رئيس فدراسيون ژيمناستيك: به موفقيت در آسيا مي انديشيم/ تعامل با آموزش و پرورش آذرماه اجرايي مي شود

تهران- ايرنا- «زهرا اينچه درگاهي» رئيس فدراسيون ژيمناستيك، با بيان اينكه به موفقيت در آسيا مي انديشيم، گفت: تعامل با آموزش و پرورش براي استعداديابي و رونق ورزش ژيمناستيك آذرماه اجرايي مي شود.

اينچه درگاهي روز يكشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا درباره نشست مشترك ستاد عالي بازي هاي آسيايي و المپيك كه با حضور روساي فدراسيون هاي سواركاري، شمشيربازي، ژيمناستيك و تير و كمان برگزار شد، افزود: در اين جلسه «مسعود سلطاني فر» وزير ورزش و جوانان درباره ظرفيت و علاقه مندي زياد مردم به رشته ژيمناستيك صحبت كرد و گفت كه تعامل فدراسيون با وزارت آموزش و پرورش دستاوردهاي بزرگي در اين رشته ورزشي به همراه دارد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت ورزش و جوانان سلطاني فر در اين نشست در خصوص رشته ژيمناستيك گفت: ساماندهي و اصلاح ساختار فدراسيون ژيمناستيك در همين مدت كم بي نظير است و كارهاي ارزشمندي در اين فدراسيون انجام شده است. از رئيس فدراسيون ژيمناستيك مي خواهم با يك برنامه بلندمدت راهبردي هفت ساله، گام بلندي براي المپيك 2024 بردارد و اين وزارتخانه نيز براي اجرايي كردن اين برنامه ها اعتبار بيشتري براي ژيمناستيك در نظر مي گيرد.
اينچه درگاهي ادامه داد: از شهريور امسال رقابت هاي انتخابي تيم ملي در حال برگزاري است و اردوهاي منضبط و مستمر ملي پوشان هر ماه در حال انجام مي شود به گونه اي كه ژيمناست ها تنها چند روز براي ديدن خانواده خود از اردو جدا شدند.
وي گفت: سه اردوي متمركز برگزار شد كه همچنان هم ادامه دارد و اميدواريم با تركيبي قوي و شايسته براي موفقيت در بازهاي آسيايي 2018 جاكارتا حضور يابيم. البته دو مسابقه بزرگ در دو رشته ژيمناسيتك هنري و ترامپولين در سطح كشوري قرار است برگزار شود كه نزديك به 500 بازيكن در اين دو رشته تاكنون ابراز آمادگي كردند.
رئيس فدراسيون ژيمناستيك با اشاره به اينكه نيازي به جذب سرمربي خارجي براي تيم هاي ملي در اين مقطع زماني وجود ندارد، تاكيد كرد: در صورتي فدراسيون احساس كند حضور مربيان خارجي مي تواند براي پيشرفت اهداف تيم هاي ملي ژيمناستيك تاثير گذار باشد، قطعا از مربيان صاحب نام خارجي بهره خواهيم برد. اما در اين مقطع زماني مربيان فعلي تيم هاي ملي ژيمناستيك از دانش لازم براي پيشبرد برنامه هاي تعيين شده برخوردار هستند.
اينچه درگاهي درباره برنامه هاي اين فدراسيون براي استعداد يابي در رشته ژيمناستيك گفت: تعامل و همكاري با وزارت آموزش و پرورش، سازمان بهزيستي و مهد كودك ها از جمله برنامه هاي اين فدراسيون براي شناخت نيروهاي مستعد اين رشته براي معرفي به تيم هاي ملي ژيمناستيك است كه از آذر ماه امسال اجرايي مي شود.
وي درخصوص اينكه آيا موفق به جذب حامي مالي شده است يا خير؟ گفت: با دو حامي مالي بزرگ گفت وگوهاي لازم انجام شده است و به توافقاتي نيز رسيدم. البته بايد قبول كنيم رشته ژيمناستيك به اندازه فوتبال و كشتي در بين مردم كشورمان محبوب نيست.
براي آگاهي از آخرين اخبار ورزش ايران و جهان با كانال ورزشي ايرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شويد
ورزشي**9029**1368
مصاحبه كننده: محمد مهدي موذن**انتشار: خيراله شفيعي