قاسمی: استعفای سعد حریری سناریوی دیگری برای ایجاد تنش در لبنان و منطقه است

تهران-ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با رد اظهارات نخست وزیر مستعفی لبنان علیه ایران گفت: این استعفا و تكرار اتهامات واهی و بی اساس صهیونیست ها، سعودی ها و آمریكایی ها، سناریوی دیگری برای ایجاد تنش در لبنان و منطقه است.

به گزارش ایرنا از اداره كل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی شامگاه شنبه در واكنش به استعفای نخست وزیر لبنان و بیان مطالب ضد ایرانی در متن استعفانامه وی گفت: استعفای ناگهانی آقای حریری و بیان آن در كشوری دیگر، نه تنها مایه تاسف و شگفتی است بلكه نشان دهنده بازی ایشان در زمینی است كه بدخواهان منطقه طراحی كرده و برنده این میدان نه كشورهای عربی و اسلامی بلكه رژیم صهیونیستی است كه حیات خود را در تنش 'در' و 'میان' كشورهای مسلمان منطقه تعریف كرده است.
قاسمی افزود: در شرایطی كه به پایان داعش و جولان گروه های تروریستی در برخی كشورهای منطقه نزدیك می شویم باید تلاش كرد با آرام كردن فضا به جبران خسارتهای وارده توسط تروریست های دست پروده آمریكا و متحدان منطقه ای و بازسازی كشورهای آسیب دیده از سالها جنگ و ویرانی پرداخت.
سخنگوی وزارت امور خارجه با رد اظهارات سعد حریری علیه نقش منطقه ای ایران افزود: تكرار اتهامات واهی و بی اساس صهیونیست ها، سعودی ها و آمریكایی ها علیه ایران‌ توسط نخست وزیر مستعفی لبنان، گواه این است كه این استعفا نیز سناریوی جدیدی برای تنش آفرینی تازه در لبنان و منطقه است؛ اما بر این باوریم مردم‌ مقاوم لبنان‌ از این مرحله نیز به راحتی عبور خواهند كرد.
قاسمی تاكید كرد: جمهوری اسلامی ایران همواره خواستار حفظ صلح و ثبات در كشورهای منطقه است و منافع خود را در امنیت، ثبات و رونق اقتصادی تمامی كشورهای همسایه و منطقه تعریف كرده است و به همین‌ منظور مبارزه با ناامنی، بی ثباتی و گروههای افراطی و تروریستی را برای آرامش همه كشورها در اولویت سیاست های منطقه ای خود قرار داده است.
سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان با اشاره به روابط ممتاز دو كشور ایران و لبنان گفت: جمهوری اسلامی ایران همانطور كه رئیس جمهور لبنان نیز در سخنان اخیر خود بر روابط خوب سیاسی دو كشور تاكید و هرگونه اتهام دخالت ایران در لبنان را رد كرد، همواره به استقلال و حفظ ثبات و آرامش این كشور احترام‌ گذاشته و آمادگی خود را برای همكاری با دولت لبنان در زمینه های مورد علاقه دو كشور اعلام نموده است.
به گزارش
سعد حریری نخست وزیر لبنان امروز -شنبه- در عربستان سعودی و از طریق شبكه العربیه و با ایراد اتهاماتی علیه جمهوری اسلامی ایران استعفای خود را اعلام كرد.
سیام**3070**1449**تنظیم كننده: داود نخ كوب نیاسر**انتشار دهنده: امیر كاردان راد