۱۳ آبان ۱۳۹۶،‏ ۱۴:۴۱
کد خبر: 82719260
۰ نفر
تجليل از خانواده شهيد حججي در دزفول

دزفول - ايرنا - در آئيني به مناسبت 13 آبان روز ملي مبارزه با استكبار جهاني از خانواده شهيد محسن حججي از شهداي مدافع حرم در دزفول تجليل شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا امام جمعه دزفول در اين آئين كه در محل آستان حضرت محمدبن موسي الكاظم سبزقبا(ع) برگزار شد در سخناني گفت:شهيد حججي ها با روحيه استكبار ستيزي خود به ميدان رفتند و به شهادت رسيدند.
حجت الاسلام سيدمحمدعلي قاضي دزفولي با بيان اينكه شهدا با خون خود شعار استكبارستيزي را امضا كردند افزود:اجازه نخواهيم داد تاريخ دوباره تكرار شود و ننگي ديگر بر نسل حاضر به ثبت برسد و تكفيري ها به حرم حضرت زينب(س)دست يابد.
وي مدافعان حرم را آبروي اسلام دانست و اظهار كرد:به واسطه خون شهداي مدافع حرم تمام نقشه هاي دشمن در عراق وسوريه نقش برآب شده است.
امام جمعه دزفول ادامه داد:امروز حادثه كربلا تكرار نخواهد شد زيرا امام حسين(ع) امروز در عرصه تاريخ تنها نيست و ياران فراواني دارد.
به گزارش ايرنا محمدرضا حججي پدر شهيد محسن حججي نيز در سخنان كوتاهي بر ادامه راه شهدا تاكيد كرد و گفت: شهداي مدافع حرم ثابت كردند راه ايثار و شهادت تمام شدني نيست.
وي افزود:همانگونه كه شهدا در دنيا مايه عزت و اقتدار ما شدند و براي ما افتخار آفريدند بايد ادامه دهنده راه شهدا باشيم تا شرمنده شهدا نشويم.
محمدرضا حججي با قدرداني از ايستادگي و مقاومت مردم دزفول در هشت سال دفاع مقدس از افزود:مردم دزفول با بزرگداشت ياد شهداي مدافع حرم ثابت كردند كه هميشه در صحنه اند.
بانو زهرا مختارپور مادر شهيد محسن حججي نيز در سخناني با تشريح ويژگي هاي اخلاقي فرزند شهيدش گفت:اخلاق نيكو و اقامه نماز شب از ويژگي هاي محسن بود.وي
همواره به بانوان توصيه مي كرد حجاب خود را رعايت كنند و نگذارند خون شهدا پايمال شود.
در اين آئين با تقديم لوح از خانواده شهيد محسن حججي تجليل به عمل آمد.
شهيد محسن حججي 25 ساله از افراد خير نجف آباد و مدافع حرم بود كه مرداد امسال در نبرد با تكفيري هاي داعش در منطقه مرزي بين عراق و سوريه به اسارت نيروهاي داعش درآمد و پس از دو روز اسارت، تكفيري هاي داعش با جداكردن سر از بدن، او را به شهادت رساندند.
7278/6068
خبرنگار:رقيه كردي -انتشار:محمدعلي فريدپناه