ايران و صربستان بر گسترش همكاري در زمينه گردشگري و انرژي تاكيد كردند

بلگراد-ايرنا- نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي و رئيس گروه دوستي پارلماني ايران و صربستان در نشستي با رئيس كميسيون اقتصاد، توسعه، تجارت، گردشگري و انرژي پارلمان صربستان بر تحكيم همكاري هاي دو كشور در حوزه هاي مختلف به ويژه در حوزه هاي گردشگري و انرژي تاكيد كردند.

به گزارش پنجشنبه شب ايرنا، پروانه سلحشوري در ديدار با اسنژانا پتوويچ با اشاره به ظرفيت هاي منابع عظيم نفت و گاز در كشورمان، آمادگي جمهوري اسلامي ايران را براي توسعه همكاري ها در اين زمينه اعلام و خواستار همكاري هاي دو كشور در زمينه انرژي‌هاي نو شد.
سلحشوري افزايش حجم تجارت و همكاري هاي اقتصادي و فني ميان ايران و صرستان را به نفع دو كشور خواند و آمادگي مجلس شوراي اسلامي را در اين زمينه اعلام كرد.
وي اظهار داشت كه به زودي نشست كميسيون مشترك اقتصادي دو كشور برگزار مي شود .
خانم پتوويچ نيز در اين نشست با ابراز خرسندي از شتاب گرفتن روابط دو كشور از سرمايه گذاران ايراني دعوت كرد در اين كشور سرمايه‌گذاري كنند.
وي اعلام كرد كه اخيرا بانك جهاني، ‌صربستان را به عنوان يكي از جذاب ترين كشورهاي دنيا براي سرمايه گذاري خارجي اعلام كرده است و اين كشور بدليل موفقيت در جذب سرمايه، جايگاه خود در فهرست كشورهاي مساعد براي تجارت را از رتبه 47 در سال گذشته به رتبه 43ارتقا داده است.
رئيس كميسيون اقتصاد و تجارت پارلمان صربستان، آمادگي كشورش را براي همكاري با جمهوري اسلامي ايران در تمامي حوزه ها بخصوص حوزه هاي انرژي، دامداري، صنايع، كشاورزي و گردشگري اعلام كرد.
سلحشوري در صدر هيات پارلماني در سفر به صربستان با رئيس مجلس ، وزيران امور خارجه و تجارت و برخي رئيسان كميسيون هاي پارلماني اين كشور ديدار كرد.
اروپام**436**شبس*1613*انتشار دهنده: عبدالله غفاري