نصب چهار دستگاه فيلتر سيار به منظور تصفيه آب شرب بانه

سنندج - ايرنا - رئيس اداره آب و فاضلاب شهري بانه گفت: به منظور تصفيه و افزايش حجم آب وارد شده به شبكه اصلي آب شهر بانه از سد عباس آباد چهار دستگاه فيلتر تصفيه آب در ايستگاه پمپاژ آب بوئين نصب شد.

جلال صالحي روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: براي تامين اضطراري آب شهر بانه ناشي از كاهش آب سد مخزني بانه چندي پيش يك دستگاه فيلتر نصب و راه اندازي شد با اين كار فرآيند تصفيه و ورود آب سد عباس آباد به شبكه اصلي آب آشاميدني شهر كليد خورد هم اكنون چهار دستگاه فليتر تصفيه آب آشاميدني در ايستگاه پمپاژ آب بوئين نصب شده است.
به گفته وي، اين دستگاه را به منظور جلوگيري از بحران كمبود آب در بانه راه اندازي شده كه با راه اندازي اي دستگاه هاي فيلتر آب حجم آب ورودي به شبكه اصلي آب به 130 ليتر در ثانيه مي رسد.
صالحي كل هزينه اجراي اين پروژه را 40 ميليارد ريال عنوان كرد و اضافه كرد: 15 ميليارد ريال براي اجراي لوله گذاري باز ايستگاه بوئين تا منبع عثمان آباد هزينه شده و 25 ميليارد ريال براي احداث فنداسيون و خريد فيلترها هزينه شده است.
وي با اشاره به اهميت اجراي اين طرح و ضرورت تامين آب شرب شهروندان اظهار كرد: نصب دستگاه هاي فيلتر در ايستگاه پمپاژ آب بوئين در راستاي ايجاد يك تصفيه خانه سيار با هماهنگي و برنامه ريزي وزارت نيرو و مديران استاني انجام و يك ماه اجرا و به بهره برداري رسيد.
در سالهاي گذشته در اين فصل به دليل حجم كم و كدور بودن آب شرب بانه مردم اين شهر با مشكل قطعي آب مواجه بودند كه با نصب اين فيلترها اين مشكل مرتفع شده است.
بانه با 158 هزار نفر جمعيت در 270 كيلومتري غرب سنندج واقع شده است.
خبرنگار:زينب طلايي/ **انتشار دهنده: عبدالله رحماني
7469/ 3020
**آگاهي از آخرين اخبار استان كردستان در كانال زير:
@IRNASANANDAJ
https://telegram.me/joinchat/DHygAj7hzZXSBJmWuX3Bvg

سرخط اخبار استان‌ها