بمب افكن هاي دور پرواز روسي مراكز تروريست ها را در سوريه بمباران كردند

مسكو - شش فروند بمب افكن دورپرواز راهبردي توپولف-22 ام.س روسيه مراكز تروريست ها را در منطقه ابوكمال در استان ديرالزور سوريه بمباران كردند.

به گزارش ايرنا، وزارت دفاع روسيه روز چهارشنبه در بيانيه اي اعلام كرد: بمب افكن هاي راهبردي توپولف-22 ام.3 با پرواز از روسيه چندين مركز تروريست ها را در استان ديرالزور بمباران كردند.
خبرگزاري ايتارتاس به نقل از اين بيانيه وزارت دفاع روسيه نوشت: بمب افكن هاي روسي با پرواز بر فراز ايران و عراق، مراكز تروريست ها را در سوريه بمباران كردند.
در اين حملات چند محل تجمع و استحكامات و نيز انبارهاي مهمات و تسليحات تروريست ها هدف قرار گرفته و نابود شد. تصاوير ماهواره اي اصابت بمب ها به اهداف مورد نظر و نابودي مراكز تروريست ها را تاييد كرد.
در اين ماموريت چند فروند جنگنده سوخو-30 اس.ام كه از پايگاه هوايي حميمم به پرواز در امده بودند بمب افكن هاي روسي را همراهي مي كردند و بمب افكن ها پس از پايان ماموريت سالم به پايگاه هاي خود در روسيه بازگشتند.
روسيه روز سه شنبه نيز با سه موشك بالدار از نوع كاليبر كه از يك زيردريايي اين كشور در درياي مديترانه پرتاب شده بود، مراكز داعش در منطقه ديرالزور سوريه را هدف قرار داد.
وزارت دفاع روسيه در اين باره اعلام كرد: زيردريايي «وليكي نووگراد» سه موشك بالدار كاليبر به سوي مراكز گروه تروريستي داعش ازجمله يك مقر فرماندهي در استان ديرالزور پرتاب كرد.
خبرگزاري ايتارتاس به نقل از گزارش وزارت دفاع روسيه نوشت: در اين حمله موشكي، يك مركز تجمع تروريست ها و خودروهاي زرهي آنها در نزديكي منطقه ديرالزور و انبار سلاح و مهمات تروريست هاي داعشي در منطقه ابوكمال استان ديرالزور نيز هدف قرار گرفته و نابود شد.
روسيه از مهر ماه سال 94 به درخواست دمشق در سوريه عمليات ضدتروريستي اجرا مي كند.
در اين مدت در جريان عمليات نيروي هوافضاي روسيه 28 هزار تروريست كشته شده اند و ارتش سوريه توانسته 92 درصد خاك اين كشور را از كنترل تروريست ها خارج كند.
گروه كشورهاي غربي-عربي ضدسوري به پيشگامي آمريكا از شش سال پيش با راهبرد سرنگوني حكومت سوريه، كارزاري را در اين كشور به راه انداختند كه باعث شد دهها هزار تروريست افراطي از كشورهاي مختلف جهان به سوريه گسيل شوند و از جنگ افزارهاي پيشرفته، پول و حمايت هاي اطلاعاتي غرب براي مقابله با دولت سوريه استفاده كنند.
اروپام*391 ** 1908
ناشر : افشار دارابي