شورای عالی انقلاب فرهنگی بر تربیت معلم و تامین كادر مورد نیاز آموزش و پرورش از مسیر دانشگاه فرهنگیان تاكید كرد

تهران - ایرنا - شورای عالی انقلاب فرهنگی بر تربیت معلم و تامین كادر مورد نیاز آموزش و پرورش از مسیر دانشگاه فرهنگیان تاكید كرد و همچنین بهره گیری از ظرفیت سفارتخانه های ایران برای توسعه روابط علمی بین المللی به تصویب اعضا رسید.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، شورای عالی انقلاب فرهنگی عصر سه شنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری تشكیل جلسه داد و اعضا درباره شرایط و ضوابط پذیرش معلمان در آموزش و پرورش، انتخاب نماینده شورا در زمینه ساماندهی مدارس غیرانتفاعی و ادامه بررسی سند روابط علمی بین المللی جمهوری اسلامی ایران به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در این جلسه، گزارشی درباره لزوم جذب افراد واجد شرایط معلمی در آموزش و پرورش مطرح شد. در این چارچوب و با تصریح بر آنچه در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و نیز اساسنامه دانشگاه فرهنگیان عنوان شده است، تاكید شد كه تربیت معلم و تامین كادر مورد نیاز آموزش و پرورش باید از مسیر دانشگاه فرهنگیان انجام گیرد.
همچنین با توجه به نگرانی كه در این زمینه برای اصلاح رویه وجود داشت و مطالبی كه از سوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مورد جذب و پذیرش تعدادی نیرو به عنوان معلم در آموزش و پرورش مطرح شد، اعضا مقرر كردند، با تعامل و همفكری ریاست مجلس شورای اسلامی و هماهنگی كامل كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، شرایط و ضوابط پذیرش معلمان در آموزش و پرورش بر اساس اسناد مصوب به اجرا در آید. در ضمن در مسیر اجرا، گام ها و همفكری های بعدی برای تامین نیازهای آموزش و پرورش با كمك دولت یا حسب نیاز با مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی انجام خواهد شد.
دستور دیگر جلسه تعیین نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه ساماندهی مدارس غیرانتفاعی بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی بود كه غلامعلی حدادعادل به عنوان نماینده شورا در این زمینه انتخاب شد.
همچنین سند روابط علمی بین المللی جمهوری اسلامی ایران در ادامه این نشست از سوی اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح و دو نكته دیگر در بحث اقدام های این سند مورد توجه و تصویب اعضا قرار گرفت.
بهره گیری از ظرفیت سفارتخانه های ایران برای توسعه روابط علمی بین المللی به عنوان نكته نخست مورد تصویب اعضا بود كه در این چارچوب قرار شد امكانات و شرایطی فراهم شود كه سفارتخانه های جمهوری اسلامی ایران در تعامل های علمی بین المللی، فعال تر، خلاقانه تر و مبتكرانه تر وارد شوند و به توسعه و پیشرفت علمی در صحنه بین المللی كمك كنند.
نكته دوم نیز كه در موضوع سند روابط علمی بین المللی جمهوری اسلامی ایران مورد تصویب اعضا قرار گرفت، طراحی و پیاده سازی سامانه امنی برای ثبت اطلاعات و یافته های گوناگون علمی و رصد و پایش و ارزیابی آن ها در ارتباط با توانمندی های داخلی و روابط علمی بین المللی بود كه این راهبرد یا اقدام مهم ملی می تواند هماهنگی و هم افزایی در تولید داشته های علمی و یافته های جدید دانشمندان كشور ایجاد كند.
سیام: 1751
تنظیم: خسرو محمدی * ناشر: امیر كاردان راد

سرخط اخبار سیاست