فرمانده ناجا:با شهداي گرانقدر عهد مي بنديم كه راه و هدفشان را ادامه دهيم

تهران - ايرنا - فرمانده نيروي انتظامي گفت: در اين ميدان با شهداي عزيز عهد مي بنديم كه راه و هدف شان را ادامه دهيم و نگذاريم خدشه اي بر امنيت كشور وارد شود.

به گزارش ايرنا از پايگاه خبري پليس، سردار حسين اشتري روز پنجشنبه ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهداي دوران دفاع مقدس ، شهداي حرم و شهداي نيروهاي مسلح به ويژه 54 شهيد ژاندارمري و آرزوي سلامتي براي فرماندهي كل معظم قوا امام خامنه اي ( مدظله العالي ) و خير مقدم خدمت خانواده شهداي گرانقدر اظهار داشت: از 119 شهيدي كه اخيرا در ايران تفحص شد 54 تن از اين شهداي عزيز مربوط به ژاندارمري جمهوري اسلامي است.
وي اضافه كرد: البته حدود 25 تن از اين بزرگواران شناسايي شده و بقيه با اقداماتي كه صورت مي گيرد شناسايي و تحويل خانواده اين عزيزان مي شوند.
فرمانده نيروي انتظامي تصريح كرد: امروز نيروي انتظامي ميزبان 54 تن از همكاران عزيزمان است، كساني كه در دوران دفاع مقدس داوطلبانه و عاشقانه جنگيدند براساس اخبار و اطلاعاتي كه به دست ما رسيده است آنان در منطقه 'زبيدات' تا آخرين نفس جنگيدند و افتخار آفريدند و امروز نيز افتخار نيروهاي مسلح و خصوصا نيروي انتظامي هستند.
عالي ترين مقام انتظامي كشور خاطر نشان كرد: نيروي انتظامي بيش از 13 هزار شهيد تقديم اسلام و انقلاب و ميهن و بيش از 20 هزار جانباز براي امنيت كشور در ماموريت هاي مختلف كرده است و همچنين ناجا بيش از دو هزار آزاده سرافراز دارد و اين افتخار را دارد براي آرامش مردم عزيز تاكنون در صحنه حضور داشته و امروز هم براي حفظ و حراست از مرزهاي ميهن اسلامي در تمام اقصي نقاط كشور بر جاده ها، شهرها و روستاها با تمام توان و عشق مشغول خدمت به مردم بوده و همچنان باب شهادت در نيروي انتظامي بازاست.
وي خاطر نشان كرد: دوران هشت سال دفاع مقدس، دوران بي نظيري است در تاريخ، ايران اسلامي هشت سال دفاع كرد تمام ابرقدرت ها به كمك حزب بعث عراق شتافتند و حمله و جنگ را شروع كردند ولي مردم عزيز و نيروهاي مسلح با هدايت و فرماندهي رهبر كبير انقلاب اسلامي مقاومت و ايثار كردند و افتخار آفريدند.
سردار اشتري تاكيد كرد: اگر ايمان به خدا ، روحيه انقلابي و تبعيت پذيري از امام زمان (عج) و حضور مقام معظم رهبري (مدظله العالي ) نبود مشخص نبود اين افتخارات را بتوانيم به دست آوريم و امروز هم همه مردم عزيز، نيروهاي مسلح ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ، ارتش ، بسيج و نيروي انتظامي همه با هم در كنار هم آماده اند تا از كيان و نظام اسلامي دفاع كنند.
وي بيان كرد: امروز اگر دفاع ما در صدها كيلومتر جلوتر از مرزهايمان است براي برقراري امنيتي است كه مي خواهيم در ميهن اسلامي مان داشته باشيم. عزيزاني كه مدافعان حرم هستند كه البته از ناجا هم رزمندگاني در حال مبارزه با دشمنان هستند به خاطر امنيت كشور است هر روز يك نوع وظيفه داريم و امروز در دفاع از امنيت وطن عزيزمان مجاهدت مي كنند خدا را از اين بابت شاكريم و سربلندي ما مديون ايثارگري و همت ايثارگران و شهداي عزيز است.
وي اضافه كرد: وظيفه ناجا حفظ امنيت است بحمداله به كمك اين عزيزان و همه دستگاه ها ناجا توانسته سربلند باشد و رضايت فرماندهي معظم كل قوا و مردم عزيز را داشته باشد. در اين ميدان با شهداي عزيز عهد مي بنديم كه راه و اهداف آنها را ادامه بدهيم و نگذاريم خدشه اي به امنيت كشور وارد شود تا خداي ناكرده فتنه گران و دشمنان بر اين كشور مسلط شوند.
فرمانده نيروي انتظامي تأكيد كرد: امروز اگر بعضي از اصحاب سلطه آمريكاي جنايتكار ، اسرائيل و سردمداران مردم ما را تهديد مي كنند بيايند ،ببينند چطور مردم از شهداي گرانقدر استقبال مي كنند و چگونه پيرو مقام معظم رهبري هستند. آنان تهديد مي كنند كه تحريم ها را ادامه و تشديد مي كنيم هركاري توانسته اند كردند و فشار وارد آوردند ولي ديدند كه مردم و نيروهاي مسلح چگونه روي پاي خود ايستادند و پاسخ اين ياوه گويي ها را دادند .
عالي ترين مقام انتظامي كشور گفت: امروز كشور ما كشوري قدرتمند است به گونه اي كه اگراتفاقي در منطقه رخ دهد بايد در يك طرف ميز مذاكره ايران نيز باشد و بدون حضور ما نمي توانند تصميم بزرگي بگيرند.
سردار اشتري تاكيد كرد: الحمدلله در عرصه هاي مختلف به ويژه عرصه دفاعي موقعيت خوبي داريم ان شاء الله اين شهداي عزيز و خانواده هاي اين بزرگواران دعاگوي همه ما و همكاران ما باشند.
سردار اشتري افزود: مجددا به همه همكارانم در نيروي انتظامي، فرماندهان عقيدتي سياسي، حفاظت و اطلاعات و مردم شريف كشورمان و خانواده هاي اين عزيزان تبريك و تسليت عرض مي كنم.
وي اضافه كرد: فرزندانتان در نيروي انتظامي آماده خدمتگزاري براي شما عزيزان هستند، بالاترين توقع خانواده شهدا از ما پيروي از مقام معظم رهبري و فرمانده كل قوا است.
به گزارش ايرنا، پيكر 54 شهيد تفحص شده نيروي انتظامي در ساليان دفاع مقدس بعد از نماز جمعه اين هفته در دانشگاه تهران، تشييع مي شود.
اين پيكرهاي مطهر، مربوط به 54 نيروي ژاندارمري است كه در روزگاران پايان جنگ در منطقه «زبيدات» طي حمله ناجوانمردانه رژيم بعث و زبون عراق پس از پذيرفته شدن قطعنامه 598 در سال 1367 به درجه رفيع شهادت نائل شدند.
سردار محمد زارعي معاون نيروي انساني نيروي انتظامي نيز پيشتر درباره اين شهيدان اظهار كرد: از 54 شهيد تفحص شده، 25 شهيد به طور قطعي شناسايي شده اند.
اجتمام ** 7268 **1440
تنظيم: مهناز بيرانوند انتشار: گلشن
*آگاهي از آخرين اخبار اجتماعي و حوادث ايران و جهان در كانال تلگرام گروه اجتماعي ايرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej