ضرغامی: آحاد مردم و مسئولان در دشمنی با آمریكا همگرا شده اند

اهواز – ایرنا – عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: شرایط امروز جامعه ما در آبان 96 تا حد بسیار زیادی شبیه آبان ماه 58 شده است چون هیچ وقت مانند امروز، آحاد مردم و مسئولان نسبت به آمریكا و دشمنی با آن اینگونه همگرا نبوده اند كه توفیق بزرگی است.

به گزارش ایرنا سید عزت الله ضرغامی چهارشنبه به مناسبت روز استكبارستیزی در همایش از تسخیر تا تحریم در جمع دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز در سرسرای اداری دانشكده اقتصاد دانشگاه اظهار كرد: هیچ گاه مانند امروز، مردم این قدر همسو نشده بودند كه اتفاق بزرگی در كشور محسوب می شود.
وی افزود: با وجود اینكه تحت فشار تحریم ها قرار داریم و در حال شدید تر شدن هستند اما همبستگی ملی ایجاد شده و همه می دانند آمریكا چه كار می كند.
ضرغامی ادامه داد: همانگونه كه افكار عمومی در سال 1358، پشتوانه ای برای تسخیر لانه جاسوسی شد و انقلاب را دهها گام جلو برد امروز نیز افكار عمومی به ویژه از طریق فضای مجازی حضوری جدی تر دارد، همین فراهم آوردن امكان نظارت عمومی یكی از مزایای فضای مجازی است.
رئیس سابق سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بیان كرد: این دولت با رای مردم و اجازه از طرف رهبری با آمریكایی ها وارد مذاكره شد و امروز بهترین راویان برای بدعهدی آمریكا خود رییس جمهور و وزیر خارجه ما و گروه مذاكره كننده هسته ای است.
ضرغامی اظهار كرد: برخی سخنرانی های امروز روحانی مانند سخنرانی های سال 58 است و هیچ كس مانند ظریف، امروز در مورد بدعهدی های آمریكا به روز نیست.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه كرد: در همان دوره زمان اوباما تمام عهد شكنی ها شروع شد و ترامپ هم كه امروز می گوید هیچ چیز را قبول ندارد.
وی بیان كرد: امروز حملات ضد انقلاب علیه روحانی از حملات به همه شخصیتهای دیگر انقلاب به مراتب بیشتر است و روحانی به عنوان شخصیت ملی مقابل آمریكا موضع گیری كرده و با بدعهدی آنها مقابله می كند به همین دلیل حالا او را مورد حمله قرار داده اند.
ضرغامی ادامه داد: مساله اصلی ما آمریكا و تحریم هاست و با فضل خدا، تكیه بر مردم و توانمندی ها بر تحریم ها فائق می آییم،
به شرطی كه این وحدت حفظ شود و دعواهای قبیله ای را كنار بگذاریم و همه بر صحنه بیایند.
وی گفت: همه فهمیده اند تكلیف كشور با آمریكا چیست و حالا بهترین زمان است كه مسئولان از فرصت استنفاده كرده دست به دست هم داده و بتوانند بهترین مقابله را با تحریم ها داشته باشند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بااشاره به سالگرد تسخیر لانه جاسوسی اظهار كرد: وضعیت در سال 1358 یعنی یك سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به گونه ای بود كه مردم با سقوط شاه كه سمبل استكبار و دیكتاتوری بود تصور می كردند كار به سامان رسیده و باید كشور را بسازیم كه البته درست بود؛ اما نگاه عمومی به آمریكا به عنوان دشمن اصلی نسبت به شاه كمتر بود و باید توجه جدی به دشمن اصلی میشد چون شاه عروسك دست آموز خیمه شب بازی آمریكایی ها بود.
ضرغامی ادامه داد: امام خمینی (ره) به طور مستمر خطر آمریكا را گوشزد می كرد اما دولت وقت تبعیتی از ایشان نمی كرد بلكه به عكس با آمریكا روابط خوب برقرار كرد و در داخل كشور فتنه های قومیتی ایجاد شد.
رئیس سابق سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران اضافه كرد: دانشجویان پیرو خط امام (ره) نتیجه گرفتند كه باید یك حركت سمبولیك انجام شود كه مردم متوجه مساله آمریكا بشوند و در نتیجه تصمیم به تسخیر لانه جاسوسی آمریكا گرفتند كه این حركت باعث ایجاد یك موج شد.
وی اظهار كرد: دشمنی با آمریكا در بین مردم از نظر تئوریك و محتوا تعمیق شد و در لایه های درونی مردم و نظام رفت و مساله آمریكا، مساله كشور شد و افكار عمومی نسبت به آمریكا روشن و خط انقلاب دراین راستا روشن تر شد.
این همایش به همت بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز به مناسبت 13 آبان روز ملی مبارزه با استكبار جهانی برگزار شد.
3004/6002
خبرنگار: خاطره غفاری**انتشار : كبری آقازری

سرخط اخبار استان‌ها