رییس پلیس تهران بزرگ: 5 میلیون سی‌دی غیرمجاز امروز امحا شد

تهران - ایرنا - رئیس پلیس تهران بزرگ گفت: بیش از 11 میلیون «سی دی» غیرمجاز كشف شده كه امروز(دوشنبه) پنج میلیون از این تعداد امحاء شد.

به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، صبح امروز در محل پلیس امنیت اطلاعات عمومی، مراسم امحا محصولات قاچاق و مخرب ضد فرهنگی با همكاری ستاد صیانت از محصولات فرهنگی برگزار شد.
در میان سی دی های غیرمجاز مقادیر زیادی از سی دی سریال های شبكه خانگی و تلویزیونی از جمله «شهرزاد» و «پایتخت» مشاهده می شد.
پیش از آغاز مراسم، رئیس پلیس تهران بزرگ گفت: در عملیاتی كه ٤٨ ساعت گذشته انجام شد، همكاران در پلیس امنیت بیش از ١١ میلیون سی دی غیر مجاز و كارتون‌های مبتذل كشف كردند.
سردار حسین رحیمی با بیان اینكه امروز پنج میلیون از آثار كشف شده منهدم می شود، افزود: ضمن اینكه در این عملیات ٤٠٠ واحد توزیع كننده محصولات فرهنگی مورد بازدید قرار گرفتند كه اكثر آنها فاقد مجوز است.
وی ادامه داد: بسیاری از واحدهای مورد بازدید در عرضه و رایت فیلم های مبتذل و غیرمجاز فعالیت می كنند همچنین در این عملیات بیش از ٧٠٠ دستگاه تكثیر كشف شد.
رئیس پلیس تهران بزرگ گفت: با هماهنگی صورت گرفته امیدوارم فضای كشور را از این محصولات غیر مجاز پاك كنیم تا از هنرمندان و سینماگران ایرانی حمایت شود زیرا این عمل باعث سرقت آثار سینماگران شده است.
وی تاكید كرد: ایمن سازی فضای مجازی جز وظایف وزارت ارتباط است كه فضای مجازی و اینترنت را كنترل كند، همچنین تمام متصدیان واحدهای صنفی مقصر هستند و برخوردهای قضایی از سوی دستگاه قضایی انجام خواهد شد.

** جشنواره یاس امسال برگزار نمی‌شود
مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری نیز در این مراسم گفت: اگر آثار سمعی و بصری ایرانی از مراجع قانونی دانلود شوند، برای مخاطب بسیار ارزانتر از آن قیمتی خواهد بود كه از سایت های غیرقانونی دانلود می‌شود.
مهدی یزدانی همچنین درباره برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم «یاس» گفت: بنا داریم حوزه‌های مختلف را رصد و ارزیابی كنیم و اگر به جمع ‌بندی مناسبی برسیم، این جشنواره سال آینده برگزار خواهد شد.
وی با تاكید بر انیكه امسال جشنواره برگزار نخواهد شد، افزود: بطور قطع سال آینده نیز برگزار كننده جشنواره بخش خصوصی خواهد بود.
در این مراسم علیرضا تابش، محمدحسین فرح بخش، سید جمال ساداتیان، پژمان بازغی، منوچهر شاهسواری، رضا داوود نژاد، علی كاظمی و بهرام رادان حضور داشتند.
فراهنگ ** 9246 ** 1109 ** خبرنگار: علیرضا مرادی * انتشار: امید غیاثوند