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد، افزود: تلاش های بسیاری برای ارتقای جایگاه مدیریتی زنان انجام شده است و در برنامه ششم توسعه و در برنامه چهار ساله دولت دوازدهم به موضوع تعادل جنسیتی و عدالت جنسیتی تاكید شده است.
وی ادامه داد: همچنین براساس مصوبه شورای عالی اداری كه ابتدای دولت دوازدهم تصویب شد، حضور ٣٠ درصدی زنان در سطوح مدیریت هدف گذاری شده است.
مولاوردی درباره اصطلاح سقف شیشه ای گفت: اولین بار این مفهوم در سال ١٩٨٦ توسط مجله وال استریت ژورنال مطرح شد و پس از آن هم در سال ١٩٩٠ به تعداد اندك زنان در سطوح مدیریتی و شكاف عمیق میان دستمزدهای زنان و مردان توجه شد.
وی اضافه كرد: زنان همواره در مسیر تلاش های خود برای دست یابی به سطوح مدیریتی شرایط تبعیض آمیزی را تجربه كردند و این شرایط هم در تحركات عمودی و هم افقی شغلی وجود دارد.
مولاوردی به اصطلاح جدیدی در زمینه موانع دستیابی زنان به مناصب مدیریتی اشاره كرد و افزود: در مقابل اصطلاح سقف های شیشه ای، كف های چسبنده وجود دارد و منظور از آن عوامل فردی است كه مانع از رشد و پیشرفت زنان می شود.
دستیار رئیس جمهوری درباره عوامل موثر بر عدم حضور زنان در پست های مدیریتی گفت: تفكرات قالبی و كلیشه ای، تعمیم برخی خصیصه ها به همه زنان، دسترسی محدود به شبكه های قدرت و تعامل اندك زنان و فقدان فرصت دسترسی به شبكه های ارتباطی محدود سطوح مدیریتی باعث رسیدن زنان به جایگاه های عالی مدیریتی می شود.
وی اضافه كرد: زنان همواره در حال اثبات توانایی و لیاقت خود هستند و كمتر به تاثیرگذاری كار آنان در عرصه های مختلف توجه می شود.
مولاوردی یكی دیگر از موانع دستیابی زنان به سطوح مدیریتی را عدم انعطاف مسئولیت های خانوادگی و اجتماعی زنان دانست و گفت: الگوی مدیریتی در سطوح عالی مدیریت مردانه است و همواره زنان را بر سر دوراهی قرار می دهد.
وی ادامه داد: هنوز مدیریت زنان تهدیدی مستقیم برای پیشرفت مردان تلقی می شود و البته الزاماتی از قبیل نداشتن تحصیلات كافی و تخصص های لازم همچنین تعصبات موجود در شبكه های استخدامی سنتی از جمله دیگر موانع حضور زنان در پست های عالی مدیریتی است.
دستیار ویژه رئیس جمهوری اظهار كرد: ایجاد شرایط و زمینه های لازم برای فعالیت سازمان های مردم نهاد، كانون ها و انجمن ها می تواند به عنوان یكی از راهكارهای موثر برای حضور زنان در عرصه های مدیریتی باشد.
مولاوری یادآور شد: تدوین دوره های آموزشی، ترغیب زنان در جهت توانمندسازی اقتصادی آنها، برگزاری دوره های آموزشی، سمینارها و همایش ها برای مردان به منظور فرهنگ سازی برای حضور زنان در عرصه های مدیریتی، آموزش از سنین پایه در این زمینه همچنین افزایش آگاهی های عمومی نسبت به ضرورت حضور زنان در جایگاه های مدیریتی می تواند زمینه های لازم را برای بهره گیری توانایی های زنان فراهم آورد.
نخستین همایش كانون مدیران ورزشی زن با عنوان 'زنان شایسته ورزش بر مسند مدیریت' و با حضور شهیندخت مولاوردی دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی، طیبه سیاووشی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، سمیه حاجوی شهردار منطقه هفت، مدیركل برنامه ریزی ورزش قهرمانی و حرفه ای، رئیس فدراسیون ووشو، مدیركل تربیت بدنی وزارت تعاون، رفاه، كار و امور اجتماعی، مدیركل امور استان های وزارت ورزش و جوانان، برخی روسا و نواب روسای فدراسیون های ورزشی و برخی مسئولان ورزشی كشور و جمعی از بانوان فعال جامعه ورزشی كشور عصر امروز -دوشنبه- در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.
اجتمام**٣٢٢٩**1569
خبرنگار: حنانه شفیعی** انتشار: علی حبیبی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در كانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

سرخط اخبار ورزش