تنها 18 درصد خصوصی سازی ها در كشور واقعی بوده است

قزوین - ایرنا - رئیس سازمان بازرسی كل كشور گفت: متاسفانه با وجود توصیه های مقام معظم رهبری در حوزه خصوصی سازی كه از آن به انقلاب اقتصادی یاد شد، تاكنون تنها 18 درصد خصوصی سازی ها در كشور واقعی و صحیح بوده است.

به گزارش ایرنا، ناصر سراج روز چهارشنبه در آیین تكریم و تودیع بازرس كل استان قزوین، واگذاری های صورت گرفته در سال های گذشته را منجر به شكست و بیكاری در جامعه دانست و افزود: بر این اساس، 21 درصد خصوصی سازها منجر به رد دیون شده كه این مساله به معنای آن است كه با واگذاری های بی مورد به اشخاص غیرتخصصی، شاهد توقف تولید و بحران بیكاری در جامعه بوده ایم.
وی با اشاره به مشكلاتی كه سود بالای تسهیلات بانكی به بخش تولید تحمیل می كند، گفت: عمل نكردن بانك ها به مصوبه های شورای پول و اعتبار و دریافت بیشتر از 20 درصد سود موجب ایجاد مشكل برای تولیدكنندگان شده است، در حالی كه هیچ تولیدی در كشور این میزان سود را برای كارفرمایان خود به همراه ندارد.
به گفته وی، این شرایط در حالی است كه محصولات داخلی به دلایل مختلف از جمله قیمت بالا نسبت به مشابه خارجی خود خریداری ندارند.

**اجرای قانون منع به كارگیری بازنشستگان كشوری از 20 آبان
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از 20 آبان ماه جاری و براساس تفسیر مجلس شورای اسلامی از ماده 71، قانون منع به كارگیری بازنشستگان كشوری به مورد اجرا گذاشته می شود و در صورت رعایت نكردن آن با متخلفان براساس قانون برخورد می شود.
سراج اضافه كرد: براین اساس، از این پس تنها افراد در جایگاه قانونی خود می توانند به كار گرفته شوند و غیر از مكانی كه پیشتر در آن اشتغال به كار داشته اند نمی توانند مشغول به كار شوند.
رئیس سازمان بازرسی كل كشور در ادامه، مدیران دستگاه ها را سرمایه های انسانی هر كشور دانست و گفت: این سازمان با مكانیزم های خاص خود، در صورت بروز تخلف، در هیچ شرایطی قصد تشكیل پرونده در محاكم قضائی برای مدیران را ندارد و برای این منظور نظارت و تمكین به كار همواره توصیه ما به این افراد است.
وی در ادامه به وضعیت مشكلات كارگری استان قزوین اشاره كرد و یادآور شد: پنج تا 6 واحد تولیدی مشكل دار در این استان وجود دارد كه اگر مدیریت قوی و نظارت های لازم بر آنان حاكم نبود امروز این استان با بحران های بیشتری روبرو بود و امیدواریم در ادامه نیز با همكاری دستگاه های اجرایی و نظارتی، مشكلات باقی مانده نیز حل و فصل شود.
در این آیین از خدمات سه ساله علیرضا انصاری تجلیل و عبدالله آقاعلیخانی به عنوان مدیركل بازرسی استان قزوین معرفی شد.
8054/ خبرنگار: رضا اسدی* انتشاردهنده: علی شریفی