معاون استاندار خراسان شمالي: هيچ كس نمي تواند نقش ايران در تحولات جهاني ناديده بگيرد

بجنورد- ايرنا- معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار خراسان شمالي گفت: امروز نقش بي بديل و انكارناپذير جمهوري اسلامي ايران در جهان چنان برجسته و مشهود است كه كسي نمي تواند اين نقش را در تحولات منطقه اي و جهاني ناديده بگيرد.

به گزارش ايرنا و به نقل از روابط عمومي استانداري، دكتر مهرداد ابراهيمي در آيين راهپيمايي 13 آبان جاجرم گفت: از سال 42 تا به امروز به بركت مقاومت و ايستادگي ملت توانستيم آنچنان با اقتدار و صلابت در عرصه هاي مختلف بين المللي ظاهر شويم كه امروز رئيس جمهوري آمريكا در مواضع اخير خود به دنبال يارگيري باشد.
وي اظهار داشت: امروز، روز استكبار ستيزي است و مردم شهيدپرور شهرستان جاجرم با حضور آگاهانه و پرشور خود در راهپيمايي 13 آبان بار ديگر همراه با ملت ايران با يكپارچگي و اتحاد بر عيله استكبار جهاني شعار دادند.
وي افزود: پيام اين حضور آگاهانه دفاع از مواضع برحق جمهوري اسلامي ايران در حوزه هاي مختلف همچون بهره مندي از سلاح هاي متعارف و آزادي هاي بين المللي است و اينكه شوراي امنيت و سازمان هاي بين المللي بايستي پايند برجام باشند و از حقوق و حقوق ايران دفاع كنند.
وي ادامه داد: اين حضور و ايستادگي و اقدامات اخير رئيس جمهوري آمريكا بيانگر قدرت نظامي سپاه پاسداران، ارتش جمهوري اسلامي، نيروهاي انتظامي و امنيتي و همچنين قدرت نيروهاي سياسي دولت تدبير و اميد و نفوذ سياسي مقام معظم رهبري در جوامع بين المللي است.
وي تاكيد كرد: ابراهيمي با بيان اين كه سيزدهم آبان سالگرد سه رويداد مهم در تاريخ ايران است، افزود: تبعيد امام خميني به تركيه در 13 آبان 1343، به خاك و خون كشيدن دانش‌آموزان در 13 آبان 1357 در دانشگاه تهران و تسخير سفارت آمريكا در 13 آبان 1358، سه رويداد متفاوت بودند و بنابراين 13 آبان روز مقابله با استكبار ناميده مي شود.
6042 انتشاردهنده: سيدحسين قدسي