طرح هاي نيمه تمام راه و شهرسازي اردستان نيازمند 400 ميليارد ريال اعتبار

كاشان- ايرنا- رئيس اداره راه و شهرسازي اردستان از كمبود 400 ميليارد ريال اعتبار براي تكميل طرح هاي نيمه تمام در اين شهرستان خبرداد.

مجتبي پورشفيع سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ايرنا بيان كرد: طرح نيمه تمام دوبانده كردن جاده اردستان- اصفهان بزرگترين چالش حوزه راه اين شهرستان است كه بخش باقي مانده به طول 17 كيلومتر (از كيلومتر 23 تا 40) در نزديكي كارخانه سيمان اردستان تا روستاي ديزلو در 60 كيلومتري اردستان واقع شده و تا كنون تصادف هاي منجر به فوت زيادي را در آن محور شاهد بوديم.
وي افزود: اعتبار مورد نياز براي اجراي قطعه باقي مانده و تكميل اين طرح افزون بر 300 ميليارد ريال برآورد شده كه در صورت تخصيص 2 نقطه حادثه خيز و 6 پيچ با شعاع كمتر از 650 متر حذف شده و از بروز تصادف ها و زيان هاي مالي، مادي و معنوي بيشتر پيشگيري مي كند.
رئيس اداره راه و شهرسازي اردستان بيان كرد: يكي ديگر از طرح هاي نيمه تمام شهرستان باند دوم جاده اردستان به زواره (10 كيلومتر) است كه عمليات اجرائي اين طرح كمي بيش از 30 درصد پيشرفت فيزيكي دارد و بيش از 100 ميليارد ريال براي تكميل آن بايد تخصيص يابد.
او اضافه كرد: اردستان با نزديك به 2 هزار كيلومتر راه همسنگ (از جمله141 كيلومتر آزاد راه و 100كيلومتر جاده ترانزيت)، 200 كيلومتر از راه هاي كريدور شمال به جنوب كشور را داراست و از اهميت ويژه اي در اين زمينه برخوردار است.
اين شهرستان با جمعيت نزديك به 43 هزار نفر در 118 كيلومتري شمال شرق اصفهان واقع مي باشد.
خبرنگار: رحمت الله عامري نيا ** انتشاردهنده: محمد ملا حمزه زاده
7431/8123

سرخط اخبار استان‌ها