ادامه جنایات عربستان در یمن با كشته شدن 7 زن و كودك در استان صعده

تهران- ایرنا- هفت نفر از جمله چند زن و كودك در تازه ترین حمله هوایی ائتلاف عربی-آمریكایی علیه یمن، در استان صعده واقع در شمال این كشور كشته و شماری نیز زخمی شدند كه با احتساب قربانیان این حمله شمار كشته و زخمی های حملات هوایی طی 2 روز گذشته به 81 نفر رسید.

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از شبكه خبری المسیره، هواپیماهای سعودی-آمریكایی روز جمعه خانه ای را در منطقه «آل عسلان» شهرستان «باقم» در استان صعده هدف قرار دادند كه در پی آن 7 نفر از جمله شماری زن و كودك جان باختند.احتمال افزایش شمار قربانیان این حمله وجود دارد و نیروهای امداد در حال بیرون آوردن قربانیان از زیر آوار هستند.
روز گذشته نیز در حمله هوایی به روستای «ملاحا» شهرستان «المصلوب» در استان الجوف واقع در شمال یمن، 10 كودك زخمی شدند كه حال 2 تن از آنها وخیم اعلام شده است.
بر اساس این گزارش، روز پنجشنبه همچنین 3 غیر نظامی بر اثر تیراندازی گارد مرزی عربستان در منطقه آل شیخ شهرستان «منبه» استان صعده كشته شدند.
این در حالی است كه جنگنده های ائتلاف بامداد چهارشنبه به بازار «علاف» شهر «سحار» در استان صعده حمله كردند كه بر اثر آن، 29 نفر كشته و 28 نفر زخمی شدند.
همچنین در حمله هوایی بامداد چهارشنبه به منطقه «غافره»شهرستان الظاهر نیز 2 نفر كشته و سه نفر زخمی شدند. روز چهارشنبه همچنین یك غیر نظامی در شهرستان «رازح» بر اثر تیراندازی گارد مرزی عربستان زخمی شد.
بر اساس این گزارش، آمارهای مستقل حاكیست كه از آغاز تجاوز به یمن در مارس 2015 تاكنون بیش از 35 هزار غیرنظامی در این كشور كشته و زخمی شده اند.
عربستان همراه با چند كشور دیگر از روز ششم فروردین سال 94 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این كشور با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت كرد.
این تجاوز نظامی كه هیچ دستاوری برای ریاض و متحدانش نداشته و تنها سبب ویرانی كشور فقیر یمن و كشتار و آوارگی یمنی ها شده است.
شبد**1480**1010
مترجم:غلامرضا رفیع**انتشار:حسن معظمی