پیش بینی راه اندازی 6 هزار واحد صنعتی و ایجاد50 هزار شغل تا پایان سال در كشور

كرج - ایرنا - قائم مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینكه هر ماه باید 500 واحد تولیدی جدید در كشور راه اندازی شود، گفت: امسال در مجموع راه اندازی 6 هزار واحد صنعتی جدید و ایجاد 50 هزار شغل توسط این وزارتخانه در كشور پیش بینی شده است.

به گزارش ایرنا، رضا رحمانی عصر یكشنبه در جلسه كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان البرز با بیان اینكه 6 هزار واحد صنعتی امسال باید در كشور راه اندازی شود، افزود: امسال 20 هزار میلیارد تومان برای احیا 10 هزار واحد صنعتی ، معدنی ، كشاورزی وگردشگری در كشور درنظر گرفته شده است.
وی گفت: 10 هزار میلیارد تومان نیز برای بازسازی و نوسازی صنایع متوسط ، كوچك و اصناف تولیدی در جهت برنامه‌های اقتصادی مقاومت پیش بینی كرده ایم.
وی با بیان اینكه هدف دولت توزیع فقط پول نیست، اظهار كرد: در سال گذشته 16 هزار میلیارد تومان برای احیای بیش از هفت هزار واحد صنعتی، معدنی و كشاورزی در نظر گرفته شد.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت ، رونق تولید را یكی از 44 طرح اقتصاد مقاومتی دانست و‌ گفت: پارسال 2 هزار و 450 طرح در كشور ایجاد شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینكه 50 طرح ملی در وزارت صنعت، معدن و تجارت وجود دارد، ادامه داد: با بهره برداری از این طرح‌ها بیش از 13 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد می‌شود.
رحمانی با اشاره به سیاست‌های جدید این وزارتخانه، گفت: برنامه ما این است تولید دانش بنیان جز اولویت‌ها قرار گیرد ضمن آنكه نوسازی صنایع و تولید صادرات محور از دیگر برنامه‌ها است.
وی با اشاره به اینكه برای اولین بار پیوست فناوری به قرارداد‌ها اضافه شده است، اظهاركرد: نوع نگاه وزارتخانه به سمت كیفی سازی است و قرارداد‌های كه پس از برجام بر این اساس تنظیم شده به طور حتم باید صادرات محور باشد.
7414/ 6155خبرنگار: وحیده عسكری** انتشار دهنده : محمد عزیزپور

سرخط اخبار اقتصاد