اهتزاز پرچم عراق بر فراز گذرگاه مرزی این كشور با سوریه

تهران - ایرنا - شبكه خبری سومریه نیوز عصر یكشنبه گزارش كرد، حیدر «العبادی» نخست وزیر عراق پرچم این كشور را در بر فراز گذرگاه مرزی 'حصیبه' در مرز با سوریه كه به تازگی آزاد شده است، به اهتزاز درآورد.

به گزارش ایرنا، العبادی كه روز یكشنبه به مناسبت آزادسازی شهر مرزی القائم در غرب استان الانبار عراق، به این منطقه رفته است، در شهر «حدیثه» این شهرستان گفت: استواری مردم شهر حدیثه در برابر تررویسم را به آنان تبریك می گویم و از آنها به خاطر آن كه اجازه ندادند،شهر به دست داعش بیفتد، قدردانی می كنم.
العبادی بار دیگر تاكید كرد: اجازه نخواهیم داد، خواسته های تفرقه انگیز و قومیتی كه درصدد ایجاد شكاف در بین افراد یك جامعه یكپارچه هستند، محقق شود.
نخست وزیر عراق تصریح كرد: پیروزی های اخیر علیه تروریسم با اراده و جانفشانی نیروهای عراقی صورت گرفت، اما متاسفانه برخی در صدد هستند تا پیروزی در عراق را به دیگران نسبت دهند.
وی در پایان بار دیگر تاكید كرد: اگر ایثار و از خودگذشتی نیروهای عراقی نبود، شهرستان القائم هرگز آزاد نمی شد.
سپهبد «عبدالامیر رشید یارالله» فرمانده مشترك نظامی عراق جمعه گذشته (12 آبان) با انتشار بیانیه ای اعلام كرد، شهر مرزی القائم از توابع استان الانبار در غرب عراق به عنوان مهمترین پایگاه گروه تروریستی داعش در غرب این كشور آزاد شد.
با آزادی القائم تمامی مناطق مهم عراق از وجود تروریست ها پاكسازی شده و تنها بخشی از مناطق شمالی این شهرستان در اشغال داعش است كه كارشناسان نظامی پیش بینی می كنند، آزادسازی این مناطق در آینده نزدیك عملی شود.
شبس**9363*1488 * مترجم: محمد تدو* انتشاردهنده: بهمن بامداد**