۱۳ آبان ۱۳۹۶،‏ ۱۰:۰۲
کد خبر: 82718720
۰ نفر
نمایشگاه ایران كان مین 2017 با مشاركت 285 شركت آغاز بكار كرد

تهران- ایرنا- سیزدهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات، تجهیزات و صنایع وابسته (ایران كان مین 2017) امروز (شنبه) از سوی خانه معدن ایران با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و 146 شركت و واحد تولیدی داخلی و 139 شركت خارجی یا نمایندگی های آنها در محل نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز بكار كرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، این نمایشگاه در فضایی به وسعت 16 هزار مترمربع با حضور 13 كشور خارجی شامل اسپانیا، استرالیا، اتریش، ایتالیا، آفریقای جنوبی، آلمان، تایوان، تركیه، چین، سنگاپور، سوئیس، جمهوری كره و لهستان در حال برگزاری است كه در آن كشورهای آلمان، ایتالیا و چین به صورت گروهی و رسمی مشاركت دارند.
«محمدرضا بهرامن» رئیس خانه معدن ایران در آیین گشایش این نمایشگاه افزود: ایران كان مین 2017 می تواند زمینه ساز انتقال آخرین فناوری های روز جهان به ایران باشد و كشورمان می تواند مزیت ها و فرصت های خود را در معرض دید سرمایه گذاران خارجی و داخلی قرار دهد.
به گفته این مقام مسئول، برگزاری چنین نمایشگاه هایی موقعیت مناسبی را برای آشنایی مستقیم قشر دانشگاهی، پژوهشگران، دست اندركاران و متخصصان با دستاوردهای علمی- صنعتی روز فراهم كرده و در رشد بخش علمی و انگیزه بخشیدن به ارائه نوآوری در كشورمان موثر خواهد بود.
وی تصریح كرد: ایران كان مین 2017 با هدف عرضه و ارائه قابلیت های موجود و توانمندی های كشورمان توسط دست اندركاران، متخصصان و كارشناسان در زمینه های ایجاد فرصت برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی بخش صنعت، نمایش آخرین تحولات و دستاوردهای علمی، فنی و صنعتی كشورهای شركت كننده در نمایشگاه در زمینه های موضوعی نمایشگاه، فراهم كردن بستر مناسب برای انتقال بیشتر فناوری های روز به كشورمان و ایجاد ارتباط های تجاری جدید و تقویت روابط پیشین برگزار می شود.
رئیس خانه معدن ایران خاطرنشان كرد: معادن زیر زمینی و روباز، دستگاه ها، تجهیزات و ماشین آلات خاكبرداری، ماشین آلات مشترك راهسازی و معدنی، دستگاه ها، تجهیزات و ماشین آلات حفر و نگهداری تونل، انواع ماشین آلات و تجهیزات حفاری، دستگاه ها و تجهیزات مرتبط با كانه آرایی و فرآوری معدنی، تجیهزات وابسته به ذوب و استحصال فلزات، سنگ های قیمتی و گرانبها، معدن و محیط زیست، سیستم های تهویه معادن، نرم افزارها و سیستم های پردازش داده های معدنی، مواد منفجره و تجهیزات انفجار، فرصت های سرمایه گذاری در بخش معدن، بخش بیمه در صنعت معدن و بنادر و كشتی رانی، از جمله موضوعات محورهای 29 گانه این نمایشگاه را تشكیل می دهند.
به گزارش ایرنا، چهار میزگرد تخصصی چشم انداز تعامل معادن، محیط زیست و منابع طبیعی، استراتژی معدن و چالش های ساختاری و اجرایی آن، سرمایه گذاری، تامین مالی و استانداردسازی برپایه اقتصاد معدنی و استراتژی زنجیره فولاد در افق ایران 1404، در این نمایشگاه پیش بینی شده است.
نمایشگاه ایران كان مین 2017 از امروز به مدت چهار روز (تا 16 آبان ماه) – چهارم تا هفتم نوامبر – آماده بازدید علاقه مندان است.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با كانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
@IRNAeco
https://t.me/irnaeco
اقتصام* 3065* 6075*خبرنگار: محمد ملك دار * انتشار: زهرا هجینی نژاد