بيمارستان صحرايي سپاه در مرز مهران از امروز پذيراي زائران است

ايلام - ايرنا - مسئول بسيج جامعه پزشكي سپاه حضرت اميرالمومنين (ع) ايلام گفت: بيمارستان صحرايي بسيج جامعه پزشكي سپاه ايلام از امروز صبح داير شده و آماده پذيرش و خدمات رساني درماني به زائران است.

سرهنگ ساسان زماني روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: اين بيمارستان از امروز تا 22 آبان ماه به مدت 12 شبانه روز به زائران خدمات بهداشتي و درماني ارائه مي دهد.
وي افزود: امسال 50 نفر كادر درماني فوق تخصص، متخصص، پيراپزشك و كادر درماني و بهداشتي در اين بيمارستان به صورت شيفتي فعاليت دارند.
زماني يادآور شد: 10 نفر از اين كادر پزشكي از سوي بسيج جامعه پزشكي استان هاي خراسان شمالي و مازندران به اين بيمارستان صحرايي اعرام شده اند و مابقي كادر از بسيج جامعه پزشكي خود استان ايلام هستند.
وي گفت: در اين بيمارستان بخش هايي چون پزشك عمومي، كودكان، قلب و عروق، زنان و زايمان، دندان پزشكي، آزمايشگاه، تزريقات زنان و مردان و سرم تراپي تهبيه شده است.
وي محل استقرار بيمارستان صحرايي بسيج جامعه پزشكي سپاه را نقطه صفر مرزي و در آخرين گيت خروجي از مرز اعلام كرد تا زائران قبل از خروج يا در بدو ورود به كشور در صورت نياز به اين بيمارستان مراجعه كنند.
به گزارش ايرنا، سال گذشته بيش از 2 ميليون نفر براي شركت در آيين عظيم كنگره اربعين از اين مرز عبور كردند كه پيش بيني مي شود امسال بيش از 2 ميليون و 500 هزار نفر براي شركت در مراسم اربعين حسيني از اين مرز عبور كنند.
بر اساس تقسيم بندي استان هاي كشور براي تردد زائران اربعين حسيني از مرزها، امسال مصوب شد زائران 13 استان از مرز مهران عبور كنند.
بر اساس آخرين آمارها از ابتداي ماه صفر تا كنون 900 هزار زائر اربعين از مرزهاي مهران، شلمچه و چذابه تردد كرده اند .
خبرنگار: زهرا موسوي ** انتشاردهنده: شهريار حيدري فر
7172/6034

سرخط اخبار استان‌ها